• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

GÜNCEL

STK’LARIN TEPKİSİ, AVLANMAYI İPTAL ETTİRDİ

stklarin-tepkisi-avlanmayi-iptal-ettirdi Bingöl’de 10 adet dağ keçisinin avlanmasına ilişkin Erzurum 1. İdare Mahkemesi açılan dava, STK’ların haklı tepkisi mahkeme heyeti tarafından iptal edilmesi gerektiğine hükmetti.

Bingöl’de yetimlere bot ve mont yardımı

-bingolde-yetimlere-bot-ve-mont-yardimi Yetimler Vakfı Bingöl İl Temsilciliği tarafından onlarca aileye bot ve mont yardımında bulunuldu.

Hukuk reformu vaad edip sivil topluma sıkıyönetim getirmek!

-hukuk-reformu-vaad-edip-sivil-topluma-sikiyonetim-getirmek- Meclise sunulan ‘kitle imha silahlarının yayılması ile terörizmin finansmanının önlenmesine yönelik kanun teklifi’ne eklenen kimi maddeler konuyla ilgisiz biçimde dernek ve vakıflara yönelik yeni bir

Covid-19 Kongresi Düzenleyecek

covid-19-kongresi-duzenleyecek Sağlık-Der Bingöl İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata, 23-25 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “WIHU'20 COVID’19” Kongresi hakkında bilgilendirmede bulundu.

BİNGÖL’ÜN TKDK İLLER ARASINDA OLMAMASI HAKSIZLIKTIR

-bingolun-tkdk-iller-arasinda-olmamasi-haksizliktir İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özlale: TKDK üzerine çalışmış bir akademisyenim. Bingöl’ ün bundan yararlanmaması büyük ayıp, biz bunu

‘Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık’ Kampanyası

--rotamiz-iyilik-yukumuz-insanlik-kampanyasi ‘Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık’ sloganıyla yardım kampanyası başlatan Bingöl İHH, zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan Suriyeliler için 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde

Valilikten Yapılandırma Duyurusu

valilikten-yapilandirma-duyurusu 7256 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin” Kanun 17/11/2020 tarihli ve 31307 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu Kanunla, 2020 yılı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 515 Personel Alacak

-genclik-ve-spor-bakanligi-515-personel-alacak Gençlik ve Spor Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 500 yurt yönetim personeli ile 15 sözleşmeli bilişim personeli alacağını duyurdu.

Köyünde kalsaydı, Çoban Olacaktı, İngiltere’ye gitti Büyük Bir İşadamı Oldu

koyunde-kalsaydi-coban-olacakti-ingiltereye-gitti-buyuk-bir-isadami-oldu İngilizlere 40 yıldır balık patates fish and chips yediren Bingöllü Ağırbaş'ın hikâyesi, köyde yaşayan gençlere, hayali ve hedefi olan insanlara örnek olacak nitelikte.

‘Dilenen Kadınlar çocukları suiistimal ediyor’

-dilenen-kadinlar-cocuklari-suiistimal-ediyor Sosyolog Zülküf Elçi, ‘çocuk istismarı ile dilenmek, cinayet ile eşdeğerdir’ diyerek ‘mülteci’ sorununa ve kendilerine mülteci görünümü veren duygu istismarcılarına dikkat çekti. Elçi: Bingöl

Solunum yetmezliği çeken hasta ambulans uçakla sevk edildi

solunum-yetmezligi-ceken-hasta-ambulans-ucakla-sevk-edildi Bingöl'de tedavi gören ve solunum yetmezliği çeken hasta ambulans uçakla Ankara Şehir Hastanesine sevk edildiği belirtildi.

“3 milyon öğrencinin internete erişimi yok”

3-milyon-ogrencinin-internete-erisimi-yok CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, “ülke genelinde 3 milyon 17 bin 718 öğrencinin evinde internet, EBA üzerinden uzaktan eğitim alacak 754 bin 429 öğrencinin evinde ise televizyon bulunmamaktadır”

150 Öğrenciye Her Ay Burs Bağlanacak

150-ogrenciye-her-ay-burs-baglanacak Ankara BİNYAR Derneği, pandemiden dolayı ertelenen 2020 yılı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Cemal Koçakelçi; “Bu yıl 2020-2021 Eğitim Öğretim

DAP idaresi kurumlardan proje bekliyor

-dap-idaresi-kurumlardan-proje-bekliyor Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 2021 yılı proje teklif çağrısına çıktı.

İkinci el araç satışında yeni düzenleme

-ikinci-el-arac-satisinda-yeni-duzenleme Ticaret Bakanlığınca hazırlanan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkındaki yeni yönetmelik, Resmi Gazete'de yayınlandı.

FIRAT KALKINMA AJANSI, PROJE YAPANLARI DESTEKLEYECEK

-firat-kalkinma-ajansi-proje-yapanlari-destekleyecek Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu,‘Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi’ Mali Destek Programına başvuruların 17 Ağustos itibariyle başlayacağını belirtti.

Bingöl-Elazığ yolunda Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü 5 yaralı

bingol-elazig-yolunda-otomobiller-kafa-kafaya-carpisti-2-olu-5-yarali Bingöl-Elazığ Karayolu'nda 2 aracın kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti 5 kişi yaralandı.

TERCİHLERİNİZİ VE KARİYERİNİZİ ASLA ŞANSA BIRAKMAYIN!

-tercihlerinizi-ve-kariyerinizi-asla-sansa-birakmayin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) belirlediği takvime göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçları 28 Temmuz’da açıklanacak. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih

Uz. Dr. Gengörü Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimligine atandı

uz-dr-gengoru-bingol-devlet-hastanesi-bashekimligine-atandi Uz. Dr. Ramazan Gengörü Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimligine atandı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ