• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Görev süresi uzatılmayan Başhekim İstifa Etti

-gorev-suresi-uzatilmayan-bashekim-istifa-etti

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Ekin, görev süresi uzatılmadığı için görevinden ayrıldı.
21 Temmuz 2020 Salı 21:50

Sağlık Bakanlığı yönetmenliğine göre idarecilerin 2 buçuk yıl süren görevlerinin ardından devam edip etmeyeceği sağlık bakanlığının tasarrufunda olurken, Bingöl halkının kendisinden memnun olduğu Başhekim Ekin'nin kentten ayrılması üzüntüyle karşılandı.   

Bingöl Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yapan Ali Ekin için Bingöl'de kalması için  yeniden atama yapılmamasına tepkiler devam ediyor. 

Bingöl Devlet Hastanesindeki hizmet süresi uzatılmayan ve görevinden ayrılmak zorunda kalan Uzm. Dr. Ali Ekin önemli açıklamalarda bulundu.

Uz. Dr. Ali Ekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını açıklayarak şu ifadelere yer verdi:"Teşekkürname’ adı ile yayınladığı yazıda şu ifadelere yer verdi;

“4.5 yıla yakın bir süredir çalıştığım ve evim olarak gördüğüm Bingöl Devlet Hastanesi' ndeki, yaklaşık 1 yılını Başhekim Yardımcılığı, 3.5 yılını da Başhekimlik olarak ifa ettiğim idari görevimden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Bu süre içerisinde daima kamu yararını gözeterek, Sağlık Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda, temiz, şeffaf ve dürüst bir yönetim anlayışıyla, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı, adaletli, hakkaniyetli bir yönetim sergilemeye çalıştım. Devletimizin bir kuruşunun dahi hesabını yaparak Bingöl' e hizmet ettim. Kimseyi kırmamaya, mümkün olduğunca çözüm odaklı olmaya gayret gösterdim. Çalışma arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu yüksek tutarak hizmet etmelerini, ufuklarının açılmasını, her daim bir üst noktayı ve zirveyi hedeflemelerini sağlamaya çalıştım. Bu süreçte çevremizde dolaşan art niyetli insanlara firsat vermedim. Allah ömür verdikçe de kamu zararının peşinde dolaşan hiçbir art niyetli kimseye müsaade etmeyeceğim. Bu süreçte ekip olarak her daim yanımda olan, milletine hizmet için ekibimize katılan başhekim yardımcılarım ve değerli kardeşlerim Ecz. Hakan Ağırbaş, Uz.Dr.Mesut Aydın, Dr.Güray Gürbüz ve Uz.Dr.Emrah Kumcu ile önceki dönem beraber çalıştığım Uz.Dr.Bülent Karakaya' ya verdikleri hizmetler için teşekkür ederim. Beraber çalıştığım diğer müdür ve müdür yardımcılarıma da ayrıca teşekkür ederim. Sözleşmesi bitip devam etmeyen arkadaşlara başarılar diler, sözleşmesi yenilenen arkadaşların da taşıdıkları sorumluluğun bilincinde olarak memlekete hizmet etmelerini dilerim. Unutulmasın ki makamlar geçici, dostluklar kalıcıdır. Bingöl' de çok güzel dost ve arkadaşlar edinmenin verdiği memnuniyetle asli mesleğimizi icra etmeye yeniden başlayacağız. Rabb' im bizleri hayırlı hizmetler etmeye vesile kılsın. Tüm eş, dost, arkadaş ve akrabalarıma duyurumdur. Allah’ın selamı üzerinize olsun.”(Nihat Kanat)

 


Haber okunma sayısı: 4792Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1480 hit, 687 ziyaretçi, 819 ziyaret
Bu ay:
3912 hit, 1901 ziyaretçi, 2183 ziyaret
Toplam:
813667 hit, 259134 ziyaretçi, 359070 ziyaret