• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KİĞILI SANATÇIYA ÖDÜL!

---kigili-sanatciya-odul

Basın ve Sanat Dünyasının Ödüllendirdiği “Dijital Dünyanın En İyileri” Ödül Töreninde, Yılın En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı Kiğılı Abdurrahman Delen seçildi.
30 Nisan 2019 Salı 00:54


 

Basın ve Sanat Dünyasının Ödüllendirdiği “Dijital Dünyanın En İyileri” Ödül Töreninde Yılın En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı Kiğılı Abdurrahman Delen seçildi.

Türkiye’nin ilk dijital dergisi Evos Angels tarafından 7. kez düzenlenen ‘Dijital Dünyanın Enleri’ töreninde dijital dünyanın başarılı isimleri bir milyonu aşkın kişinin verdiği oylarla seçildi. Ödül töreninde 83 farklı kategoride ödüller sahiplerine verildi. Eski bakanlardan Egemen Bağış ile Bülent Akarcalı’nın da katıldığı ‘Dijital Dünyanın Enleri’ ödül töreni The Ritz Carlton Otel’de magazin yorumcusu Bircan Bali ve ünlü tiyatro oyuncusu Mehmet Çepiç sunumuyla, Evren Yaşlak ve Evrim Yaşlak kardeşlerin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.KİĞILI SANATÇI YILIN EN İYİSİ SEÇİLDİ

Onlarca ödülün dağıtıldığı gecede, En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı ödülünü Bingöllü Abdurrahman Delen aldı. Delen ödülünü, eski bakanlardan Bülent Akarcalı’nın elinden aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Afrin için marş’ çağrısı sonrası yazdığı ‘Türkiyem İçin’ marşını okudu. Yılın En İyi Halk Müziği Sanatçısı ödülünü alan Delen, okuduğu marş sonrası ise salondan büyük alkış aldı.
Delen ailesi

HANİNE DE SAHNE ALDI

Evos Angels tarafından düzenlenen “Dijital Dünyanın Enleri” Ödülleri’ne medya, sanat ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Gecede dünyaca ünlü violinist Hanine de sahne aldı.

 


Haber okunma sayısı: 4625

Haberin etiketleri:

KİĞILI SANATÇIYA ÖDÜL!


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ