• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

ONUNCU YILIMIZI DOSTLARIMIZLA KUTLADIK

onuncu-yilimizi-dostlarimizla-kutladik

Bundan tam on yıl önce, 1 Şubat 2003 tarihinde birinci sayısıyla okurlarına “merhaba” diyen Bingöl Haberci 12 gazetesi, “Daha nice on yıllara” diyebilmenin sevincini yaşıyor.
02 Şubat 2013 Cumartesi 12:53

İstanbul dışından bir ilin sevinç ve sıkıntılarını dile getiren ve bunca süre ayakta kalabilen nadir gazetelerden biri olan Bingöl Haberci, onuncu yılını dostlarıyla, sevenleriyle kutladı…

Kuzguncuk’ta bulunan Yeşil Mavi Cafe’de bir araya gelen sevenlerimiz, Bingöl Haberci’nin bir 10 yıl daha yaşaması için destek sözü verdi. Onuncu yıl pastasının kesildiği ve konuşmaların yapıldığı etkinlik gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Garip Akengin, yazarlarımız Ramazan Güntay, Emine Bilgin, Muhammed Arpacık ve Haber Müdürümüz Yavuz Akengin’in de hazır bulunduğu ‘mini doğum günü’ kutlaması çok samimi bir havada gerçekleşti.

► HABERİN ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYIN‘DESTEĞİNİZ SÜRDÜĞÜ SÜRECE DEVAM’Akşam yemeğinde bir araya gelen gazetemizin dostları; Bingöl Haberci gazetesinin her şartta desteklenmesi gerektiği görüşünde birleşti. Gazetemizin yayınlarıyla Bingöl’ü İstanbul’a getirip, İstanbul’u da Bingöl’e götürdüğünü belirten katılımcılar, daha iyi bir haber ve yorum dilinin oluşması için de eleştiride bulundu. Gazetenin çıkış günlerini hatırlatan Genel Yayın Yönetmenimiz Garip Akengin, bir on yıl daha yayın yapmanın zorluklarına dikkat çekti. Akengin şöyle konuştu:

“Dışarıdan bakınca çok kolay ve keyifli görünebilir yaptığımız iş. Ama yaşadığımız zorlukları bir tek biz biliyoruz. Bir on yıl daha yaşayabiliriz. Siz buna karar vereceksiniz. Okurlarımız, dostlarımız, sevenlerimiz ‘evet’ diyecek biz de hizmete devam edeceğiz. Gazetemiz kurulduğu günden beri her partiye, her görüşe, her mezhebe, herkese eşit mesafede durmuş, bunun bedelini de zaman zaman ödemiştir. İftiralara da maruz kaldık, kötü sözlere de. Ama dimdik ayaktayız şimdi. Biz ezilenin, sesini duyuramayanın, ‘ben de konuşsam’ diye içini dökmek için sabırla bekleyenlerin kapısını çaldık. Sadece gazetecilik değil; aynı zamanda en büyük sivil toplum kuruluşu olduk. Her türlü sivil girişimde fiilen yer aldık, destekledik. Öğrencilere burs verilmesi için önayak olduk. Bingöl’deki bilgisayarsız okullara bilgisayar temin ettik. Festival düzenleme kurullarında yer aldık. Hastaların, öğrencilerin, yoksulların, yolsuzların sesi olduk. Her alanda elimizden gelenin fazlasını yaptık. Bugün geriye dönüp baktığımda on yaşında bir çocuğu görüyorum ben. Evladımı görüyorum. Büyümüş olmasına sevindim. Büyürken yanında olan dostlarını, büyüme sevincini paylaştıkları için de ayrıca kutluyorum, onlara teşekkür ediyorum.”

İŞADAMLARI DESTEK SÖZÜ VERDİ

Kutlamada hazır bulunan dernek yöneticileri ve işadamları gazetemize destek sözü vererek, bizi yalnız bırakmayacaklarını özellikle vurguladılar. İşadamı Suat Yazıcı, “Gazete ilk çıktığında Garip beye ‘işin çok zor’ dedim. Sözümün doğruluğunu anlamıştır. Zor bir iş yapıyor ama kutsal bir vazifeyi ifa ediyor. Bizim sesimiz çıkıyor bu sayede. Birileri karşısında sus-pus durmak yerine haykırıp görüşlerimizi dile getirebiliyoruz. Farkında olmasak da muazzam bir zenginlik bu” ifadelerini kullandı.

İşadamı Fatih Tektaş ise gazetemizin yayınlanmasındaki zorluklara birebir şahit olduğunu belirterek, verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirtti. Tektaş, “Sadece konuşmakla gemi yürümez. Söz veriyorsak sözümüzü tutmalıyız. Bu gazete yaşamalı, sesimiz olmalı diyorsak bunu yapabilmesi için gerekli şartları da sağlamak bize düşer” dedi. Yazarımız Ramazan Güntay da, “On yıl yaşayabilmiş olması bu gazetenin, bu gazeteyi çıkaranların büyük emeği sayesinde olmuştur. Daha büyük bir organizasyon yapabilirdik ama biz böyle dostlarımızla hasbıhal edebileceğimiz, dertleşeceğimiz bir ortam olsun istedik. Kendi aramızda böyle bir karar aldık. Lütfen sözlerinizi tutun. Sadece abone olmakla gazeteye destek vermiş olmazsınız. Reklam vermelisiniz. Hem kendi markanızın oluşması için önemli bu, hem de gazetenin ufkunu görebilmesi için” diye konuştu.

‘BU GAZETEYE İHTİYACIMIZ VAR’

“Bu yükü sadece gazete çalışanların sırtına bırakmamalıyız” diyen işadamı Tuncay Gökçe, herkesin elini taşın altına uzatması gerektiğini ifade etti. Gökçe, “Şimdi biz buradan gidince sadece gazetenin çalışanları kalacak geriye. Böyle olmamalı. Bir formül aramalı, bulmalı adımlarımızı öyle atmalıyız. Etkin olmak istiyorsak, İstanbul’da il, ilçe encümeni istiyorsak, belediye başkanlığı istiyorsak bu gazeteye ve bu gazetenin oluşturacağı kamuoyuna ihtiyacımız var” dedi. Yeşil Mavi Cafe’nin işletmecisi Erdal Çurgatay, Bingöllülerin birbirinin ayağından sürekli çekerek aşağı indirmeye çalıştığını belirtti.

Çurgatay, “Birbirimize yardımcı olmak, birbirimize sahip çıkmak yerine birtakım ucuz siyasetlerle birbirimizin ayağını kaydırmaya çabalıyoruz.

Oysa biz İstanbul’da bir güç olmak istiyorsak bu gazetenin gücünün de farkına varmalı, birlikte karar alma ve onu uygulama yeteneğini kendimizce geliştirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Gazetenin ilk kuruluşundan bugüne gelmesinde reklam ve destek sunanlar teşekkür belgesiyle onurlandırıldı.

Desteklerinden ötürü işadamları Ali Çinko, Salih Bolelli, Erdal Çurgatay, İbrahim Zirekoğlu, Fatih Tektaş, Tuncay Gökçe, İsmail Doğruca, Nihat Gürsu, Bülent Dilbağı, Mustafa Barkodat, Gazi Adkovayçin, Musa Atagül, Dursun Pekpak, Reşit Kızılay, Baki Coşkun, Murat Andak,  gazeteci Ramazan Güntay, dernekler bazında Yayladere Haktanır Dernek Başkanı İsmet Keser, Kırköy Derneği, Çalıkağıl Derneği, Adaklı Cunanlılar Derneği, Karerliler derneklerine de teşekkür belgesi verilmesiyle gece sona erdi.

NE DEDİLER?

NOT: GAZETEMİZİN 10. YILDÖNÜMÜNDE GÖRÜŞLERİNİ DİLE GETİREN İŞADAMLARI VE DERNEK BAŞKANLARININ BİNGÖL HABERCİ 12 İÇİN ÖNERİ, ELEŞTİRİ VE DESTEK SÖZLERİ BİR SONRAKİ SAYIMIZDA…


Haber okunma sayısı: 57436

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • TEBRIKLER

    Misafir: GARIP BEY DAHA NICE 10 YILLAR DILEYIYLE PAKISTANDAN SEVGI VE SELAMLAR HASAN ÇAÇA 11 Mart 2013 19:29

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ