• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Kadın Koordinasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı

-kadin-koordinasyon-merkezinin-acilisi-yapildi

Bingöl Belediyesince Yeşilyurt Mahallesi’nde hizmete sunulan kadın koordinasyon merkezinin resmi açılışı yapıldı.
07 Ocak 2018 Pazar 19:32

 

Vali Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı ile Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, kadınlara yönelik okuma yazma, Arapça ve Kur’an-ı Kerim kurslarının düzenlendiği Yeşilyurt Mahallesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Kurdele kesiminin ardından konuşan Barakazi, kadın koordinasyon merkezleriyle kadınların toplumda daha aktif rol almalarının amaçlandığını söyledi.

Barakazi, “Kadın Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen kurslara katılım sağlayan kadınlar, okuma yazma, Kur’an-ı Kerim ve Arapça öğreniyor. Burada tüm hizmetler kadınlarımız için. İnşallah hepiniz için faydalı olur, bizler her zaman yanınızdayız ve sizleri destekliyoruz. Düzağaç Mahallesi’nde de merkez açılması için yer aranıyor. Kültür Merkezi’nde kadın koordinasyon merkezi açılması için de çalışmalar yürütülüyor. Gerek belediye gerekse diğer kurumlarca kadınlara yönelik farklı etkinlik ve programlar düzenleniyor. Bingöl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce de haftada bir gün aile yapısı ve kadının toplumdaki rolüne ilişkin eğitim seminerleri veriliyor. Kadınlarımız bu seminerlere katıldıkça daha da bilinçleniyor.  Aile ve çocuklara nasıl davranılması gerektiğini daha iyi öğreniyor. Bu bilgiler ışığında daha güzel nesiller yetiştiriliyor” diye konuştu.
 


Haber okunma sayısı: 384

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ