Covid-19 Kongresi Düzenleyecek

covid-19-kongresi-duzenleyecek

Sağlık-Der Bingöl İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata, 23-25 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “WIHU'20 COVID’19” Kongresi hakkında bilgilendirmede bulundu.
20 Aralık 2020 Pazar 22:56

 

 
 

 

23-25 Aralık tarihlerinde zoom üzerinden online gerçekleştirilecek olan Dünya İslam Sağlık Birliği tarafından organize edilen 5. Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi hakkında açıklama yapan Korkutata;  “Kongremizin açılış konuşmalarını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Uzm. Dr. Fahrettin Koca ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Mustafa Varank yapacaklardır. Kongre organizasyonumuz YouTube ve  Naturel TV üzerinden canlı yayınlanarak dünya çapında çok daha geniş kitlelere ulaştırılması sağlanacaktır” dedi.

 

Kongre konusunun “Covid-19 Pandemisi” olduğunu dile getiren Korkutata, kongrenin, Covid-19 hakkında düzenlenecek ilk uluslararası kongre olacağının altını çizdi.

Korkutata, “23-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek programda dünyanın çeşitli bölgelerinden yetkili ve alanında uzman üyeler,  pandemi sürecince alınan tedbirler ve sonuçlarını, ülkelerde meydana getirdiği ekonomik daralmayı ve geleceğe yansıyacak sonuçlarını değerlendirecek, sonuç bildirisi de dijital ortamda bütün dillere çevrilerek yayımlanacaktır.” diye konuştu.

Korkutata; “Kongreye katılım pandemi dolayısıyla dijital platformda gerçekleşecektir. Kongre, farklı platformlarda canlı olarak izlenebilecektir. Kongremize http://www.wihu.org.tr/tr/wihu2020.php adresi üzerinden kayıt yaptırıp katılacak olan katılımcılara Kongre Başkanı Genel Başkanımız Uzm. Dr. Kasım Sezen tarafından imzalı dijital sertifika verilecektir.” dedi.

Sağlık-Der Bingöl İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata son olarak; “Böyle önemli bir zaman diliminde son derece hassas ve dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecini yöneten bilim adamları ile yöneticilerin katılacağı program ülkemiz ve dünya için önemli bilgiler sunacaktır. Başta hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere ilimizin yöneticilerini, akademisyenlerini ve diğer tüm ilgililerimizi katılım sağlamaya davet ediyor, Kongremizin hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 2731

Haberin etiketleri:

Covid-19 Kongresi Düzenleyecek
Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ