• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Yeni Sanayi Sitesi İhaleye Çıktı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, tamamlandığında Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olacak 280 milyonluk, 501 işyerine sahip 3’ncü kısım sanayi sitesi yapım işinin ihaleye çıktığını söyledi. İhale 11 Temmuz’da, proje ise 31 Ekim 2021’de tamamlanacak.
18 Haziran 2018 Pazartesi 21:42

 

 

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, tamamlandığında Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olacak 280 milyonluk, 501 işyerine sahip 3’ncü kısım sanayi sitesi yapım işinin ihaleye çıktığını söyledi. İhale 11 Temmuz’da, proje  ise 31 Ekim 2021’de tamamlanacak.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, açıklamasında “İlimizin yatırım ortamı açısından büyük öneme sahip olan 3. Kısım Sanayi Sitesi ihale ilanına çıktı. Mevcut sanayi sitesindeki alanın darlığı, işyerlerinin küçük olması ve bütün işyerlerinin dolu olması nedeniyle uzun zamandır ihtiyaç duyulan yeni sanayi sitesi 2017 yılı yatırım programına alındıktan sonra projelendirme ve ihale hazırlıkları tamamlanarak 280.000.000,00 TL keşif bedeli 501 adet işyeri yapım işi ihalesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 11.07.2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Projenin öngörülen tamamlanma tarihi 31.10.2021’ dir” dedi.“BİNGÖL – MUŞ KARAYOLUNDA YAPILACAK”3’ncü kısım sanayi sitesinin Bingöl – Muş karayolunda yapılacağını ifade eden İlhan, “Bingöl – Muş Karayolunun 11. Km’sinde yapılması planlanan ve birçok imalatçı/tamirci işletmeyi bir araya getirecek olan Bingöl 3. Kısım Sanayi Sitesi; İlimizde başta küçük işletmeler olmak üzere esnaf ve sanatkar kesiminin daha düzenli ve her türlü sağlık koşullarına uygun olan atölyelerde üretim yapmalarının önünü açarak İlimiz istihdamına, kalkınmasına, sosyal dengesine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.“501 İŞYERİ OLACAK”Yeni sanayi sitesinin 501 işyerinden oluştuğunu belirten İlhan, “Yeni Sanayi Sitesi sektörel olarak, Mobilya İmalatı ve Tamiratı 184 adet, Oto Tamirciliği 137 adet,  Metal İşleri 129 adet, PVC ve Aliminyum Doğrama 36, Çini ve Seramikçilik 15 adet olmak üzere toplamda 501 iş yeri olarak projelendirilmiştir” şeklinde konuştu.“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAYİ SİTELERİNDEN BİRİ OLACAK”İlhan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:“Tamamlandığında Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olacak olan Bingöl 3. Kısım Sanayi Sitesi’nin bu aşamaya gelmesinde büyük katkıları olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz’a, Bingöl Valimiz Ali Mantı’ya, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’a, Yapı Kooperatifi başkanı Murat Kılıç ve kooperatif üyeleri ile emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı sunarız.”

Haber okunma sayısı: 949Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ