• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
YILMAZ GÜNDÜZ

Kalkınma Toplantısı Erzurum’da Gerçekleşti

-kalkinma-toplantisi-erzurumda-gerceklesti

Bingöl Valisi Ali Mantı, Erzurum’da gerçekleşen ‘On Birinci Kalkınma Planı Doğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı’na katıldı.
25 Mart 2018 Pazar 23:28

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında gerçekleşen kalkınma istişare toplantısı iki oturum şeklinde gerçekleşti.

Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) T.C. Kalkınma Bakanlığı önderliğinde geniş katılımlı Özel İhtisas Komisyonları ve istişare toplantıları ile başlatıldı.

Kalkınma planı kapsamında, Planın güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliliğinin oluşturulması, yerel ve merkezi düzeyler arasında bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesi hedefleniyor.Bunun için kalkınma ajanslarının koordinasyonunda 81 ilde ilgili kurum ve kuruluşların, kadınların ve gençlerin katılımıyla toplantılar düzenleniyor.

Toplantıda konuşan Bakan Elvan, 11. Kalkınma Planı’nın hazırlıklarının büyük bir hızla devam ettiğini söyledi. Elvan, yaklaşık 1 yıldan beri Bakanlık olarak hazırlıklarını yürüttüklerini kalkınma planlarının uzun vadeli stratejileriyle birlikte ülkeyi 5 yıl ve daha ötesine taşıyacak perspektif verdiğini hatırlattı. 11. Kalkınma Planı çerçevesinde 43 özel ihtisas komisyonu, 34 çalışma grubu oluşturulduğunu ifade eden Elvan, “Bu çalışmalarımızda 12 bin kişi plana katkı sağladı. Şu ana kadar 20 bin vatandaşımız bize öneriler sundu. Kalkınma tek boyutlu bir hadise değil. Çok boyutlu kalkınma bunların her bir sektör ve alanın birbirleriyle etkileşimini sağlamak ve ileriye dönük bir hedef ortaya koymaktır. Bu son derecede önemli. Türkiye olarak 2023 hedefleri ortaya konuldu ve memnuniyetle ifade etmek istiyorum ki hemen hemen toplumun tüm kesimi bu hedefe odaklandı. İşte önemli olan bu. Biz bunu başardık” dedi. Bakan Elvan, Doğu Anadolu Bölgesi’nin ekonomik kalkınma, istikrar ve istikbal için çok önemli bir bölge olduğunu da belirterek, toplantıları diğer bölgelerde de gerçekleştireceklerini vurguladı.

 


Haber okunma sayısı: 725

ZİYA BUYANKARA  - MHP


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ