• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

GÜNCEL

Dengeşik, İstanbul Vali Yardımcılığına Atandı

dengesik-istanbul-vali-yardimciligina-atandi AK Parti’den Bingöl Milletvekili adayı olan Hikmet Dengeşik, birinci derece kadrolu olarak İstanbul Vali Yardımcılığına atandı.

80 Yeni Hat Minibüsü Hizmete Başladı

-80-yeni-hat-minibusu-hizmete-basladi Bingöl Belediyesi ve S.S 18 Nolu Şehir içi Hat Minibüsleri Kooperatifince yürütülen ortak çalışma neticesinde, 28 milyon liraya alınan 80 toplu taşıma aracı, törenle hizmete başladı.

Bingöl Üniversitesi, arıcılara ana arı yetiştiriciliği eğitimi veriyor

bingol-universitesi-aricilara-ana-ari-yetistiriciligi-egitimi-veriyor Her zaman Bingöllü arıcıların yanında olan ve arıcılığı profesyonel metotlara dökme konusunda kararlı olan Bingöl Üniversitesi, bunun en önemli ayağı olan eğitim de ele aldı. Pilot Üniversite

Bingöl 28 Milyon TL Nefes Aldı

bingol-28-milyon-tl-nefes-aldi BİNTSO Başkanı Ayas, Nefes Kredisi ile ilgili, "Kampanyanın başladığı 31 Mart'tan bu yana Odamız üyesi şirketlere toplam 28 Milyon TL nefes kredisi kullandırılmıştır." dedi.

İftar Programı Birleştirdi

-iftar-programi-birlestirdi Ak Parti Kiğı İlçe teşkilatının geleneksel olarak düzenlediği iftar programına, İlçe Kaymakamı, Belediye başkanı, Siyasi Parti temsilcileri, kamu kurum müdürleri, muhtarlar ve ilçe halkı bir araya

60 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

-60-bin-ogrenci-karne-heyecani-yasadi Bingöl’de 2017-2018 eğitim öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim dâhil 367 eğitim kurumunda 60 bin öğrenci karne aldı. Törende konuşan Vali Mantı,

Karbaşan Köylerine İletişim Sağlanmıyor

karbasan-koylerine-iletisim-saglanmiyor Adaklı ilçesine bağlı Karbaşan bölgesi olarak bilinen bölge köylerinin telefon problemi devam ediyor.

Bingöl Üniversitesi’nden dev adım

-bingol-universitesinden-dev-adim Diş Hekimliği Fakültesi’ne öğrenci müjdesi Kurulduğu günden bugüne hızla büyüyen ve gelişen Bingöl Üniversitesi’nden dev bir adım daha geldi. Diş Hekimliği Fakültesi’ne bu yıl öğrenci

Vali Mantı ve Başkan Barakazi’den Kandil Mesajı

-vali-manti-ve-baskan-barakaziden-kandil-mesaji Rahmet ayı Ramazan ve Kadir gecesi nedeniyle Vali Ali Mantı ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yazılı birer mesaj yayımladılar.

ASKERİ ARAÇ’A PUSU, BİR ASKER ŞEHİT ÜÇ YARALI

askeri-araca-pusu-bir-asker-sehit-uc-yarali Yedisu ilçesinde, askeri araca düzenlenen pusuda, bir asker şehit olurken 3 asker de yaralandı.

YSK Kararı İle Birleştirilecek Sandıklar Açıklandı!

-ysk-karari-ile-birlestirilecek-sandiklar-aciklandi Yüksek Seçim Kurulu(YSK), Bingöl’de 96 sandığın taşınması ve 31 sandığında birleştirilmesi talebinin kararını verdi.

Bingöllü işçi göçük altında kaldı

-bingollu-isci-gocuk-altinda-kaldi İstanbul'da alt yapı kanalizasyon işinde çalışan Karlıova Yiğitler- Sağnis köyünden Bekir Asyılı adlı işçi göçük altında kalarak, hayatını kaybetti.

60 BEKÇİ ALINACAK!

-60-bekci-alinacak Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından illerde bekçiler görevlendirilecek. İllerde istihdam edilecek kadrolar açıklanmaya başlandı. Bingöl’de ise ilk etapta 60 bekçi alınacak.

24 HAZİRAN’DA 181 252 BİN SEÇMEN SANDIĞA GİDECEK

-24-haziranda-181-252-bin-secmen-sandiga-gidecek 181 bin 252 seçmenin bulunduğu Bingöl’de 96 sandığın birleştirileceği, 31 sandığın da taşınmasının talep edildiği belirtildi.

Barolardan 24 Haziran’da her okula bir avukat

-barolardan-24-haziranda-her-okula-bir-avukat Baro başkanlıklarından yapılan ortak açıklamayla, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde her okulda bir avukat görevlendirileceği duyuruldu.

117 Proje Kabulü Yapıldı

-117-proje-kabulu-yapildi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca başlatılan “300 Koyun Projesi” için yapılan başvuru değerlendirmeleri sonucunda 117 yetiştiricinin evrak kabulü yapıldığı bildirildi.

Bakanlar Kurulundan SÜTAŞ’a Onay

bakanlar-kurulundan-sutasa-onay Bakanlar Kurulu, SÜTAŞ’ın Bingöl’e büyük yatırımına onay verdi. Buna göre, SÜTAŞ Süt Ürünleri AŞ’nin, büyükbaş hayvancılık desteklemesi konusunda başlatılan Proje Bazlı Teşvik Sistemi

Ramazan'da tüm bedene oruç tutturulmalı

ramazanda-tum-bedene-oruc-tutturulmali Ramazan'ın Müslümanlara verilmiş fırsat dolu güzel bir ay olduğunu belirten Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Olgun, orucun sadece ağızla değil bedenin tüm azalarıyla tutulması

Çelik:Kur’an-ı Kerim'i hiçbir cüretkar değiştiremez

-celikkuran-i-kerimi-hicbir-curetkar-degistiremez Memur-Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik, Fransa'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılara işaret ederek, hiçbir gücün Allah kelamını değiştirmeye gücünün yetmeyeceğini söyledi.

KUDÜS BENİM AKSA BENİM

kudus-benim-aksa-benim Fılat Yazıcı’dan Kudüs Şiiri Şair Hemşerimiz Fılat Yazıcı, İsrail katliamına karşı bir şiir kaleme aldı. İşte o şiir…

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
358 hit, 90 ziyaretçi, 110 ziyaret
Bu ay:
2759 hit, 1062 ziyaretçi, 1242 ziyaret
Toplam:
770998 hit, 243241 ziyaretçi, 337934 ziyaret