• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

GÜNCEL

Barakazi: “23 Nisan dönüm noktasıdır”

-barakazi-23-nisan-donum-noktasidir Barakazi; “23 Nisan 1920 tarihi, milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasıdır. Bugün, Milletimizin egemenliğini eline aldığı ve vatanına sahip çıktığı gündür.”

24 HAZİRAN'DA SANDIĞA GİDİYORUZ

24-haziranda-sandiga-gidiyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran 2018'de erken seçim kararı aldıklarını ifade etti.

KARLIOVA YÜKSEKOKUL İSTİYOR

-karliova-yuksekokul-istiyor Karlıova ilçesindeki siyasi parti temsilcileri, STK lar ve vatandaşlar tek ses olup ilçeye yüksekokul kurulması için kampanya başlattılar.

Duyarlılık!...

-duyarlilik Son günlerde duyarlılık kelimesiyle çokça karşılaşınca, bu başlık ile tarihe bir not düşelim istedim.

DEĞERLİ BİNGÖL HALKININ TAKDİRİNE…

-degerli-bingol-halkinin-takdirine Sevgili kardeşimiz Mehmet Bürkek, kendi Twitter hesabında Sayın Feyzi Berdibek’in Cumhurbaşkanımızla sohbet ederken çekilmiş resimlerini paylaşmıştı.

SON 1 YILDA 416 BİN 587 KİŞİ İSTANBUL’A GÖÇ ETTİ

son-1-yilda-416-bin-587-kisi-istanbula-goc-etti 2017 yılında Türkiye genelinden 416 bin 587 kişi İstanbul’a göç ederken, en çok göç 17 bin 740 kişiyle Ankara’dan gerçekleşti.

İslami değerlerle yetişmeyen zihinler, sapkın inançların esiri olur

-islami-degerlerle-yetismeyen-zihinler-sapkin-inanclarin-esiri-olur Bingöl Üniversitesi’nde düzenlenen Modern Çağda Gençliğin İnanç Sorunları Panelinde “İnanç Sapması olarak Deizm: Tanrı var, ama uzakta” başlıklı sunumunu yapan Prof. Dr. Şinasi Gündüz,

Bingöl’e bir iyi bir de kötü haber verdi

-bingole-bir-iyi-bir-de-kotu-haber-verdi Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü tarafından düzenlenen “İnşaat, Deprem, İş Sağlığı ve Güvenliği” Konferansı’na katılan Japon

Son Dünya Savaşı Provası

son-dunya-savasi-provasi Bir önceki Rus Ayısı ya da Tüccar Rus isimli yazı “Satranç ustası Ruslar büyük bir keyifle “şimdi batı düşünsün” modunda seyrediyorlar olan biteni.Batı da düşünüyor elbette. İngiltere’nin

Vali Işın, PKK'nın iç yüzünü kaleme aldı

vali-isin-pkknin-ic-yuzunu-kaleme-aldi Eski Ağrı Valisi Adaklı'lı hemşerimiz Musa Işın, Kürtlerin PKK ile İmtihanı adını verdiği kitapta yaklaşık iki buçuk yıl görev yaptığı Ağrı'da, vatandaşın örgüt ile yaşadıkları

“Gençlere rol model aramalarını öneriyorum”

--genclere-rol-model-aramalarini-oneriyorum Bingöl’e “Bingöl İli Muhasebe Meslek Mensupları Örneği” makalesiyle ödül kazandıran üniversite öğretim görevlisi Esra Gür, “Ben, öğrencilik yıllarımda babamı ve annemi kendime rol model

Ulu Cami’de Mevlid Okutuldu

ulu-camide-mevlid-okutuldu Bingöl Ulu Camii’nde, şehitler için mevlid okutuldu. Programa Vali Ali Mantı da katıldı.

“Yere yüz üstü düşmüş ümmeti kurtarmalıyız”

yere-yuz-ustu-dusmus-ummeti-kurtarmaliyiz Bingöl Üniversitesi’nde düzenlenen İlahiyat Vizyon Programı’nda konuşan Prof. Dr. Mustafa Ağırman, “Biz yüz üstü yere düşmüş, bir enkaza dönüşen ümmeti ayağa kaldırmakla görevliyiz. Ümmeti

Bazencir: Firmalar, 260 Yerine 100 Trilyona Yaparız diyor!

bazencir-firmalar-260-yerine-100-trilyona-yapariz-diyor CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, Sancak yolu hakkındaki açıklamasında, “Partimize başvuran bazı firmalar 260 trilyon yerine 100 trilyona bu yolu yaparız diyorlar. Veyahut 260 trilyona 10 metre

Hz. Süleyman kuşlarla konuşur rüzgar ve cinlere hükmederdi

-hz-suleyman-kuslarla-konusur-ruzgar-ve-cinlere-hukmederdi Hz. Süleyman’a, yeryüzünde hiç kimseye verilmeyen bir saltanat verilmişti. O kuşlarla konuşmuş, cinlerden, insanlardan ve hayvanlardan oluşan bir orduya komuta etmişti.

Kütüphaneler Büyüdükçe Düşünce Dünyamız da Büyür

-kutuphaneler-buyudukce-dusunce-dunyamiz-da-buyur Bingöl Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Yazar Hüseyin Su, “Mademki biz kitap medeniyetine ait bir toplumuz, öyleyse kütüphanelerimiz de buna yakışacak şekilde olmalı.

Genç çiftçilere yeni hibe desteği

genc-ciftcilere-yeni-hibe-destegi Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Genç Çiftçi projesi kapsamında 30 Bin TL'lik hibe desteği başvurularının 2-30 Nisan arasında yapılacağını bildirdi.

Kalkınma Toplantısı Erzurum’da Gerçekleşti

-kalkinma-toplantisi-erzurumda-gerceklesti Bingöl Valisi Ali Mantı, Erzurum’da gerçekleşen ‘On Birinci Kalkınma Planı Doğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı’na katıldı.

TUTUKLU VE MAHKÛM SAYISI YÜZDE 162 ARTTI

-tutuklu-ve-mahkm-sayisi-yuzde-162-artti 2016 yılı itibarıyla Avrupa cezaevlerindeki tutuklu ve mahpus sayısı 1 milyon 500 bin sınırını aşarken, 2006 ile 2016 yılları arasında cezaevi nüfusu en fazla artan ülke Türkiye oldu.

Adaklı’da 26 sığınak imha edildi

-adaklida-26-siginak-imha-edildi Adaklı ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 26 sığınak imha edildi.