• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

​"Kudüs'ün işgali, bugün İslam ümmetinin yaşadığı en büyük sorundur"

-kudusun-isgali-bugun-islam-ummetinin-yasadigi-en-buyuk-sorundur

Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesi tarafından "Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle düzenlenen basın açıklamasında, bugün İslam ümmetinin yaşadığı en büyük sorunun Kudüs'ün işgali olduğunu dile getirildi.
03 Haziran 2019 Pazartesi 01:47

 

 

  

 

Her yıl Ramazan ayının son Cuma günü çeşitli etkinliklerle düzenlenen "Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesi öncülüğünde basın açıklaması düzenlendi.

 

 

Bingöl'de Cuma namazı sonrasında merkez Dörtyol saat kulesi önünde Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesi öncülüğünde bir basın açıklaması düzenlendi.

Yapılan basın açıklamasını Şefik Börü okudu. Konuşmasına "Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed'i) Mescid-i Haram'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya götüren Allah, noksan sıfatlardan münezzehtir. O, gerçekten İşitendir, görendir." (İsra/1) ayetiyle başlayan Börü, bugünün Dünya Kudüs Günü olarak kabul edildiğini ifade etti.

Börü, "Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid–i Aksa ve Filistin toprakları, 1948 yılından bu yana siyonist rejimin işgali altındadır. Başta ABD olmak üzere Batılı devletlerin desteğiyle günümüze kadar artarak devam eden bu işgal, Müslümanlar için 'Kutsal Kudüs Davası'na dönüşmüştür. Bu münasebetle her Ramazan ayının son Cuma'sı Dünya Kudüs Günü olarak anılmaktadır. Biz de bugün burada bu amaçla bir araya gelmiş bulunmaktayız." dedi.

Müslümanların ilk kıblesi, Resulullah'ın Mirac'a yükseldiği mukaddes belde olan Kudüs'ün, 70 yılı aşkın zamandır siyonistlerin işgali altında olduğunu hatırlatan Börü, şunları söyledi:

"Ve daha dün gibi hatırladığımız, 1948 yılında İslam ümmetinin bağrına saplanan hançer, bugüne kadar bizlere unutulmadık acılar yaşattı. Acının yüreklerde korlaştığı Kudüs'ün işgali, bugün İslam ümmetinin yaşadığı en büyük sorundur. Unutulmamalı ki; ümmet Kudüs hür olduğunda hür olmuş, esir olduğunda zillete duçar olmuştur. Bilmeliyiz ki; bizler sessiz ve tepkisiz kaldıkça işgalin her gün biraz daha yayıldığı bu mukaddes beldede Müslüman kanı akmaya devam edecek, siyonist ateş sadece Kudüs'ü değil bütün bir ümmeti yakacaktır. Yemen'i, Suriye'yi, Libya'yı, Afganistan'ı ve coğrafyamızın diğer beldelerini yakan zaten bu ateş değil midir?"

"Kudüs bütün Müslümanların, İslam milletlerinin mukaddes beldesidir"

Börü, "Müstekbirler, hatırda tutmak ve daha güçlü bir direniş göstermek için Kudüs'ü andığımız bugünlerde dahi, daha büyük bir işgalin kapılarını aralamak için yeni planlar yapmaktadır. Haydut Amerika'nın 'Yüzyılın Anlaşması' projesi bu gerçeğe işaret etmektedir. Aslında 'Yüzyılın İşgalini' hedefleyen şeytani plan, sadece Kudüs'ü değil bütün mukaddes beldelerimizi hedef almaktadır. Arz-ı mev'ud hedefine ulaşmak isteyen siyonistlerin bu kirli tezgâhı, ümmetin göstereceği birlik ile dağıtılmalıdır. Yine unutmamalıyız ki bizler parçalanmaya devam ettikçe, çekiştiğimiz ve de çatıştığımız müddetçe dünya müstekbirlerinin iştahı kabaracak, pervasızca yeni katliamlar işleyeceklerdir. Şu da bilinmeli ki; Kudüs ne sadece Filistin toprağıdır ne de Arapların vatanı. Kudüs bütün Müslümanların, İslam milletlerinin mukaddes beldesidir. Bu gerçek dolayısıyla mukaddes toprakları savunmak ve işgali sonlandırmak da hepimizin öncelikli vazifesidir. Müslümanlar için Mescid-i Aksa; Mescid-i Harâm ve Mescid-i Nebevî'den sonra yeryüzündeki en mukaddes mabettir."

"Bugün Kudüs'ün hürriyeti için her zamankinden daha çok mücadele etmeliyiz"

"Bugün Kudüs'ü her zamankinden daha çok gündemde tutmalı ve Kudüs'ün hürriyeti için mücadele etmeliyiz." diyen Börü, "Küresel küfür güçleri, en küçük zaman dilimini dahi Kudüs'ü Yahudileştirme gayreti ile plan ve projeler geliştirmektedir. Kudüs'ün küresel bir saldırı altında olduğunu görmeliyiz. Zalimler topluluğu tüm imkânları ile İslam ümmetini hedef almışken bizlerin tepkisizce oturması büyük bir vebaldir." diye konuştu.

Programa, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, İl Başkanı Orhan Açıkbaş, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. (Nihat Kanat-İLKHA)

 


Haber okunma sayısı: 5168Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ