• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

“Bingöl hızlı tren güzergahında yer almalıdır”

bingol-hizli-tren-guzergahinda-yer-almalidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya-Elâzığ-Diyarbakır hızlı tren projeleri için ilk adımın atıldığını müjdelerken, bu durum Bingöl’de tepkiyle karşılandı! “Çevre iller köprü, yol gibi projeleri aştılar! Ama bizler halen küçük dokunuşlarla mutlu olmaya çalışıyoruz.”
24 Eylül 2017 Pazar 23:58

 

Yıllardır yapılan hizmetlerin geciktiği, çevre illere yapılanlara yapılanlardan ise nasiplenemeyen Bingöl, bir önemli projeden daha mahrum kalıyor. Daha önce Ankara-Sivas-Erzincan ve oradan Kars’a uzanan hızlı tren projesinden yararlanamayan Bingöl, bu kez yine yanı başından geçecek olan hızlı tren projesinden istifade edemiyor.  

Malatya-Elâzığ-Diyarbakır illerini birbirine bağlayacak olan hızlı tren projesinde ilk adımın atıldığı açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, yakın zamanda projenin hayata geçeceğini açıkladı.

“BÖLGELER ARASINDAKİ REFAH DÜZEYİNİ EŞİT NOKTAYA GETİRMEK SİTİYORUZTürkiye`yi büyütürken, bölgeler arasındaki refah düzeyini eşit noktaya getirmeyi amaçladıklarını belirten Çalık; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Malatya`da, Elâzığ’da, Diyarbakır`da vatandaşlarımıza hızlı tren sözü verilmişti. Sivas-Malatya arasındaki hızlı tren proje çalışmaları son aşamaya gelmiş durumda. Malatya-Elâzığ-Diyarbakır hızlı tren projeleri için ilk adım atıldı. Projenin ilk adamı olarak Malatya-Elâzığ Demiryolu altyapı, üstyapı, elektromekanik etüt proje ve danışmanlık hizmet alımı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkartılmıştır. Yaklaşık 121 kilometrelik demiryolu etüt ve proje için 12 Ekim 2017 tarihinde ön yeterlilik teklifleri alınacaktır. Ardından ise Elâzığ-Diyarbakır arasındaki hızlı tren demiryolu etüt proje için ekim ayında ihale ilanına çıkılması hedeflenmektedir. AK Parti iktidarı olarak bir yandan ülkemizdeki ve coğrafyamızdaki terör örgütleriyle mücadelemizi sürdürürken, diğer yandan da büyük yatırımları bölgemiz insanı ile buluşturmanın da gayreti içindeyiz” dedi.

“BİNGÖL HER FIRSATTA KENARDA KALIYOR!”

Çalık’ın bu açıklaması, projenin teğet geçtiği Bingöl açısından tepkiyle karşılandı. Projenin Malatya-Elâzığ-Bingöl-Muş istikametinden uzamasının daha yararlı olacağı kanaatini paylaşan vatandaşlar, ‘Kavşak’ noktası diye nitelendirilen Bingöl’ün bu proje sayesinde özellikle ulaşımda çok rahat bir nefes alabileceğini vurguladılar.

Bingöl’ün köprü, yol ve benzeri projelerle meşgul olduğunu, çevre illerin ise çok daha büyük ve önemli yatırımlarla uğraştığını dile getiren vatandaşlar; “Siyasilerimiz artık bu tarz büyük projelerin müjdesini verebilmeli! Çevre iller köprü, yol gibi projeleri aştılar! Ama bizler halen küçük dokunuşlarla mutlu olmaya çalışıyoruz. Zaten yapılan yatırımlar da her fırsatta ya yüklenici firmalar ya da bürokratik sebeplerden ötürü gecikiyor. Bu durum nasıl düzelir bilmiyoruz ancak daha birçok büyük projenin Bingöl’ü teğet geçeceğini düşünüyoruz” eleştirisinde bulundular.

 


Haber okunma sayısı: 540

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1089 hit, 370 ziyaretçi, 409 ziyaret
Bu ay:
5374 hit, 2203 ziyaretçi, 2656 ziyaret
Toplam:
765980 hit, 241659 ziyaretçi, 335642 ziyaret