• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Memur-Sen’den NATO’ya Tepki

memur-senden-natoya-tepki

Memur-Sen Bingöl İl Başkanı ve Diyanet-Sen Bingöl Şube başkanı Mücahit Çelik, NATO skandalı hakkında yazılı bir basın açıklaması düzenledi.
21 Kasım 2017 Salı 20:41

 

Memur-Sen Bingöl İl Başkanı ve Diyanet-Sen Bingöl Şube başkanı Mücahit ÇELİK, NATO’nun Norveç’teki TridentJavelin tatbikatındaki skandalı hususunda yazılı bir basın açıklaması düzenledi.

Çelik basın açıklamasında şunlara değindi:

“NATO’nun Norveç’teki TridentJavelin tatbikatı sürerken ortaya çıkan ve ‘Ülkemizin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘düşman’ hedefler arasında gösterilen” belge, her neresinden bakarsanız bakın “bir niyetin aşikar edilmesinin’ delilidir.

Memur-Sen ailesi olarak; böyle bir olayın bizim nazarımızda özür beyanıyla geçiştirilemeyecek sonuçlar doğuracağını belirterek, en şiddetli şekilde tel’in ediyor ve medeniyet ve millet şuurumuzla hükümet meselesini aşan bu saldırı karşısında hükümetimizin ve devletimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Bu noktadan hareketle NATO Genel Sekreteri JensStoltenberg’in, “Olaylar, tek bir kişinin eylemlerinden kaynaklanıyor ve NATO’nun görüşlerini yansıtmıyor” özrüyle konuyu kapatması mümkün değildir. Çünkü; her konuda planlı hareket eden ve hedef noktasını belirlerken bu plan çerçevesinde hareket eden bir yapının içine “bir meczup” sızabiliyorsa, bu konunun üzerinde düşünülmesi gerekir. Zira NATO bir güvenlik örgütüdür. Eğer NATO içindeki bir yapının organizasyonuysa, yine NATO’nun bu noktada kendini sorgulaması, paradigmasını gözden geçirmesi gerekir.

Bazı ana akım batı medyasında manşetleri süsleyen ‘Saving NATO fromTurkey’ yani ‘NATO’yu Türkiye’den Korumak’ sözü, bizim şüphelenmemizi sağlayacak yeterli doneyi sunmaktadır. Söz konusu olay hakkındaki şüphemizi destekleyen başka bir delil de, geçmişte yaşadığımız darbeler ve NATO tarafından örgütlenen ve ülkemize karşı birçok açık ve örtülü operasyon yapan gladyo meseleleridir. Fakat köprünün altından çok sular aktı. Türkiye, eski Türkiye, dünya da eski dünya değil artık. Darbelerle sınanmış ve 15 Temmuz’da destan yazarak darbecilerin arkasındaki güçlere ve dünya sistemine de meydan okumuş bir millet olarak bütün dünyaya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleriyle haykırıyoruz: ‘…

Türkiye o eski Türkiye değil. Türkiye’ye gündem dayatamazsınız. Türkiye’nin gündemini belirleyemezsiniz. Türkiye’ye artık zalimler için, zalim ve terörist devletler için nöbet tutturamazsınız. Türkiye’ye o eski günlerde olduğu gibi parmak sallayarak istikamet çizemezsiniz. Bu Türkiye yeni Türkiye’dir, tam bağımsız Türkiye’dir. Ne içerideki işbirlikçilere ne dışarıda mütekebbirlere boyun eğecek bir Türkiye yok.”


Haber okunma sayısı: 432

Haberin etiketleri:

Memur-Sen’den NATO’ya Tepki
GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ