• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Coşkun: Doğuya Pozitif Ayrımcılık yapıldı

-coskun-doguya-pozitif-ayrimcilik-yapildi

4. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansında konuşan Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, son 15 yıl içerisinde kurulan hükümetler döneminde, özelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan döneminde Doğu ve Güney Doğuya pozitif ayrımcılık yapıldığını söyledi.
25 Eylül 2017 Pazartesi 00:37

 

 

Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Tunceli'de başladı. Bölgenin ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı'nın 4'üncüsü, Munzur Üniversitesi ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğinde Munzur Üniversitesi konferans salonunda başladı. İki yılda bir düzenlenen konferanslarla, bölgesel kalkınma alanında çalışmalarda bulunan bilim adamları, uygulamacılar ve üniversiteler dışındaki araştırmacılar buluşturularak karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine ve bir yol haritası oluşturulması sağlanıyor. İki gün sürecek olan konferansta, sunulan bildirilerden seçilenler Munzur Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi ve International Journal of Pure and Applied Sciences dergilerinde yayınlanacağı bildirildi.

Çok önemli bir konferans düzenlendiğini vurgulayan Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, "Bakanlığımız, ajansımız, üniversitemiz ve valiliğimizle birlikte Tunceli özelinde daha sonra bölgemize, ülkemize katkı sunacak bir konferans düzenleniyor. Bu ülkede hepimizin elini taşın altına koymamız gerektiğini düşünüyorum. Bunda da bilim adamı, politikacıların ve sivil toplum örgütlerinin önemini hepimiz biliyoruz.


Kalkınmanın bölgelerden başlatılmasına ve özelikle de ülkemizin bu güne kadar ki gelişimi göz önünde bulundurulduğunda yerinden yönetimden ziyade, bölgeden gelecek teklifler ve çalışmalarla sorunların tespit edilmesi ve gelen önerilerle daha hızlı bir kalkınmayı sağlamak üzere çalışmaları başlattık. Bunun için de kalkınma bakanlığına bağlı olarak bölgesel kalkınma idarelerimiz var. 26 tane de kalkınma ajansımız var. Ajanslarımız bölge kalkınma idarelerimizle birlikte bölgesel kalkınmanın lokomotifi durumunda önünü açacak çalışmalar yapıyoruz. Aynı şekilde temel hedef politikalarıyla birlikte 
Ankara'da yürütüyoruz. Son 15 yılda iktidara gelen hükümetlerimiz özellikle AK Parti döneminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dönemindeki çalışmalarda özellikle içinde bulunduğumuz bölgeye doğru ve güneydoğu Anadolu bölgesine çok ciddi önem verilmiş ve pozitif ayrımcılık yapılmıştır" diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 442

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1088 hit, 369 ziyaretçi, 408 ziyaret
Bu ay:
5373 hit, 2202 ziyaretçi, 2655 ziyaret
Toplam:
765979 hit, 241658 ziyaretçi, 335641 ziyaret