Esnafa ve Sanatkârlara Gelir Kaybı ve Kira Desteği verilecek!...

-esnafa-ve-sanatkrlara-gelir-kaybi-ve-kira-destegi-verilecek

'Başvurular 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 23.59'a kadar e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda alınmaya devam edecek!.
21 Şubat 2021 Pazar 23:45

 

Bingöl Ticaret İl Müdürü Vahap Tanık, 24 Aralık 2020 tarihli ve 31344 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan” Ticaret Bakanlığı tarafından Koronavirüs Salgını Nedeniyle Esnafa Verilecek Hibe Desteği Programı ve Uygulama Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında gelir kaybı desteği ve kira desteği olmak üzere iki şekilde destek sağlanacağını bildirdi.

Başvuruların 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 23.59'a kadar e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda alınmaya devam edeceğini belirten Tanık, başvurulara dair hususları şöyle aktardı;

14.12.2020 tarihinden önce vergi mükellefiyetini tesis ettirenler kira desteği sürecinde; başvuru sahiplerinden belirlenen süre içerisinde kira sözleşmesi ve 2020 yılında yapılan kira ödemelerine ilişkin ödeme belgesi gibi kanıtlayıcı belgelerini e-devlet üzerinden elektronik ortamda yükleyecektir. Kiracı, işyeri adresini ve banka hesap numarasını (IBAN) doğru yazmalıdır.Kira Desteği başvuruları Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından Bakanlıkça belirlenen kurallar çerçevesinde değerlendirilecektir. e-devlet üzerinden giriş yapamayan esnaf ve sanatkârlarımız, gerçek kişi tacirler belgelerini, e-devlet şifrelerini ve adlarına ait İBAN numaralarını getirmeleri halinde Bingöl Ticaret İl Müdürlüğü personeli tarafından yardımcı olunacaktır. Başvuruları olumlu neticelenen esnaf ve sanatkârlarımıza ve gerçek kişi tacirlere destek ödemeleri 3 ay süreyle kendilerine ait banka hesap numaralarına (IBAN) yapılacaktır.

İlimizde kira desteğine müracaat edip başvurusu bulunan ve başvurusu ile ilgili itiraz süreci devam eden 360 esnafımızın işlemleri devam etmektedir.

Kira desteği için gerekli evraklar imzalı kira sözleşmesi ve 2020 yılına ait bir adet banka dekontun ivedilikle e-devlete yüklenmesi gerekmektedir.

İlimizde gelir desteği için hak sahibi 629 adet esnafımızın henüz başvuru yapmadığı tespit edilmiş olup,  gerekli şartları taşıyan hak sahibi esnafımızın e-devlet üzerinden müracaatta bulunmaları önemle duyurulur.

Kira desteği ve gelir kaybı desteği için e-devlet erişim imkanı olmayan esnafımızın bağlı bulundukları odaya veya muhasebecisine şahsen başvurmaları halinde gerekli işlemler yapılacaktır.

Esnafımız ihtiyaç duydukları bütün durumlarda detaylı bilgi için Bingöl Ticaret İl Müdürlüğüne bizzat veya 0426 213 1089 nolu numaradan ulaşılabilirler.

 


Haber okunma sayısı: 1226

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ