• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Ekinci’nin ‘Yol Şiirleri’ kitabı çıktı

ekincinin-yol-siirleri-kitabi-cikti

Bingöllü hemşerimiz Yılmaz Ekinci, edebiyat alanında üçüncü kitabını sevenleriyle buluşturdu.
26 Kasım 2017 Pazar 22:44

 

Daha önceden “Kırlangıç Çığlıklarına Ekledim Seni" ile "Giden`e ve Kalan`a" kitaplarını çıkaran Ekinci, “Yol Şiirleri” adlı şiir kitabını okurlarına kavuşturdu.

‘Yol Şiirleri’ adlı kitabından söz eden Ekinci; “kitap hem içerik, hem de kapak olarak okuyucuya hitap edecek nitelikte tasarlanmış. İçerik olarak, insanın varoluşuna dair temalarla (felsefe, din, mistisizm ve hayata dair insanı etkileyen soyut ve somut gerçeklikler) dolu şiirlerden oluşmaktadır.  Yol şiirleri kitabı, insanın yeryüzündeki yürüyüşünü konu edinen şiirleri içermekte.  Şiirlerin çözümsel yapısına baktığımızda,  maddi dünyanın bağımlılığından bizi azat etmeye çağıran şiirlerden oluşan bir eser olduğu görülmektedir” diye anlattı.

YILMAZ EKİNCİ KİMDİR?1968 yılında Bingöl’de doğdu.  İlk, orta ve lise eğitimini Bingöl`de tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği ve Ankara Hukuk Fakültesinde kısa süren eğitimlerinin ardından Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde mezun oldu. Mastırını Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü`nde yaptı. 1992 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı`nda Denetmen ve Grup Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 yılında BUSKİ`de Genel Müdür Yardımcılığı, 2010 yılında Başbakanlıkta danışman, 2011 yılından itibaren Kalkınma Bakanlığı`nda Bakan Müşaviri olarak çeşitli görevlerde bulundu. Yazarın, yayınlanmış 6 adet kitabı, Edebi alanda ise yayınlanmış 3 kitabı bulunmaktadır. Bunlar, "Kırlangıç Çığlıklarına Ekledim Seni", "Giden`e ve Kalan`a" ve “Yol Şiirleri” kitaplarıdır.

 


Haber okunma sayısı: 424

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

BİNGÖL SANCAK ARASINDAKİ 31 KM'LİK YOL, DUBLE OLSUN, GÜZERGAHI ÇİÇEKDERE GÜNEYİNDEN Mİ, KARTAL'DAN MI, GEÇSİN?

BİNGÖL SANCAK ARASINDAKİ 31 KM'LİK YOL, DUBLE OLSUN, GÜZERGAHI ÇİÇEKDERE GÜNEYİNDEN Mİ, KARTAL'DAN MI, GEÇSİN?

Ankete Katıl Sonuçlar

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
82 hit, 39 ziyaretçi, 44 ziyaret
Bu ay:
8260 hit, 3076 ziyaretçi, 4048 ziyaret
Toplam:
749990 hit, 236401 ziyaretçi, 327330 ziyaret