• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

GÜNCEL

YAZAR APUHAN, 'LİYAKAT VE SİYASET'İ KALEM ALDI!

yazar-apuhan-liyakat-ve-siyaseti-kalem-aldi Az çok siyasete ile duyanların dilinden düşürmediği'liyakat' kelimesinin yanına birde haddini bilmenin yararlarını kaleme alan Yazar Musa Apuhan, kimi kast etti? İşte o yazı...

BİNTSO’dan çağrı:”Dürüst ve vizyoner adaylar istiyoruz”

-bintsodan-cagridurust-ve-vizyoner-adaylar-istiyoruz Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası(BİNTSO) Meclis Başkanı Sinan Baylas, yaklaşan 2019 Mart yerel seçimleriyle ilgili siyasi parti yetkililerine çağrıda bulundu.

Genç: "Müslüman Gençlik, olup bitenleri iyi okumalıdır"

genc-musluman-genclik-olup-bitenleri-iyi-okumalidir Müslüman gençliğin olup bitenleri doğru okumalı diyen Bingöl İl Müftüsü Muharrem Genç, ümmetin geleceği olan gençlerimiz, umutlu yarınlar sizlerin öngörü ve lider ruhunuzla dünya’ya yön

Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar; “İlmin Kapısı, Hz. Ali”

yolumuzu-aydinlatan-yildizlar-ilmin-kapisi-hz-ali- Peygamber Sevdalıları Vakfı Bingöl Koordinatörlüğü tarafından Solhan ilçesinde "Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar" temasıyla, Hazreti Ali'nin hayatını konu alan bir program düzenlendi.

KİSİAD’DAN KİĞI’NIN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

-kisiaddan-kiginin-kurtulus-yil-donumu-mesaji---- İstanbul’da faaliyet yürüten Kiğı Sanayici ve İşadamları Derneği başkanı Turan Durmuşoğlu, Kiğı’nın düşman işgalinden 102. kurtuluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

APUHAN: ELEŞTİRİN AMA HAKKINI DA VERİN!…

apuhan-elestirin-ama-hakkini-da-verin Öncelikle söylediğimiz her şeyin Allah tarafından kayıt altına alındığını, hepsinin tek tek hesabının bizden sorulacağını bilerek yazacağız ve söyleyeceğiz.

Ferhat Uslu, aday adaylığını açıkladı

ferhat-uslu-aday-adayligini-acikladi Mali Muşavir Ferhat Uslu, AK Parti'den Bingöl Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Balaman, Sancaktepe'de aday adaylığını açıkladı

balaman-sancaktepede-aday-adayligini-acikladi Yeni Akit Gazetesi Köşe Yazarı ve Akit TV Program Moderatörü Bingöllü Sabri Balaman, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Turan Kışlakçı: Toplumlar acı üzerinden tanımlar kendilerini

turan-kislakci-toplumlar-aci-uzerinden-tanimlar-kendilerini Bingöllü Gazeteci Yazar Turan Kışlakçı, kişisel internet sitesinde “Ortadoğu’da Acının Erotikleşmesi” başlıklı yazı kaleme aldı.

Taşkesen: Yeteneklerinizi keşfedip, işlevsel hale getirin

-taskesen-yeteneklerinizi-kesfedip-islevsel-hale-getirin Kredi Yurtlar Kurumu Bingöl Kız Öğrenci Yurdu’nda konferans veren Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, “Geleceğe hükmetmek için bilinç, bilgi, eğitim ve donanıma ihtiyaç var. Bu özelliklere ulaşmak için

"Tesettür kadın için bir siperdir"

-tesettur-kadin-icin-bir-siperdir Bingöl'de kız öğrencilere yönelik düzenlenen konferansta konuşan Akademisyen Yazar İbrahim Dağılma, tesettür ile başörtüsünün aynı şey olmadığını belirterek tesettürün kadın için bir

Vali Ali Mantı’dan ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı

-vali-ali-mantidan-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji Bingöl Valisi Ali mantı, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

VALİ MANTI AKSARAY’A ATANDI, BINGÖL’E EKİNCİ GELİYOR

----vali-manti-aksaraya-atandi-bingole-ekinci-geliyor Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 21 Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanırken 17 valinin ise yeri değişti. Bingöl Valisi Ali Mantı Aksaray’a atanırken yerine Beypazarı

10 Muhtar Görevden Uzaklaştırıldı

-10-muhtar-gorevden-uzaklastirildi Bingöl Adaklı ve Kiğı ilçelerinde görev yapan 10 muhtarının görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

EVDEKİ HASTAYA SAĞLIK HİZMET SUNUMU

-evdeki-hastaya--saglik-hizmet-sunumu Bingöl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi tarafından; Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında,

Henüz geç değil...

-henuz-gec-degil Gençlik konusu, özellikle de orta ve üzeri yaşlarda bulunanlar açısından genellikle problemli bir alan olarak bilinir.

"Müslümanlar Kur’an ve sünnete dönerlerse dünyanın efendisi olurlar”

-muslumanlar-kuran-ve-sunnete-donerlerse-dunyanin-efendisi-olurlar Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Müslümanların yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, “Eğer Müslümanlar Kur’an ve sünnete dönerlerse bir zamanlar olduğu

Altın Kartal’ı ‘Naftalin’ aldı

-altin-kartali-naftalin-aldi Bingöl'de düzenlenen "2. Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali"nde Furkan Er Bilek'in "Naftalin" adlı eseri "Altın Kartal" ödülünün sahibi oldu.

TÜRKİYE’DE BİN KİŞİ BAŞINA 1,8 DOKTOR DÜŞÜYOR

turkiyede-bin-kisi-basina-18-doktor-dusuyor Dünya üzerinde yer alan farklı ülkelerdeki bin kişi başına düşen doktor sayıları belli olurken, Türkiye’de bu rakamın 1,8 olduğu saptandı.

Bingöllü sanatçıdan ABD Başkanı Trump’a şiirli gönderme

-bingollu-sanatcidan-abd-baskani-trumpa-siirli-gonderme Tatilini Bingöl’de geçiren Abdurrahman Delen, ABD başkanı Trump’a şiirli göndermede bulundu.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ