• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Çomaklılar yol ve kanalizasyon istiyor!

comaklilar-yol-ve-kanalizasyon-istiyor

Köylülerin 50 yıllık yol ve kanalizasyon sorunu çözüm bekliyor.
26 Haziran 2018 Salı 12:25

Adaklı’nın Mercan Köyü’ne bağlı 55 haneli Çomak Mezrası’nın sakinleri, yıllardır süregelen yol ve kanalizasyon sorunlarının çözüme kavuşturulmasını istiyor. Çomak Mezrası sakinlerinden Nurettin Elgörmüş, köy yollarının çukurdan geçit vermemesinden ötürü büyük sıkıntılar yaşadıklarını ayrıca açıktaki kanalizasyon suları nedeniyle köyün salgın hastalık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek, yıllardır verilen sözlere rağmen sorunlarının çözüme kavuşturulmamasına tepki gösterdi.

“YARIM SAATLİK YOL BİRBUÇUK SAAT SÜRÜYOR”

Elgörmüş, her seçim döneminde yollarının yapılacağına dair verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirterek “Mercan Köyü Çomak Mezrası’nda kışın 30 hane, yazın 55 haneye yükseliyor. Köy yolumuz çukur tarlası halinde olduğu için geçit vermiyor. Siyasiler her seçim döneminde ‘yolunuz asfaltlanacak’ sözü vermesine rağmen yolun durumu berbat olduğu için yarım saatlik yolu birbuçuk saatte ancak katedebiliyoruz. Bugün bile gelirken çukurlardan dolayı yol tutmasından rahatsızlanan 2 kişi minibüste fenalaştı. Acilen yolumuzun asfaltlanmasını istiyoruz.

“AÇIKTA AKAN KANALİZASYON SALGIN HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARIYOR”Ayrıca, kanalizasyon da köyün içinde açıkta akıyor. Bu durum çevreye kötü kokular yaydığı gibi salgın hastalık riski de doğuruyor. Yetkililerden tek isteğimiz yolumuzun asfaltlanması ve kanalizasyon sisteminin yapılmasıdır” şeklinde konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 1416Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ