• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

GÜNCEL

​ ​"Gençlerin en büyük problemi hedefsizlik"

--genclerin-en-buyuk-problemi-hedefsizlik Bingöl’de “Aile Eğitimi ve Sosyal Medyanın Zararları” ile ilgili düzenlenen konferansta konuşan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, gençlerin en büyük probleminin hedefsizlik olduğunu söyledi.

Ak Parti’den vefa ve kardeşlik toplantısı

-ak-partiden-vefa-ve-kardeslik-toplantisi Ak Parti 2002’den bu yana teşkilatta görev alan üyelerle vefa ve kardeşlik toplantısı düzenledi.

Helin Palandöken davasına yanlış sanık getirdiler

helin-palandoken-davasina-yanlis-sanik-getirdiler Adaklı ilçesi Çevreli köyünden İstanbul’da ikamet eden Helin Palandöken cinayeti davasında Mustafa Yetgin yerine yanlış sanık getirildi, duruşma ertelendi.

FEDAŞ arızaları Dron ile tespit edecek

-fedas-arizalari-dron-ile-tespit-edecek Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş, Bingöl’de ki elektrik arızalarını insansız hava aracı Dron ile tespit edeceği açıklandı.

DERSİ SEVDİREREK ÖĞRETİYOR

dersi-sevdirerek-ogretiyor Adaklı Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe öğretmeni Nihat Güllüoğlu, uygulamalı çalışmalar yaparak hem öğrencilerin zihinsel gelişimine katkı sunuyor, hem de dersi sevdirerek öğretiyor.

"Çatışmadan arındırılmış adil bir dünya istiyoruz"

--catismadan-arindirilmis-adil-bir-dunya-istiyoruz Bingöl’de bir araya gelen bazı STK’lar, TSK’nın Afrin’de başlattığı operasyona destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

2018 YILI EHLİYET SINAV TAKVİMİ

2018-yili-ehliyet-sinav-takvimi Sınav tarihlerine ilişkin açıklama, MEB tarafından sınav takviminde yer aldı. 2018 yılı ehliyet sınavları ne zaman yapılacak? Sınav ücretleri ne kadar olacak? Sınav giriş yerlerini nasıl öğreneceğim?

Haksal: Tüketim çılgınlığı faizden daha tehlikelidir

haksal-tuketim-cilginligi-faizden-daha-tehlikelidir Bingöllü yazar Ali Haydar Haksal, Tüketim çılgınlığını kale aldı. Haksal: "Tüketim çılgınlığı faizden daha tehlikelidir" diyor.

Karlıova’da rüzgar enerjisi santrali kurulacak

karliovada-ruzgar-enerjisi-santrali-kurulacak 250 milyon liralık yatırım ile Karlıova Kayapınar, Soğukpınar, Yiğitler, Bahçeköy ve Kaynak köylerinde rüzgar enerjisi santrali kurulacağı belirtildi.

Reklam panoları kiraya verilecek

-reklam-panolari-kiraya-verilecek Bingöl Belediyesi, muhtelif yerlerdeki panolarının reklam asma hakkının 5 yıl süreyle kiraya verilmesi işlerini ihaleye çıkardı. İhale, 15 Şubat 2018 tarihinde saat 11.00’da Bingöl Belediye

Şehitler İçin Mevlit Okutuldu

sehitler-icin-mevlit-okutuldu Ak Parti Kiğı kadın kollarından örnek davranış, Suriye Afrin Operasyonunda Şehit olan kahraman askerlerimiz için düzenlenen mevlit programına yoğun ilgi gösterildi.

HEYELAN KORKUSUNDAN YATAMIYORUZ

heyelan-korkusundan-yatamiyoruz Solhan ilçesine bağlı Asmakaya köyünde yaşayanlar, köyde oluşan ve günden güne büyüyen yarıklar nedeniyle geceleri uyuyamadıklarını, adeta diken üstünde olduklarını belirtiyor.

“Amacımız Bölgesel Kalkınmayı Sağlamak”

-amacimiz-bolgesel-kalkinmayi-saglamak Pilot Üniversite kapsamında Bingöl’de arıcılık yapan üreticilere yönelik hafta sonu düzenlenen çalıştayda konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Amacımız bölgesel

GÜNDEM 300 KOYUN

gundem-300-koyun Köyüne geri dönecek çiftçi ailelere yönelik 300 koyun + maaş verileceği açıklaması, birçok ilde ses getirirken Bingöl’de gündem oldu. Projenin detaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

8 adet el bombası ve mühimmat ele geçirildi

-8-adet-el-bombasi-ve-muhimmat-ele-gecirildi Karlıova ilçesinde düzenlenen terör operasyonunda 8 adet el bombası ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Yapımı devam eden demiryolunda kaza: 2 işçi yaralı

-yapimi-devam-eden-demiryolunda-kaza-2-isci-yarali Solhan ilçesinde yapımı devam eden demiryolu hattında toprak kayması nedeniyle istinat duvarı çöktü. Aynı istikamette giden iş makinasının kaza yapması sonucu 2 işçi yaralandı.

Çağlayan’ın Yeni Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

caglayanin-yeni-kitabi-raflardaki-yerini-aldi Hemşehrimiz akademisyen Ercan Çağlayan’ın üçüncü kitabı Kemalist Ulus-Devletin İnşası: Eğitim, Kültür, Mekân ve İskân Politikaları ismiyle raflardaki yerini aldı. Açılım Kitap’tan

“Kuran’ı Anlayarak Okumalıyız”

-kurani-anlayarak-okumaliyiz Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) ve Dünya Müslüman Âlimler Birliği ortak girişimi ile Pakistan’da düzenlenen “Çağdaş Dünyada Müslümanların Yeri” konulu sempozyumunda konuşan

Solhan Nüfus artışıyla Genç’i yakaladı

-solhan-nufus-artisiyla-genci-yakaladi TÜİK, 2017 sonu itibariyle adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarını açıkladı. Bingöl’de merkez ilçeden sonra en fazla nüfusa sahip ilçe Genç ile Solhan arasında sadece 483 fark kalırken en az

Kiğı Kaymakamı zamanının çoğunu ev ziyaretlerine ayırıyor

-kigi-kaymakami-zamaninin-cogunu-ev-ziyaretlerine-ayiriyor Kiğı ilçesine atandığı günden beri ilçe halkıyla kurduğu sıcak diyalog ve sempati ile halkın gönlüne taht kuran Kaymakam Taner Bolat, kış sezonu ile beraber zamanın çoğunu yaşlı, hasta ve kimsesiz