• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İKİ TÜBİTAK PROJESİ DAHA KABUL EDİLDİ

-iki-tubitak-projesi-daha-kabul-edildi

YürütücüsüDr. Öğr. Üyesi. Ramazan Gündoğdu olan ve Dr.Öğr. Üyesi Can Ali Ağca’nın araştırmacı olduğu TÜBİTAK projeleri kabul edildi. “Hızlı Destek ve Kariyer Geliştirme” Projesinde kişiselleştirilmiş göğüs ve yumurtalık kanseri tedavilerinde kullanılmak üzere yeni ilaç hedeflerinin ve prediktif biyo belirteçlerin tanımlanması ve karakterize edilmesi amaçlanıyor.
19 Mart 2019 Salı 15:15

 

Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Dr. Öğr. ÜyesiCan Ali Ağca ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gündoğdu’nun TÜBİTAK’a sunmuş oldukları, destek miktarı 500 bin TL olan ‘Hızlı Destek ve Kariyer Geliştirme’ projeleriTÜBİTAK tarafından desteklenmek üzere kabul edildi.

Proje hakkında bilgi veren Dr. Öğr. ÜyesiGündoğdu, söz konusu projeler ile ilgili;kişiselleştirilmiş göğüs ve yumurtalık kanseri tedavilerinde kullanılmak üzere yeni ilaç hedeflerinin ve prediktif biyobelirteçlerin tanımlanması ve karakterize edilmesininamaçlandığını söyledi.

Projeler ile yeni nesil kanser ilaçlarının araştırma-geliştirmesine yönelik “know-how” tecrübesinin üniversitemizde ve ülkemizde yaygınlaşarak üretime katkı sunmasının ülkemizin uzun vadeli bilim, sanayi ve teknoloji vizyonuna katkı sağlayacağını belirten Dr. Öğr. Üyesi Gündoğdu,  söz konusu projelerinLondra, Paris ve İstanbul Bezmiâlem Üniversitelerindeki bilim insanlarıyla kurulması planlanan ikili işbirliklerini de motive edeceğini ifade etti. Dr. Öğr. ÜyesiGündoğdu, “Çalışmalarımız boyunca bizlerden desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen Bingöl Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak Hocamıza teşekkür ederiz” dedi.Dr. Öğr. ÜyesiGündoğdu, “Projeler kapsamında istihdam edilmek üzere 1 doktora ve 3 yüksek lisans bursiyeri alınacaktır. Başvuru için; https://www.celllpr.com/contactadresinden erişim sağlanabilir. Desteklenen projelerimiz kapsamında;

Proje1: Potansiyel Bir Biyobelirteç Olarak hMOB2’nin Bireyselleştirilmiş Kanser Tedavisindeki Prediktif Rolünün Ortaya Çıkarılması ve

Proje2: Meme Kanseri Tedavisinde Kullanılan Parp İnhibitörlerinin Anti-Tümör Aktivitesinde Mum1 Proteininin Rolünün Araştırılması konusu üzerinde çalışmalar yürüteceğiz” diye konuştu.

Detaylı bilgi için;https://www.celllpr.com/research


Haber okunma sayısı: 2003Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
671 hit, 255 ziyaretçi, 292 ziyaret
Bu ay:
3532 hit, 1522 ziyaretçi, 1743 ziyaret
Toplam:
800205 hit, 253739 ziyaretçi, 352290 ziyaret