• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Karbaşan Köylerine İletişim Sağlanmıyor

karbasan-koylerine-iletisim-saglanmiyor

Adaklı ilçesine bağlı Karbaşan bölgesi olarak bilinen bölge köylerinin telefon problemi devam ediyor.
11 Haziran 2018 Pazartesi 16:37

 

Mercan köyünde ikamet eden (Hafız Efendi) Hasan Sırdaş, “köyde ne cep telefonu nede ev telefonumuz çekmiyor. Adaklı ilçe yetkilileriyle görüştük, yaparız diyorlar ama gelen giden olmadı” dedi. Her yaz köye geldiğini belirten Eşref Sırdaş ise “cep telefonu ile konuşabilmek için 3 km tepeye çıkmak lazım. Günün her saatinde gidip gelemem ki. Hadi ben gencim günde bir gidiyorum, amcam yaşlıdır, gidemiyor. Bir an önce ev telefonu hattının açılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

“KÖYÜMÜZLE İLETİŞİM KURAMIYORUZ”

Yine Kaynakdüzü köyüne bağlı Mendeli mezrasında cep telefonları zaten çalışmıyor, tek iletişim aracı olan ev telefonları çalışmayan 14 haneli mezrada yaşayan anne ve babasıyla konuşamayan ses sanatçısı Fesih Laçin, durumu ilçe kaymakamı, il genel meclis üyeleri ve kurum yetkililerine ilettiğini ancak sorunun hala çözülemediğini söyledi.

Laçin, yaşadığı İstanbul’dan “anne ve babamla ve akrabalarımla iletişim kuramıyorum. Ramazan ayı bitiyor, bayramda ailelerimizle konuşamaz durumdayız. GSM şebekesi zaten yok, biz hala eski çağlardaki ev telefonuyla iletişim kuruyorduk, hatlar arıza yapınca iletişimizi tamamen koptu” dedi.


Haber okunma sayısı: 459Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ