• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Annelerin Çığlıklarına Kulak Verilmelidir

annelerin-cigliklarina-kulak-verilmelidir

Bingöl Barosu Başkanı Budancamanak; 'Annelerin gözyaşlarına, çığlıklarına kulak vererek onların taleplerini dinleyerek ve biraz da olsa empati kurarak bu günü anlamlı kılabiliriz.'
14 Mayıs 2019 Salı 00:59

 

Bingöl Barosu Başkanı Av. Hanifi Budancamanak, Anneler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Anneler Günü'nün önemine değinen Budancamanak, evlatlarının kemiklerini arayan annelere hukuk dışı müdahaleler edildiğini ileri sürdü.

Budancamanak; “Bir yandan evlatlarının kemiklerini arayan, evlatlarının bir mezarı olsun da mezarlarına bir çiçek bırakıp acılarını az da olsa dindirme çabasında olan ve bu çabayı yıllardır ülkedeki en demokratik eylem biçimiyle dile getiren kayıp annelerine yönelik pervasız, saygısız ve vicdanları yaralayan yasaklar, hukuk dışı orantısız müdahaleler. Bir yandan açlık grevindeki çocuklarına dikkat çekmek ve onların hayatta kalması için en doğal annelik içgüdüsüyle barışçıl, şiddet içermeyen demokratik yöntemlerle seslerini, çaresizliklerini kamuoyuna duyurmaya çabalayan annelere yönelik sert, kaba ve insanlık onuruyla bağdaşmayan müdahaleler” dedi.“Annelerin çığlıklarına kulak verelim”

Budancamanak; “Annelerin gözyaşlarına, çığlıklarına kulak vererek onların taleplerini dinleyerek ve biraz da olsa empati kurarak bu günü anlamlı kılabiliriz. Acılarımızı yarıştırarak değil ortaklaştırarak, paylaşarak dindirebiliriz. Bugünlerde daha çok ahlaka, daha çok adalete, daha çok empati kurmaya ve  birbirimizi dinlemeye acılarımıza merhem olmaya ihtiyacımız var. Annelerin coplanmadığı, yerlerde sürüklenmediği, sözlü ve fiziki hakaretlere maruz kalmadıkları bir ülke olmamız umuduyla anneler günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 4246Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ