• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
YILMAZ GÜNDÜZ

GÜNCEL

EVDEKİ HASTAYA SAĞLIK HİZMET SUNUMU

-evdeki-hastaya--saglik-hizmet-sunumu Bingöl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi tarafından; Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında,

Henüz geç değil...

-henuz-gec-degil Gençlik konusu, özellikle de orta ve üzeri yaşlarda bulunanlar açısından genellikle problemli bir alan olarak bilinir.

"Müslümanlar Kur’an ve sünnete dönerlerse dünyanın efendisi olurlar”

-muslumanlar-kuran-ve-sunnete-donerlerse-dunyanin-efendisi-olurlar Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Müslümanların yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, “Eğer Müslümanlar Kur’an ve sünnete dönerlerse bir zamanlar olduğu

Altın Kartal’ı ‘Naftalin’ aldı

-altin-kartali-naftalin-aldi Bingöl'de düzenlenen "2. Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali"nde Furkan Er Bilek'in "Naftalin" adlı eseri "Altın Kartal" ödülünün sahibi oldu.

TÜRKİYE’DE BİN KİŞİ BAŞINA 1,8 DOKTOR DÜŞÜYOR

turkiyede-bin-kisi-basina-18-doktor-dusuyor Dünya üzerinde yer alan farklı ülkelerdeki bin kişi başına düşen doktor sayıları belli olurken, Türkiye’de bu rakamın 1,8 olduğu saptandı.

Bingöllü sanatçıdan ABD Başkanı Trump’a şiirli gönderme

-bingollu-sanatcidan-abd-baskani-trumpa-siirli-gonderme Tatilini Bingöl’de geçiren Abdurrahman Delen, ABD başkanı Trump’a şiirli göndermede bulundu.

Açıkbaş : "Kerbelâ, haksızlık karşısında direnmenin adıdır’’

-acikbas--kerbel-haksizlik-karsisinda-direnmenin-adidir Muharrem ayının 10. günü ise Aşure günü olup, İslam Alemi açısında birçok önemli olayların gerçekleştiği bir gündür.

14 yıl araştırdı ilk Kürtçe bitki sözlüğünü yazdı

-14-yil-arastirdi-ilk-kurtce-bitki-sozlugunu-yazdi Diyarbakır’da yaşayan Bingöllü Ziraat Mühendisi Ahmet Kasımoğlu, 14 yıl süren bir araştırmanın sonunda ilk Kürtçe bitki isimleri sözlüğünü yazdı...

Çiftçiye hazine arazisi verilecek

-ciftciye-hazine-arazisi-verilecek Bakan Kurum, hazineye ait tarım arazilerinin çiftçilere kiralanmasını sağlayacaklarını ve uygulamadan 218 bin çiftçinin faydalanacağını söyledi.

Vali Mantı: Öğrenciler, bizim geleceğimizdir

-vali-manti-ogrenciler-bizim-gelecegimizdir Bingöl Valisi Ali Mantı, İlköğretim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Doğu’dan Batı’ya 1830 kilometre koşacak

-dogudan-batiya-1830-kilometre-kosacak Adım Adım Oluşumu gönüllüsü Rıza Martaş, Adım Adım Oluşumu bünyesinde bulunan sivil toplum kuruluşlarını anlatmak, iyilik peşinden koşmak, yardımseverlik koşuları nasıl olur, katılma nasıl

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: “YAYLALARDA YAŞAM MALZEMESİ BIRAKMAYIN”

--icisleri-bakanligi-yaylalarda-yasam-malzemesi-birakmayin İçişleri Bakanlığı, yürütülen başarılı operasyonlarla nefes dahi alamayan Bölücü Terör Örgütü üyelerinin (BTÖ) yiyecek sıkıntısı çekmesi üzerine, yaylacıları uyardı. Bakanlık, terör

AKUT Ekip Lideri Ahmet Ateş Oldu

-akut-ekip-lideri-ahmet-ates-oldu AKUT Bingöl ekip liderliğinde görev değişikliğine gidildi. 2006-2012 yılları arasında AKUT Bingöl Ekip Liderliği yapan Ahmet Ateş, 6 yıl sonra yeniden ekip lideri olarak görev yapmaya başladı.

Dünya ikincisi Bingöl Balı'nın hasadı yapıldı

dunya-ikincisi-bingol-balinin-hasadi-yapildi Zengin floraya sahip yaylalarda üretilen Türkiye'de birincisi ve dünyada ikinci seçilen Bingöl Balı'nın hasadı yapıldı.

"İntiharlar ancak manevi kazanımlarla önlenir"

-intiharlar-ancak-manevi-kazanimlarla-onlenir Artan intihar olayları hakkında konuşan Akademisyen ve Yazar İbrahim Dağılma, intiharların ancak manevi kazanımlarla önlenebileceğini söyledi.

Buğdayı una çeviren de ‘Beyaz ekmek yemeyin’ diyor

-bugdayi-una-ceviren-de--beyaz-ekmek-yemeyin-diyor Adaklı merkezde dededen süregelen değirmencilik mesleğini fabrikaya dönüştüren Yusuf Antlı, bölgede yeterli buğday ekilmediği için Diyarbakır, Erzurum ve Muş illerinden buğday getirip öğüttüğünü

Hastane tavanından içeriye su damlıyor!

-hastane-tavanindan-iceriye-su-damliyor Yaklaşık olarak bir yıl önce hizmete açılan Kiğı Entegre Hastanesi’nin tavanlarından sular aktığını belirten Ziya Eğin, “Daha bir yıl olmadan tadilat durumuna gelmesini yetkililer neden görmüyor”

Ayşegül Göze, Adaklı'nın gözdesi oldu

aysegul-goze-adaklinin-gozdesi-oldu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ini kazanan Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşegül Göze, Adaklı’nın gözbebeği oldu.

Bingöl Üniversitesini 3 Bin 549 Öğrenci Tercih Etti

bingol-universitesini-3-bin-549-ogrenci-tercih-etti Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği 2018 YKS sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Bingöl Üniversitesi'nin açtığı 4 bin 250 kontenjandan 3 bin 549'u doldu. Bu sonuçlarla Bingöl Üniversitesi'nin

Zeki Işık: “Afet Konutlarının su sorunu on güne çözülecek”

-zeki-isik-afet-konutlarinin-su-sorunu-on-gune-cozulecek Yıllardır bir türlü çözüme kavuşturulmayan Adaklı İlçesi Afet Konutları’nın su sorununun, on güne kadar çözüleceğini belirten Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık’a “On gün sonra seni