• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İŞKUR, 300 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK!

----iskur-300-kisiye-istihdam-saglayacak

İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "listede belirtilen kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmek üzere toplam 300 kişiyi Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacaktır" denildi.
12 Nisan 2019 Cuma 17:21

 

15 Nisan – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir. 

KATILIMCI ŞARTLARI

 

a.         Kuruma kayıtlı işsiz olmak

b.         18 yaşını tamamlamış olmak

c.         Emekli ve malul aylığı almamak

d.         Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

e.         Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

f.          Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

g.         TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

h.         Müftülük haricindeki kurumlar için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

i.          Katılımcılar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası olanlar arasından öncelikli olarak belirlenecektir.

 

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır.

Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr  sistemi üzerinden de yapılabilecektir.

"Tüm Programlar 6 Mayıs 2019 tarihinde başlayacak, 31 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir" denildi.

TYP KONTENJAN DAĞILIMI TABLOSU

 

  

 


 


Haber okunma sayısı: 4342Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ