• DOLAR 3,8425 TL
  • EURO 4,7167 TL
  • Altın 164,4415 TL
GÖLBAL

Hasta taşıyan ambulans çamura saplandı

-hasta-tasiyan-ambulans-camura-saplandi

Bingöl'de hasta taşıyan bir ambulans etkili olan yağışlar nedeniyle oluşan çamura saplandı.
07 Ocak 2018 Pazar 19:28

 

 

Merkez Simani Mahallesi Cezaevi TOKİ konutları arka kısmında bulunan ve Gözer(Şenik) Mahallesi'ne bağlı olan yerleşim yerinin yolları yapılmadığı için etkili olan yağış nedeniyle oluşan çamura hasta taşıyan ambulans saplandı. Uzun süre ambulansta bekleyen hasta başka bir ambulansın olay yerine gelmesiyle hastaneye sevk edildi.

Yol ve çöp sorunu yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, yollarının çamurlu olması nedeniyle öğrenci servislerinin, okula giden öğrencileri almaya gelemedikleri için çocuklarının okula gidip gelmede sorun yaşadıklarını dile getirdiler.Gözer Mahallesi’ne bağlı olan yerleşim yerinin yolları bozuk ve çamurlu olması nedeniyle araçların girip çıkamadığı sokakta hastalanan bir vatandaşı almaya gelen ambulansın çamura saplandığını ifade eden mahalle sakini Emrullah Kişeçok, çamurlu yolu kullanarak olula giden öğrencilerin sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

"Çamura saplanan ambulansta hasta bir saat mahsur kaldı"

Kişeçok, “Bizim burada çöp sorunumuz var. Okulumuz uzak, yolların bozuk ve çamurlu olması sebebiyle çocuklarımız okula gidemiyor.  Bu sakıntıların hepsini yaşıyoruz. 

Burada bir hasta vardı ambulans geldi, arkadaşı aldı. Ancak yollar çamur olduğu için ambulans burada kaldı. Bir süre sonra buradan çıktı ama başka bir yerde çamura saplandı, hasta yaklaşık bir saat ambulansta mahsur kaldı. Başka bir ambulans gelerek hastayı alıp götürdü. Her tarafın yolları yapıldı ama bizim burası hâlen yapılmadı.” diye konuştu.

Mahalle içinde bulunan hayvan ahırlarının pislikleri ve yolların çamurlu olması nedeniyle en çok okula giden öğrencilere eziyet verdiğini söyleyen Kişeçok, tüm sorunlarının giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

Okula giden öğrencilerden, Veysel, Eyyüp Kersin ile İlhami Koçuk adlı öğrencilerde yaşadıkları sorunları anlatarak, “Yollarımız çamurlu, burada hayvanların ahırları var pisliklerinden geçilmiyor. Okulumuz uzak gidip gelirken, eziyetler çekiyoruz. Devlet yetkililerinden sorunlarımızı çözmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştular. (İLKHA)  

 


Haber okunma sayısı: 72

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
145 hit, 92 ziyaretçi, 93 ziyaret
Bu hafta:
145 hit, 89 ziyaretçi, 93 ziyaret
Bu ay:
4939 hit, 2537 ziyaretçi, 2862 ziyaret
Toplam:
718988 hit, 225559 ziyaretçi, 311071 ziyaret