• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

MÜSİAD İran’a İş Gezisi Düzenleyecek

musiad-irana-is-gezisi-duzenleyecek

MÜSİAD Bingöl Şubesi tarafından İran’a iş gezisinin düzenleneceği bildirildi.
05 Nisan 2016 Salı 00:17

  

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bingöl Şubesi, 24-27 Nisan 2016 tarihleri arasında İran’a düzenlenecek iş gezisi için toplandı. MÜSİAD Genel Merkezi koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek iş gezisi kapsamında üyeleri bilgilendiren Şube Başkanı Ali Akbana, ambargoların kalkmasının ardından iş dünyası için önemli bir fırsat kapısı olan İran’da yapılacak temasların önemli faydalar sağlayacağı inancında olduklarını söyledi.

FUAR VE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ

Önemli bir katılımla gerçekleştirmeyi planladıkları İran iş gezisi için katılım kabullerinin sürdüğünü kaydeden Akbana; “Yıllardır uluslararası toplum tarafından uygulanan ambargoların kalkmasıyla, İran küresel ekonomiye entegre olmaya hazırlanıyor. Yaptırımlar nedeniyle ağır bedel ödeyen İran, şimdi yabancı yatırımcıların ilgi odağı. Uluslararası şirketler, birer birer Tahran’ın kapısını çalıyor. Bu kapsamda, bizler de MÜSİAD Bingöl Şubesi olarak İran’a iş gezisi düzenleyeceğiz. Iran’s Only İnternational Construction Exhibition adlı inşaat fuarına katılıp ikili iş görüşmeleri gerçekleştireceğiz. Ayrıca sanayi merkezleri, imalathaneleri, büyük üretim merkezlerini de ziyaret edip karşılıklı hammadde ve ürün tedariki konularını görüşeceğiz. MÜSİAD Genel Merkezi’mizin organizasyonunda, KOSGEB ve Fırat Kalkınma Ajansı’nın destekleyeceği iş gezimizin detaylarını görüştük, hazırlıkları sürüyor. Güzel sonuçlar elde edeceğimizi ümit ediyoruz” dedi.YURTDIŞI FIRSATLARI GELİŞİMİ HIZLANDIRABİLİR

Yakın tarihte MÜSİAD Genel Merkezi’nce Dubai’ye iş gezisi düzenlendiğini ve Bingöl’den de işadamlarının katıldığını ifade eden Akbana, işadamlarının yurtdışı pazarına açılmalarının önemli olduğu belirtip, bu sayede yeni pazarlarla üretim ağının güçlendirilebileceğine dikkat çekti.

Yurtdışı iş gezilerinin yeni ufuklar ve iş bağlantıları anlamını taşıdığını dile getiren Akbana; “Yurtdışında doğru adımlar ve stratejiler sayesinde önemli olanaklar elde edilebilir. Burada üretilen bir hizmet yâda ürün, iş gezileri sırasında dış pazarlarda da yer bulabiliyor. Profesyonel çalışmak, dış pazarı okuyabilmek, gelecek için üretimlerin daha da artmasına vesile olabilir. Bu hususta, bu ay içerisinde gerçekleştireceğimiz İran iş gezisini çok önemsiyoruz. Çünkü İran, yatırımcılar için artık çok önemli bir pazar. Buradan olumlu neticeler alınması, işadamlarımızın gelişimini hızlandırabilir” diye konuştu.

Toplantı, karşılıklı görüş alışverişlerinin ardından sona erdi.

 


Haber okunma sayısı: 3340Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ