• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

60 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

-60-bin-ogrenci-karne-heyecani-yasadi

Bingöl’de 2017-2018 eğitim öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim dâhil 367 eğitim kurumunda 60 bin öğrenci karne aldı. Törende konuşan Vali Mantı, “Bingöl’ümüzde eğitim ve öğretim konusunda ciddi bir trend yakalamış bulunuyoruz” dedi.
11 Haziran 2018 Pazartesi 16:39

 

İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde Vali Ali Mantı, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve İl Emniyet Müdürü Metin Akay öğrencilere karnelerini verdi.

Vali Mantı yaptığı açıklamada, Bingöl’de yaklaşık 60 bin öğrencinin karnelerini aldığını söyledi.

Vali Mantı, karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada “2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılını tamamlamış bulunuyoruz. Pırıl Pırıl Öğrencilerimizle karne heyecanını yaşadık. Kendilerine ve ailelerine hayırlı bereketli bir gelecek diliyorum. İlimizde 60 bin öğrenci, 4000 öğretmen ve 367 eğitim kurumuyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.“BİNGÖL’DE EĞİTİM ÖĞRETİM KONUSUNDA TREND YAKALADIK”

Bingöl’de eğitim ve öğretim konusunda trend yakalandığını belirten Mantı, “Hamdolsun Bingöllümüzde eğitim ve öğretim konusunda ciddi bir trend yakalamış bulunuyoruz. Okul, aile ve öğrenci işbirliği ile son derece başarılı bir süreçten geçiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha başarılı sonuçlarla bu süreçleri devam ettireceğiz. İlimizdeki eğitim kurumları özellikle fiziki açıdan son derece iyi. Hatta Türkiye standartlarının üzerinde diyebiliriz. Bu kurumlarda yetişecek çocuklarımızın, gençlerimizin önce ilimize sonra da ülkemize ve tüm insanlığa faydalı bireyler olmasını diliyorum” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA TANIK OLDUK”

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin de öğrencilerin karne heyecanına tanık olduklarını dile getirerek, “Bütün öğrenci ve velilerimize, öğretmenlerimize, yorucu bir yılsonunda iyi tatiller diliyorum. Öğrencilerimiz tatilde bol bol dinlensinler. Öğrencilerimize özellikle tatilde kitap okumalarını da tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Törenin ardından derslikleri ziyaret eden Vali Mantı birinci sınıfları ziyaret ederek miniklerin karnelerini dağıttı, öğrencilere hediyeler verdi ve ailelerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

   


Haber okunma sayısı: 314Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
673 hit, 256 ziyaretçi, 293 ziyaret
Bu ay:
3534 hit, 1523 ziyaretçi, 1744 ziyaret
Toplam:
800207 hit, 253739 ziyaretçi, 352291 ziyaret