• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kığı'dan vergi tahsilâtında Türkiye rekoru

-kigidan-vergi-tahsiltinda-turkiye-rekoru

Altı yıldır üst üste yılsonunda yüzde yüz vergi tahsilâtıyla Türkiye rekorunu ilçe bazında kimseye kaptırmayan Kiğılı esnaflar, haklı gururun tüm ilçelerde olması gerektiğini vurguladı. Kiğı Mal Müdürü vekili İhsan Yazgan, "Kiğı esnafına şükran borçluyuz" dedi.
19 Aralık 2016 Pazartesi 23:00

Aslen Solhan ilçesinden olan Yazgan, 26 yıldır Kiğı’da görev yaptığını belirtti. Yazgan, "İlçe halkıyla olan diyalog, sevgi ve saygı bizleri burada tuttu. Türkiye genelinde altı yıldır aralıksız vergi tahsilatında yüzde yüz tahsilatla rekorlar kırdıklarını vurgulayan Yazgan, bu alanda Türkiye rekorudur. Ülkemizin kalkınması, yatırımları devam edebilmesi için verginin kutsal bir görev olduğuna inanan ilçe halkıyla ne kadar gurur duysak azdır" dedi.

Esnaf meseleye nasıl bakıyor?

BU GURUR TÜM KİĞI’NINDIR

Kiğı İlçesinde yıllardır vergi rekortmeni olan esnafların başından Gültepe Ticaret Ltd. Şti. den M. Selim Gürtepe, “bizler geçmişi 40 yıl önceye dayanan bir ticari kuruluş olarak vergimizi zamanında yatırmaya alışmışız. Vergi demek, hizmet demektir, vergisiz ülke ayakta duramaz. Bu ülkede huzur içinde yaşıyorsak,  bu devletten yatırım, yol, su, barajlar istiyorsak bunu desteklemek insani ve her yurtaşın görevidir” dedi.“Tarık Ürün, Gıda, Kömür ve hayvancılık alanında faaliyet yürütüyoruz. Batıdaki koca fabrikalar kadar değiliz ama küçük de olsa Kiğı da herkes vergisini öder, bu bizim kültürümüz olmuştur. Altı yıldır ilçe bazında yüzde yüz tahsilat olmuşsa, bu halkımızın devletine, milletine olan bağlılığını gösteriyor” diye konuştu.

Kiğı ilçesinde en fazla vergi verenlerden biri de Özüağlar gıda, inşaat Ltd. şti. sahibi Hikmet Özüağ ise Kiğılılar olarak ticaretimizi biliyorsak, kazanmayı biliyorsak, vergimizi de zamanında vermeyi bilmemiz gerekiyor. Ülkemizin geleceği için, hizmetlerin gelmesi için, vergi vereceğiz, kalkınacağız” diye konuştu.

ÖRNEK İLÇE KİĞI

Kiğı Mal müdürü vekili İhsan Yazgan, "ilçe genelinde 152 vergi mükellefi var. İlçemiz küçük olabilir, az esnaf olabilir ama gönülleri büyük olan bu vergi mükellefimizle daha nice rekorlar kırcağız" diye konuştu. 


Haber okunma sayısı: 7150Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ