• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Belediye: “Kaldırımlar genişletilecek”

-belediye-kaldirimlar-genisletilecek

Bingöl Belediyesi, 5 okulun bulunduğu alanda inşasına başlanılan üstgeçit ayaklarının yerleştirildiği kaldırımların okul duvarlarının geri çekilmesiyle genişletileceğini bildirdi.
02 Temmuz 2018 Pazartesi 19:51

 

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 5 okulun bulunduğu Kültür Caddesi’nde vatandaş ve öğrencilerin emniyetli geçiş sağlaması amacıyla üstgeçit çalışmasına başlandığı belirtildi.

Açıklamada, “25,4 metre uzunluğunda 5.98 metre yüksekliğinde 3,4 metre genişliğinde betonarme papuçlar üstüne çelik konstrüksiyondan inşasına başlanılan yaya üstgeçidi devam etmektedir. Kısa sürede tamamlanacak olan üstgeçit, hem yaya hem de araç trafiğini rahatlatacaktır. Gerek öğrencilerimiz gerekse vatandaşlarımız emniyetli bir şekilde karşıdan karşıya geçecektir” denildi.

“Kaldırım genişletilecek”Kamuoyunda ‘Üstgeçit ayakları kaldırımları kapattı’ kaygılarının giderileceği belirtilen açıklamada, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak ortak çalışmayla okul duvarlarının geri çekileceği belirtildi.

Üstgeçit tamamlandıktan sonra mevcut kaldırımların genişletilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak okul duvarlarının geri çekileceği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Şu an yapım aşamasında bazı sıkıntıları olduğu görülse de bittiği zaman kaldırımı kullanan vatandaşlarımız için herhangi bir engel teşkil etmediği görülecektir. Vatandaşlarımız, üstgeçit çalışmasına ilişkin endişe duymamalı ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik söylem ve iddialara itibar etmemelidir. Bingöl Belediyesi olarak özellikle okul çevrelerinde trafik güvenliğini sağlamak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini emniyete almak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

 

 


Haber okunma sayısı: 2000Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ