• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

GÜNCEL

Vali Ali Mantı’dan ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı

-vali-ali-mantidan-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji Bingöl Valisi Ali mantı, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

VALİ MANTI AKSARAY’A ATANDI, BINGÖL’E EKİNCİ GELİYOR

----vali-manti-aksaraya-atandi-bingole-ekinci-geliyor Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 21 Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanırken 17 valinin ise yeri değişti. Bingöl Valisi Ali Mantı Aksaray’a atanırken yerine Beypazarı

10 Muhtar Görevden Uzaklaştırıldı

-10-muhtar-gorevden-uzaklastirildi Bingöl Adaklı ve Kiğı ilçelerinde görev yapan 10 muhtarının görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

EVDEKİ HASTAYA SAĞLIK HİZMET SUNUMU

-evdeki-hastaya--saglik-hizmet-sunumu Bingöl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi tarafından; Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında,

Henüz geç değil...

-henuz-gec-degil Gençlik konusu, özellikle de orta ve üzeri yaşlarda bulunanlar açısından genellikle problemli bir alan olarak bilinir.

"Müslümanlar Kur’an ve sünnete dönerlerse dünyanın efendisi olurlar”

-muslumanlar-kuran-ve-sunnete-donerlerse-dunyanin-efendisi-olurlar Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Müslümanların yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, “Eğer Müslümanlar Kur’an ve sünnete dönerlerse bir zamanlar olduğu

Altın Kartal’ı ‘Naftalin’ aldı

-altin-kartali-naftalin-aldi Bingöl'de düzenlenen "2. Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali"nde Furkan Er Bilek'in "Naftalin" adlı eseri "Altın Kartal" ödülünün sahibi oldu.

TÜRKİYE’DE BİN KİŞİ BAŞINA 1,8 DOKTOR DÜŞÜYOR

turkiyede-bin-kisi-basina-18-doktor-dusuyor Dünya üzerinde yer alan farklı ülkelerdeki bin kişi başına düşen doktor sayıları belli olurken, Türkiye’de bu rakamın 1,8 olduğu saptandı.

Bingöllü sanatçıdan ABD Başkanı Trump’a şiirli gönderme

-bingollu-sanatcidan-abd-baskani-trumpa-siirli-gonderme Tatilini Bingöl’de geçiren Abdurrahman Delen, ABD başkanı Trump’a şiirli göndermede bulundu.

Açıkbaş : "Kerbelâ, haksızlık karşısında direnmenin adıdır’’

-acikbas--kerbel-haksizlik-karsisinda-direnmenin-adidir Muharrem ayının 10. günü ise Aşure günü olup, İslam Alemi açısında birçok önemli olayların gerçekleştiği bir gündür.

14 yıl araştırdı ilk Kürtçe bitki sözlüğünü yazdı

-14-yil-arastirdi-ilk-kurtce-bitki-sozlugunu-yazdi Diyarbakır’da yaşayan Bingöllü Ziraat Mühendisi Ahmet Kasımoğlu, 14 yıl süren bir araştırmanın sonunda ilk Kürtçe bitki isimleri sözlüğünü yazdı...

Çiftçiye hazine arazisi verilecek

-ciftciye-hazine-arazisi-verilecek Bakan Kurum, hazineye ait tarım arazilerinin çiftçilere kiralanmasını sağlayacaklarını ve uygulamadan 218 bin çiftçinin faydalanacağını söyledi.

Vali Mantı: Öğrenciler, bizim geleceğimizdir

-vali-manti-ogrenciler-bizim-gelecegimizdir Bingöl Valisi Ali Mantı, İlköğretim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Doğu’dan Batı’ya 1830 kilometre koşacak

-dogudan-batiya-1830-kilometre-kosacak Adım Adım Oluşumu gönüllüsü Rıza Martaş, Adım Adım Oluşumu bünyesinde bulunan sivil toplum kuruluşlarını anlatmak, iyilik peşinden koşmak, yardımseverlik koşuları nasıl olur, katılma nasıl

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: “YAYLALARDA YAŞAM MALZEMESİ BIRAKMAYIN”

--icisleri-bakanligi-yaylalarda-yasam-malzemesi-birakmayin İçişleri Bakanlığı, yürütülen başarılı operasyonlarla nefes dahi alamayan Bölücü Terör Örgütü üyelerinin (BTÖ) yiyecek sıkıntısı çekmesi üzerine, yaylacıları uyardı. Bakanlık, terör

AKUT Ekip Lideri Ahmet Ateş Oldu

-akut-ekip-lideri-ahmet-ates-oldu AKUT Bingöl ekip liderliğinde görev değişikliğine gidildi. 2006-2012 yılları arasında AKUT Bingöl Ekip Liderliği yapan Ahmet Ateş, 6 yıl sonra yeniden ekip lideri olarak görev yapmaya başladı.

Dünya ikincisi Bingöl Balı'nın hasadı yapıldı

dunya-ikincisi-bingol-balinin-hasadi-yapildi Zengin floraya sahip yaylalarda üretilen Türkiye'de birincisi ve dünyada ikinci seçilen Bingöl Balı'nın hasadı yapıldı.

"İntiharlar ancak manevi kazanımlarla önlenir"

-intiharlar-ancak-manevi-kazanimlarla-onlenir Artan intihar olayları hakkında konuşan Akademisyen ve Yazar İbrahim Dağılma, intiharların ancak manevi kazanımlarla önlenebileceğini söyledi.

Buğdayı una çeviren de ‘Beyaz ekmek yemeyin’ diyor

-bugdayi-una-ceviren-de--beyaz-ekmek-yemeyin-diyor Adaklı merkezde dededen süregelen değirmencilik mesleğini fabrikaya dönüştüren Yusuf Antlı, bölgede yeterli buğday ekilmediği için Diyarbakır, Erzurum ve Muş illerinden buğday getirip öğüttüğünü

Hastane tavanından içeriye su damlıyor!

-hastane-tavanindan-iceriye-su-damliyor Yaklaşık olarak bir yıl önce hizmete açılan Kiğı Entegre Hastanesi’nin tavanlarından sular aktığını belirten Ziya Eğin, “Daha bir yıl olmadan tadilat durumuna gelmesini yetkililer neden görmüyor”