• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

BİNGÖL’DE POZİTİF VAKA SAYISI 120 OLDU

-bingolde-pozitif-vaka-sayisi-120-oldu

Bingöl’de Coronavirus (Covid-19) vakalarında artış devam ederken, yetkililerin açıklamalarına göre maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmediği müddetçe virüs mücadelesinde başarı şansının olmayacağını belirtiyor.
03 Temmuz 2020 Cuma 01:49


 

İl Genelinde pozitif vaka sayısı Doğum Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Bingöl Devlet Hastanesi’nde 100 hastayı bulurken evlerinde ise 20 kişinin gözlem altında karantinadaki tedavilerine devam edildiği belirtildi.  

 

Adaklı İlçesine bağlı Karakoç köyü karantinaya alındı.

Ayrıca, Karlıova ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karara göre, 18 Haziran'da Karlıova ilçesine bağlı Geçitli köyü karantina altına alınırken, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun yeni kararına göre bu tarih 14 gün daha uzatıldı.

Yine, 22 Haziran'da da Kızılçubuk köyü Hacufazıl mezraları için alınan karantina kararının devam ettiği belirtildi.

'Bana bir şey olmaz’ demeyin, çok şey olur'

Salgın hastalığın; Maske, mesafe, temizlik kuralına uymaktan başka seçeneğinin olmadığını belirten yetkililer, Hastaların yüzde 90’nının üzerinde virüsü akraba ya da arkadaşından kaptığını ifade ettiler.

Açıklamada, “Sıradaki kişinin siz olmayın.. Çok kişiyle görüşüp maske, mesafe ve temizlik kuralına riayet edilmediği müddetçe başarıdan söz edilemez. Sorun belli, çare belli. Kendimizi disipline edeceğiz. ‘Bana bir şey olmaz’ demeyin, çok şey olur.” denildi.

Vatandaşları doğru maske kullanımı konusunda da uyaran uzmanlar, Çenenize taktığınız maske sizi hastalıktan ve para cezasından korumadığı belirtildi.

 


Haber okunma sayısı: 6451Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Aynı gemideyiz

    Misafir: öncelikle kendimiz ve sevdiklerimiz...yaşlılarımızın ölüm riski yüksek.sebep olmayalım..herkes sorumluluk almalı 03 Temmuz 2020 03:12

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ