• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
YILMAZ GÜNDÜZ

Genç çiftçilere yeni hibe desteği

genc-ciftcilere-yeni-hibe-destegi

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Genç Çiftçi projesi kapsamında 30 Bin TL'lik hibe desteği başvurularının 2-30 Nisan arasında yapılacağını bildirdi.
02 Nisan 2018 Pazartesi 23:59

 

 

 Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, konu ile alakalı yaptığı açıklamada; “ Başvurular, Bakanlık tarafından hazırlanan web tabanlı yazılım (gencciftci.tarim.gov.tr) programından yapılır. Başvuru dokümanları yazılım programından çıktı olarak alınıp 02 Nisan - 30 Nisan 2018 tarihleri arasında İl ve İlçe Müdürlüklerimize kesin başvuruları yapılacaktır. 30 bin TL karşılıksız hibe şeklinde uygulanacak” denildi.

Tebliğ kapsamında başvuru yapacak genç çiftçilerde aranan şartlar ise;

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

-Tebliğin yayımlandığı tarih itibari ile 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak. (25 Mart 1978 – 24 Mart 2000 tarihleri arasında doğanlar, bu tarihlerde dahil)

-Okur-yazar olmak.

-Başvuru tarihi itibari ile 31.5.2016 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Kanunu'na göre 4/b (Tarım Bağ-Kur) kapsamında sigortalı sayılanlar ve 4/a (Tarım SSK-Ek5) maddesi ile isteğe bağlı sigortalılık hükümleri kapsamında tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanlar ve Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Programlarından yararlananlar hariç, ücretli çalışan olmamak.

-Başvuru tarihi itibari ile örgün eğitime devam ediyor olmamak.

-Başvuru tarihi itibari ile askerlik görevi ve cezai hükümlülüğü devam eden veya denetimli serbestliği olan kişi olmamak.

-Başvuru tarihi itibari ile Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak.

-Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için Tebliğin yayımlandığı tarih itibari ile 15 Adet Büyükbaş veya 50 Adet Küçükbaş'tan fazla hayvan sahibi olmamak.

-Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi konulu proje başvuruları için Tebliğin yayımlandığı tarih itibari ile 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak.

-Arı sütü, ana arı, polen vb. arı ürünleri üretimi, konulu proje başvuruları için Tebliğin yayımlandığı tarih itibari ile en az 50 adet arılı kovan sahibi ve TAB'a üye olmak.

-2016 ve 2017 yıllarında hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş olmamak.

-Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak.

-Bu maddenin (ç), (f), (g), (ğ), (ı) ve (i) bendi hükümlerine tabi kişilerin eşi olmamak.

Öte yandan başvurusu yapılan projelerin kurulacak il proje değerlendirme birimi tarafından değerlendirileceği belirtilirken, hibe ödemelerinin projeler tamamlandıktan sonra yapılacağı kaydedildi.

 


Haber okunma sayısı: 629

ZİYA BUYANKARA  - MHP


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ