• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

“İslam düşmanlığı Müslümanları katledecek noktaya varmıştır"

-islam-dusmanligi-muslumanlari-katledecek-noktaya-varmistir

Düzenlediği basın açıklamasıyla Yeni Zelanda'daki haçlı terörünü tel'in eden Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu, Batıdaki İslam düşmanlığının Müslümanları katledecek noktaya vardığına dikkat çekti.
19 Mart 2019 Salı 15:19

 

Bingöl'de İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu, Yeni Zelanda'da Haçlı zihniyetli terörist tarafından gerçekleştirilen cami katliamını düzenlendiği kitlesel basın açıklamasıyla tel'in etti.

Öğlen namazının ardından, Yeni Zelanda'daki saldırıda hayatını kaybeden 50 şehid için önce gıyabi cenaze namazı kılınarak saldırı lanetlendi. Basın açıklaması öncesinde, cenaze namazı İlahiyatçı Mansur Katıksız tarafından kılındı.

Cenaze namazının ardından Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu öncülüğünde Merkez Genç Caddesi Saat Kulesi önünde basın açıklaması düzenlendi.Basın açıklamasını platform adına İbrahim Dağılma okudu. Dağılma, "Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor." (İbrahim: 42) ayeti okuyarak başladı.

"Batıdaki İslam düşmanlığı hiç kimseye zarar vermeyen masum sivil Müslümanları katledecek noktaya varmıştır"

Uzun süredir Batıdan dünyaya yayılan İslam dinine ve müntesiplerine yönelik nefret söyleminin ve tahammülsüzlüğün geldiği noktanın, bugün maalesef İslamofobik durum, diğer ismiyle İslam düşmanlığı ve Müslüman hazımsızlığının bir faşizm olarak ortaya çıktığını belirten Dağılma, "Batıdaki İslam düşmanlığı hiç kimseye zarar vermeyen masum sivil Müslümanları katledecek noktaya varmıştır. Öyle ki bu gözü dönmüş İslam düşmanları ibadethanelerde katliam yapacak ve bunu canlı yayında bütün dünyaya seyrettirecek kadar alçalabilmektedir. Yeni Zelanda'daki Camii katliamları bu açıdan son derece üzücü ve ibretlik olaylar olarak karşımızdadır." dedi.

"Allah'ın izniyle kâfirler istemese de gelecek İslam'ın olacaktır"

Dağılma, şunları söyledi: "Bu katliamlar bize şunu göstermektedir ki; İslam düşmanlarının bütün çabalarına rağmen İslam insanlığın umudu olma yolunda hedeflerine varmaktadır. Bu yayılmanın ve gönül fethinin önüne geçememenin yarattığı korku ve panik hali kâfirlerin nefretlerini dışa vurmalarına neden olmaktadır. Bütün hakaretlere, aşağılamalara, engellemelere rağmen İslam yeryüzünde kare kare yayılmaya devam etmektedir ve Allah'ın izniyle kâfirler istemese de gelecek İslam'ın olacaktır."

"Terör saldırıları profesyonelce kurgulanarak 'görsel bir playstation oyunu formatında gerçekleştirilmiştir"

"Bizler sadece bugün değil neredeyse tarihin her safhasında İslam'la hesaplaşmayı kendisine gaye edinen müşrik, kafir ve zalimlerin ne kadar acımasız ve gözü kör olduğunu biliyoruz." diyen Dağılma, "Bugün ise gördük ki, bu düşmanlık sistematik terör saldırıları şeklinde profesyonelce kurgulanarak 'görsel bir playstation oyunu formatında' gerçekleştirilmiştir. Bununla verilmek istenen mesaj elbette gözlerden kaçmamaktadır. Sivil insanları katletmenin ve İslam düşmanı terörizmin gerçeklikten kopartılarak dijital ortamlarda zihinlere empoze edilerek yerleşik kılmanın hesapları yapılmaktadır. Kuşkusuz bu yeni bir stratejidir ve İslam düşmanları için yeni bir motivasyon aracıdır." ifadelerini kulandı.

"Şunu iyi bilmeliyiz ki; bu olay çok derin bir tarihsel hesaplaşmanın uzantısıdır"

Öte yandan bu terör saldırılarını gerçekleştiren canilerin yayınladığı manifestoda tarihsel olaylara ve sembolik isimlere de işaret ettiğini dile getiren Dağılma, "Bu da olayın sadece anlık bir öfkeden ibaret olarak gerçekleştirilmediğinin göstergesidir. Şunu iyi bilmeliyiz ki; bu olay çok derin bir tarihsel hesaplaşmanın uzantısıdır. İslam'a karşı biriktirilen nefretin ve düşmanlığın tarihsel arka planına yapılan atıflar bunu net olarak göstermektedir. Ve kuşkusuz ilerde çok farklı sonuçları da olacaktır." diye konuştu.

Dağılma, şöyle devam etti: "Bütün bunlarla birlikte elbette sorgulanması gereken başka bir husus şudur: Batının son yıllarda gittikçe dozunu artırarak işlediği ve yaymaya çalıştığı İslamofobik/İslam düşmanlığı söylemin yarattığı bu canilikten kendini sorumlu tutup tutmayacağı ve bu düşmanca tutumdan vazgeçip geçmeyeceğidir. Daha önce Müslüman olmayanların maruz kaldığı saldırılarla dünyayı ayağa kaldıran sözüm ona BM'nin ve AB'nin Yeni Zelanda'daki bu terör saldırıları karşısında da aynı tepkiyi verip vermeyeceğini çok merak ediyoruz."

"İslam düşmanları, bizler onlara tabi olmadıkça bizden razı olmayacaklar ve bize olan düşmanlıkları bitmeyecektir"

Söz konusu Müslümanlar olunca meselenin sadece birkaç kınama mesajından ibaret kaldığını aktaran Dağılma, "Doğrusu bizler şimdiye kadar bu ikiyüzlü tavra ve yalancı söylemlere çokça şahit olduk. İslam'a ve Müslümanlara yönelik saldırılara karşı herhangi bir yaptırım olduğunu görmediğimiz gibi bu düşmanlığın dozunu artıracak politikalara şahit olduk. Bundan sonra da bir şeyin değişeceğini düşünmüyoruz. Dolayısıyla İslam düşmanları, bizler onlara tamamen tabi olmadıkça bizden razı olmayacaklar ve bize olan düşmanlıkları bitmeyecektir." ifadelerini kullandı.

"İslam düşmanları şunu bilsinler ki; Bizler Müslümanız ve İslam'dan asla vazgeçmeyeceğiz"

"Fakat İslam düşmanları şunu bilsinler ki; Bizler Müslüman'ız ve İslam'dan asla vazgeçmeyeceğiz." diyen Dağılma, şunları kaydetti:

"İster camilerde olsun isterse de evlerimizde olsun bizleri öldürmekle bizi bu dinden vazgeçiremeyeceksiniz. Aynı şekilde İslam'a ve Müslümanlara düşmanlığı besleyen politikalara imza atan ve bu söylemleri destekleyen kâfirlere de şunu diyoruz; Unutmayın! Eğer yeryüzü Müslümanların emniyet içinde yaşadığı bir yer olmayacaksa, İslam düşmanları için de emin bir yer olmayacaktır!"

"Ümmet coğrafyası bir kan gölüne dönmüş"

Dağılma, son olarak, "Bu vesileyle şunu da vurgulamak istiyoruz. Ümmet coğrafyası bir kan gölüne dönmüş. Mısır'daki idamlar, Doğu Türkistan'daki kızıl Çin zulmü ve ülkemizde ezana karşı tahammülsüzlük safımızı belli etme ve sorumluluğumuzu bilme açısından önümüzde duran yürek sancısı durumlardır. Son olarak, Yeni Zelanda'da İslam düşmanlığı faşizmin ortaya çıkardığı bu saldırıyı lanetliyor ve menfur terör saldırısında şehit edilen kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Ümmetin başı sağ olsun." şeklinde konuştu.

Program, Nihat Korlaelçi tarafından yapılan dua ile sona erdi. (Nihat Kanat, Gıyasettin Tetik-İLKHA)

 


Haber okunma sayısı: 2275Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
677 hit, 259 ziyaretçi, 296 ziyaret
Bu ay:
3538 hit, 1525 ziyaretçi, 1747 ziyaret
Toplam:
800211 hit, 253741 ziyaretçi, 352294 ziyaret