• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

MEHMET ZİYA BUYANKARA ADI ÖNE ÇIKTI

mehmet-ziya-buyankara-adi-one-cikti

31 Mart yerel seçimlerine son haftaya girdik. Türkiye Genelinde 30 ilde Ak Parti MHP ittifakı olsa da Bingöl’de MHP’nin seçime girmesi, en çok Ak Partiyi etkileyecek. MHP adayı Mehmet Ziya Buyankara, 13 bin ev ziyareti, 60 kişilik gönüllü ekibi, geçmişi, 42 yıllık tecrübesi ve projeleriyle son haftaya girdiğimiz seçimde, açık ara öne çıktı.
26 Mart 2019 Salı 01:21

 

Haber analiz: Galip AKENGİN

Ak Parti kurulduğundan bugüne Bingöl’de her seçimde Türkiye genelinde ilk on’da iken ne oldu da bu duruma geldi? Bu durum pek alışılmış bir durum değil, ama gerçekler her geçen gün daha da ortaya çıkmaya başladı.

Ak Parti Bingöl’de ceketimi asarım seçimi alırım havasında olanlar kaybettirecek.Mevcut Ak Parti Genel başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz, yedi yıl Kalkınma Bakanlığı yaptı, bugüne kadar Bingöl’e özel tek akılda kalan tek yatırımı, SÜTAŞ temelinin atılmasıdır. O da henüz inşaat aşamasında ve faaliyete başlamadı.

Üniversite diyor, her ilde var, yol diyor, her ilde var. İlin merkezinde çarpık yapılaşma, rant, yolsuzluk, adamcılık, liyakatsizlik, ekabirlik, vefasızlık, kin ve nefret tohumları, Ak Parti’yi Bingöl’de bitirmiştir.

Bingöl halkı yarın Cumhurbaşkanı seçimi olsa, Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 70 verir ama artık milletvekili ve belediye seçimlerinde yereldeki icraatlara bakıyor.

Halk aynı kişilerden bıktı, yirmi yıldır hep aynı kişiler, aynı söylemlerden vaatlerden, bıktı ve usandı.

Eksikleriyle, artılarıyla Yücel Barakazi ile devam edilseydi, seçimi yine kazanabilirlerdi.

Barakazi, belediyecilikten anlamadan getirildi, öğrenene kadar 3 yıl geçti, son iki yıl da yetmedi. Bingöl halkı şöyle görüyor, Hacı Ketenalp, Serdar Atalay ve en son Yücel Barakazi ile tek dönem belediye başkanlığına müsaade edildi, peki bu karar vericilerin hiç mi suçu yok?

Bunlar hepsi kötü ise, bu vekiller niye devam ediyor?

Yapılan her işte rant ve çıkar kokuyor, en son Bingöl Sancak yolu ihale edildi, 220 milyon artı KDV ile duble olan yolu, 10 metre genişlik ve aynı güzergahta yaptırılmak istenmesi, halkı isyan ettirdi.

Gazetemizin konu ile ilgili haberleri, CİMER ve BİMER başvuruları, imza kampanyaları ile 10 metre olan genişlik, 12 metreye çıkarıldı ama hala güzergah ile ilgili çıkmaz devam ediyor. Bu halk bu olanları artık es geçmiyor.

KREDİLERİ TÜKENDİ

Hafta sonu, Üniversite de “Bingöl için söyle, üç dil bir memleket” programında sahnede olan sanatçı salona katılımda bulunan Cevdet bey, Ak Parti adayı Erdal bey ve en son Ziya Buyankara’nın salonda olduğunu duyurmasıyla Buyankara’ya gösterilen alkış destekleri, mevcut durumu gözler önüne seriyor. Yine aynı gün, Kültür Merkezinde Zaza Dil Kültürü Derneği etkinliğinde yine aynı durum yaşandı, bir düğünde aynı durum yaşanması, mevcutlara olan olumsuz tepki, Ziya Buyankara’ya olan teveccüh ile devam ediyor. Kredilerini tüketen Yılmaz ve ekibinin psikolojileri de bozulmuş. Tek çare olarak diğer illere giderek nefes almaya çalışıyorlar.

 

 

BİNGÖL İÇİN ÇARE ZİYA BUYANKARA

Bingöl’de halkın umudu, Mehmet Ziya Buyankara olmuş. Kişiliği ile 42 yıllık bürokrasi geçmişi ile yöneticiliği, halka karşı samimi kucaklayışı ve halkın hayalleri olan projeleriyle tek çare durumundadır. MHP seçim koordinasyon merkezin önü her geçen gün kalabalık artıyor. Ak Partide daha önce sahada çalışmış gençler ve kadınlar akın akın Ziya Buyankara ekibine katılıyor. Geçen hafta Twiter üzerinden hastag çalışmasında #çareziyabuyankara 8751 hesaptan 24.882 tweet aldı. 8751 hesap sahibi kişiyi iki ile çarpalım, 17442 kişi eder.

Bu sayı aynı zamanda çok net bir ankettir. Bu durumda, Ziya Buyankara başkanlık koltuğuna en yakın kişi görünüyor. Twiter’i kullananların yüzde doksanı gençlerden oluştuğuna göre, yaşlıların oyunu da hesaba kattığımızda bu rakam 19 bindir. Yıllardır seçimleri takip edip en iddialı rakamları tutturan biri olarak tahminim 19 – 21 bin arasındadır. Ak Parti Bingöl temsilcilerine tavsiyem, sandığa gitmeden MHP’ye destek kararı alın, aksi durum sokağa çıkmaya yüzünüz kalmayacaktır.

AK PARTİ MİADINI DOLDURMUŞ

Bingöl halkı, geçmişten bu güne ülkenin nabzını alarak seçimini yaparken Türkiye genelinde de aynı durum görünüyor. Ak Parti kuruluşunda yer alan ekipten, eser kalmadı. Sadece Recep Tayyip Erdoğan var, Erdoğan’ı çıkarsan “Ak Parti baraj altında kalır” kabulü hakimdir. Her şeyin bir sonu olduğu gibi, bir gün Ak Parti de bitecektir ve değişim ihtiyacı kaçınılmazdır.

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 3358

Haberin etiketleri:

ZİYA BUYANKARA ADI ÖNE ÇIKTI


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
671 hit, 255 ziyaretçi, 292 ziyaret
Bu ay:
3532 hit, 1522 ziyaretçi, 1743 ziyaret
Toplam:
800205 hit, 253739 ziyaretçi, 352290 ziyaret