• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

AYDINLATMALAR GÜNEŞ ENERJİLİ

-aydinlatmalar-gunes-enerjili

Karlıova Belediyesi, ilçenin cadde ve sokaklarına güneş enerjili elektrik direklerini dikti. Yaklaşık 100 adet dikilen direkler ise sokakları aydınlatmaya başladı.
14 Kasım 2017 Salı 12:32

 

Karlıova Belediyesi, güneş enerjisiyle çalıştırılan 100 adet sokak lambasını cadde ve sokaklara dikti.

Elektrik şirketinin özelleştirilmesinin ardından kesintilerin çoğaldığını kaydeden Karlıova belediye Başkanı Veysi, kesintilerden dolayı proje yapma yoluna gittiklerini ifade etti.

Kalkınma Ajansına güneş enerjili sokak lambaları projesini sunduklarını söyleyen Bingöl; “Karlıova’da elektrikler özelleştikten sonra elektrik kesintileri çoğaldı. Özellikle son iki yılda devamlı kesintiler oluyor. Bize buna farklı bir çözüm bulmak için Kalkınma Ajansına güneş enerjili sokak lambaları projesini sunduk ve projemiz kabul edildi. İlçemizde bazı sokaklarda aydınlatma ihtiyacı vardı. Güneş enerjisi ile çalışan ve akşamları otomatik açılan bu lambaları kör noktalara diktik ve halkımız çok beğendi. Beğenmeyle birlikte talepte artı tabi, ilk etapta ilçenin farklı yerlerinde toplam 100 adet direk diktik, İnşallah önümüzdeki aylarda talep edilen yerlere de getireceğiz. Elektrik kesintisi olduğu zamanlarda sokak lambalarımız aldığı enerji ile aydınlatmaya devam edecektir ” dedi.Sokakta vatandaşın huzur ve güven içerisinde dolaşması için güneş enerjisine yöneldiklerini kaydeden Bingöl, ilçeye hayırlı olmasını diledi.

“90’LI YILLARI YAŞADIK”

Karlıova’da geçen yıl 90’lı yılları yaşadıklarını vurgulayan Kanitaht Mahalle Muhtarı Behcet Bingöl; “Mahallelerimiz, caddelerimiz ve sokaklarımız hep karanlıktı. Elektriklerin özelleşmesinden sonra bir hayır göremedik. Geçen sene 90’lı yılları yaşadık, yaklaşık 15 gün elektriklerimiz yoktu ve halen aynı sorunu yaşıyoruz. Belediye Başkanımızın güzel bir projesi olan güneş enerjili sokak lambalarıyla mahallelerimiz aydınlandı. Artık elektrik kesintisi meydana gelse bile her yer aydınlık. Böylesi güzel bir projeyi hizmete sunan belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Yeşilyurt mahalle sakinlerinden Hayrettin Gülen ise; “Sokaklarımıza dikilen bu hizmet ilçeye hem güzellik hem de özellik katıyor. Karlıova için olması gereken bir hizmetti. Elektrik kesintileri meydana gelse bile sokaklarımız aydınlatmaya devam eder. Yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanına teşekkür ederim ” İfadelerini kullandı.

 


Haber okunma sayısı: 357

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ