• DOLAR TL
 • EURO TL
 • Altın TL
whatsaap haber hattı

YILAN SOKTU, PANZEHİR 5 İLDE 26 SAAT SONRA BULUNDU!..

-yilan-soktu-panzehir-5-ilde-26-saat-sonra-bulundu

Kiğı ilçesine bağlı Ağaçöven Köyünde hayvanlarını otlatan Mustafa Bektaş, oturduğu taşın altındaki yılan tarafından ayağından ısırıldı. Kiğı’ya 10 km uzaklıkta bulunan köyden hemen Kiğı Entegre Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından Bingöl’e sevk edilen hasta, panzehir olmadığı için çevre illerden panzehir araştırılması yapıldı. Elazığ ve Malatya’da yok haberi üzerine Erzurum ile irtibat kuruldu. Hasta Erzurum’a sevk edildi ama orada da olmayınca sağlık bakanlığı arandı, 26 saat sonra panzehir Diyarbakır’da bulundu ve Erzurum’a gönderildi.
18 Mayıs 2020 Pazartesi 14:51


“ALLAH’A EMANETİZ!...”

Yılanın ısırdığı Mustafa Bektaş’ın amcası İsmail Bektaş, “yirmi dört saat geçti hala panzehir bulunamadı, bu nasıl bir sağlık sistemidir? Eskiden sağlık ocaklarında bile vardı biliyorum. Bahar aylarında ta kış sezonuna kadar her yerde yılan, akrep olan bir bölgedeyiz. Hastaneler neden panzehir bulundurmuyor?

Ayak kızardı, şişti, morarma başladı kalın bacağına kadar”. Diyerek tepkisini dile getirdi.Hasta babası aynı zamanda köyün muhtarı Hüseyin Bektaş da durumdan endişe ve tepkilerini dile getirdi.

“İL HASTANELERİNDE NEDEN PANZEHİR YOK?”

Baba Bektaş, “Kiğı İlçe Entegre hastanesinde yok, Bingöl’e geldik, Bingöl Devlet hastanesinde yok, dediler, buz bağlayıp serum taktılar, yaklaşık beş saat Bingöl’de kaldık. Hastane doktorları: “biz araştırıyoruz, sorduk Elazığ’da yok, Malatya’da yok, Erzurum da var, sizi Erzurum’a gönderiyoruz”. Tamam dedik, ambulans ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine gönderdiler, geldik Erzurum’da da yok. Bizde ulaşabildiğimiz herkese durumu ilettik, Diyarbakır da varmış. Diyarbakır’dan gelecek panzehir bekliyoruz”. Bektaş, yılan ayağına değil de sırtını, karnını veya başını ısırsaydı; Allah korusun, şimdi ölmüş olabilirdi. Bu kadar saat panzehir bulunmuyorsa; bu vahim bir durumdur” diyerek panzehirin 26 saat geçmesine rağmen ulaştırılmamasına tepkisini dile getirdi..

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 12379Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
 • Ali Aydin

  Misafir: ALLAH sifa versin gecmis olsun 18 Mayıs 2020 16:50

 • arkadaşı

  Misafir: Allahım sen benim kardeşim dediğim insani koru o benim can dostum allahım acil şifalar versin tez zamanda iğleşmen dileği ile dualarimiz seninle 18 Mayıs 2020 18:28

 • Allah Korumuş

  Misafir: Allah korumuş Allah şifalar Versin.Çok Geçmiş olsun Çok Vahim Bir Vakıa. Bu kadarda Pes doğrusu Koskoca DoguanaDolu Bölgesinde Panzehir Bulunmayışı vahim Bir durumun ve ihmalin İşaretidir 19 Mayıs 2020 02:30

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ