• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Kiğı Bilice gurup yolu, bu yıl yapılacak

-kigi-bilice-gurup-yolu-bu-yil-yapilacak

Bingöl’de ulusal ve yerel basınla bir araya gelen Bingöl Valisi Ali Mantı, 2017 yılı çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Soru cevap bölümünde gazetemizin “Kiğı Bilice gurup yolunun neden ertelendi sorusunu cevaplayan Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Işık, yolun yapımı iptal edilmedi, bu yıl içerisinde ikinci sırada programa alındı” diye konuştu.
07 Ocak 2018 Pazar 19:34


 

Bingöl Valisi Ali Mantı, 2017 yılı çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunmak için ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

 “Elimizdeki imkânları toplumun huzuru ve genel ahlakın korunması için kullanıyoruz.” diyen Vali Mantı,  “2017 yılının bizim açımızdan başarılı geçtiğine inanıyorum. 2017 yılında istihdam açısından Türkiye’de nüfusa oranla üçüncü sıradayız. Önümüzde yıllarda istihdam artarak devam edecektir. Elimizdeki imkânları toplumun huzuru ve genel ahlakın korunması için kullanıyoruz. ” ifadelerini kullandı.Gelecek yıllarda Bingöl’de, Türkiye’de ses getirecek yatırımların yapılacağına inandığını belirten Vali Mantı, “Bu konularda elimizden gelenini yaptık. SÜTAŞ yatırımı Bingölümüze geldiği zaman, istihdamın daha da artacağını, hatta Bingöl’ün dışarıdan istihdam çekeğini umuyorum bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bingöl’de, insanlar arasında kendine has bir birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının daha yoğun olduğunu ve bu duyguların 2018 yılında da daha da artarak devam edeceğine inandığını belirten Vali Mantı, “Bingöl, değerleri konusunda son derece hassas.  Zaman zaman olumsuz bir takım şeyler oluyor. Olumsuz şeyleri gündem yapmanın fazla yararı olmuyor. Bu konularda biraz daha hassas davranmamız lazım. Bir yanlışı toplumun tamamına teşmil etmenin bir yararı yok. Bir yerde, bir yanlışlık, aksaklık varsa ona bir projektör tutup, yenisinin olmaması adına elimizden gelen ne varsa yapmamız lazım. Kişi kudreti nispetinde sorumludur.  Elimizdeki bütün imkanları gücümüzü toplumun huzuru, kamu düzeni, genel ahlakın korunması açısından kullanıyoruz, kullanmaya devam edeceğiz. şeklinde konuştu.

 “12 BİNGÖLSPOR’A DESTEKLERİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Bingöl’ün futboldaki temsilcisi 12 Bingölspor için destekleri devam ettireceğini açıklayan Vali Mantı, “İlimiz için bir değer olan 12Bingölspor’a desteklerimizi devam ettireceğiz. 12 Bingölspor Bingöllülerin katkıları ve destekleri ile bu aşamaya gelmiştir. Ümit ederim önümüzdeki yıllarda daha üst liglerde takımımızı izleme şansı buluruz” dedi.

Toplantı daha sonra soru ve cevap şeklinde devam etti. Yeni Valilik hizmet binası, kent meydanı, şehir içi ulaşım, ilçe karayollarındaki çalışmalar, köylere hizmet, ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımı, istihdam, 12Bingölspor, yeşil alan ve park problemi gibi konular hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

KİĞI BİLİCE YOLU BU YIL YAPILACAK

Soru cevap bölümünde Kiğı Bilice gurup yolunun 2017 yılı içerisinde programa alınması ve neden yapılmadı sorusuna cevap veren Bingöl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Işık, “yolun yapımı iptal edilmedi, bu yıl içerisinde yapılacak güvenlik yolu kapsamında ikinci sıradadır” diye konuştu.

Kiğı Bingöl yolu, 2017 yılı içerisinde yatırım programına alındığı müjdelenmişti, yolun ihalesi ne zaman yapılacak? Yolun güzergâhı nerden geçecek kamuoyu bilgilendirilecek mi? sorumuza; Işık, “Sancak Bingöl arası bu yıl ihaleye çıkarılacak” biliyorum diye cevap verince; Vali Ali Mantı, “sanırım bu cevap seni tatmin etmedi” diye konuştu.

Basın toplantısına, Vali Ali Mantı’nın yanısıra, Vali Yardımcıları Tunahan Çil, Cevat Gün, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Özel İdare Genel sekreteri Mehmet Işık ve kurum amirleri katıldı.

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

 


Haber okunma sayısı: 797

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ