• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

GÜNDÜZ'DEN KİĞILILARA ÇAĞRI

gunduzden-kigililara-cagri

Kiğı Belediye başkanı Yılmaz Gündüz, 20 Kasım Kiğı’nın kurtuluş günü yaptığı açıklamada, gurbetçilere çağrıda bulundu. Gündüz, “ilçemizi kalkındırmak için gelin hep beraber hareket edelim, ilçe nüfusumuzu artırmak için bir kampanya başlatalım, ilkbahardan sonbahara kadar yaşadığınız köylerinize nüfus kaydımızı yapalım ve ilçemizi hep beraber canlandıralım” diye konuştu.
26 Kasım 2017 Pazar 22:39

 

GELİN HEP BERABER İLÇEMİZİ KALKINDIRALIM


Atalarımızın 20 Kasım Kiğı’nın Rus düşman kuvvetlerine karşı vermiş olduğu güçlü direniş ve kahramanca savunma ile bize miras bıraktığı şirin ilçemiz, her geçen gün nüfusunun azalmasıyla kan kaybetmektedir. Büyük zorluklar içinde Kiğı’mızı düşmana karşı kahramanca savunan büyüklerimizi saygıyla, minnetle anıyoruz. Gurbette bulunan bütün Kiğılılara, derneklerimize sesleniyorum, Atalarımızın bin bir emekle bize bıraktığı güzel Kiğı’mızı ilerletmek ve kalkındırmak bütün Kiğılıların görevidir. İlçemize güzel bir hastane yapıldı, uzmanlar lazım. Yeni okullar yapılıyor. Sağ olsunlar, Devlet büyüklerimiz bize gereken yatırımları destekliyor ama nüfus sorunumuz, boynumuzu büküyor.  Erzincan Kiğı yolunun çalışmaları devam ediyor. Kiğı Bingöl yolu yatırım programına alındı. Kiğı Karakoçan yolu gayet iyi bir duruma geldi ama yetmiyor. Üniversiteye bağlı bir yüksekokulun ilçemize verilmesi için nüfusun artması gerekiyor. Bütün yatırımlar nüfus artışına bağlıdır.

DERNEKLERİMİZDEN ÖNCÜLÜK ETMESİNİ BEKLİYORUZGündüz, “Gurbette bulunan hemşerilerim, emekli olanlar, işsiz olanlar lütfen ve lütfen birinci ikametgâhınızı Kiğı gösteriniz, zaten 7-8 ay Kiğı da kalıyorsunuz. Bütün hizmetlerinizi yerine getirmek için çabalıyoruz. İkametgâh için bir vekâlet verilirse, işlem bitiyor. Kiğılı’m, canlarım, kardeşlerim, atalarımız bizleri düşmandan kurtardı. Sizler de ilçe nüfusuna yazılarak Kiğı’yı kurtarabilir ve kalkındırabilirsiniz. Bu konuda tüm köy derneklerimizden öncülük etmesini bekliyoruz. İlçemiz için, hep beraber el ele verelim, 20 Kasım Kiğı’nın kurtuluşunu kutlar.
Hayırlı haberlerinizi bekler, selam, sevgi hürmetlerimi sunarım” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 1493

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

BİNGÖL SANCAK ARASINDAKİ 31 KM'LİK YOL, DUBLE OLSUN, GÜZERGAHI ÇİÇEKDERE GÜNEYİNDEN Mİ, KARTAL'DAN MI, GEÇSİN?

BİNGÖL SANCAK ARASINDAKİ 31 KM'LİK YOL, DUBLE OLSUN, GÜZERGAHI ÇİÇEKDERE GÜNEYİNDEN Mİ, KARTAL'DAN MI, GEÇSİN?

Ankete Katıl Sonuçlar

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
80 hit, 39 ziyaretçi, 43 ziyaret
Bu ay:
8258 hit, 3076 ziyaretçi, 4047 ziyaret
Toplam:
749988 hit, 236401 ziyaretçi, 327329 ziyaret