• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

DERNEKLER

Sancak’ta dört KOSGEB kursundan 10 iş yeri çıktı

-sancakta-dort-kosgeb-kursundan-10-is-yeri-cikti Sancak Belediye Başkanlığı desteği ile kurulan Sancak Gençlik Derneği’nin öncülüğünde açılan dört KOSGEB Girişimcilik Kursu’ndan, tam 10 iş yeri açıldı. Kurslar sayesinde hem gençler iş

KİYAD’tan Festival Tadında Bölge Gezisi

-kiyadtan-festival-tadinda-bolge-gezisi Kocaeli Derince de faaliyet yürüten Kiğı, Yayladere Sosyal Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen bir haftalık bölge turu ile yeni bir sosyal eyleme imza attı.

60 STK’DAN ORTAK AÇIKLAMA

-60-stkdan-ortak-aciklama Bingöl’de 60 STK’dan oluşan ‘Bingöl Sivil Toplum İnsiyatifi’, 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin ortak basın açıklaması yaptı. İnsiyatif adına basın açıklamasını okuyan Anadolu Köy

Yetimlerin Hüseyin’i dualarla uğurlandı

yetimlerin-huseyini-dualarla-ugurlandi Fransa'da Ren Nehri'ne kapılarak hayatını kaybeden Avrupa Yetim-Der Genel Sekreteri Hüseyin Kuyuldar'ın naaşı, memleketi Bingöl'de dualarla uğurlandı.

Darköprü Derneği Kendi Yerine Taşındı

-darkopru-dernegi-kendi-yerine-tasindi Kiğı İlçesine bağlı Darköprü ( Hurs) Köyü Derneği kendi mülkünü alarak yeni yerine taşındı.

KİYAD’TAN DESTEKÇİLERİNE TEŞEKKÜR YEMEĞİ

-kiyadtan-destekcilerine-tesekkur-yemegi Kocaeli’nin Derince ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Kiğı ve Yayladere İlçeleri ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma Derneği (KİYAD) yönetimi tarafından dernek binasının yapımında destek olanlara

Kocaeli Bingöllüler Piknikte Buluştu

-kocaeli-bingolluler-piknikte-bulustu Kocaeli Bingöllüler Derneği, 6'ıncı Geleneksel Piknik Şöleni'ni hafta sonu Sapanca Göl Kenarı Seka Kampı Piknik Alanı'nda gerçekleştirdi.

BİNGÖLLÜLER PİKNİKTE BULUŞTU

bingolluler-piknikte-bulustu İstanbul’da faaliyet yürüten Bingöl İl Derneği BİN-İLDER tarafından düzenlenen Piknik organizasyonunda Bingöllüler bir raya gelerek hasret giderdiler.

Fikri Asım Derneğinden Görkemli Açılış

fikri-asim-derneginden-gorkemli-acilis Türkiye genelinde hızla kurulan Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneğinin Bingöl şubesi, görkemli bir kalabalık tarafından açıldı.

Yılmaz, İstanbul’daki Bingöllülerle buluştu

yilmaz-istanbuldaki-bingollulerle-bulustu- Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, İstanbul’da bir dizi ziyaret, açılış ve toplantılarda Bingöllülerle buluştu. Yılmaz, referandum için destek istedi.

BINDAV'DAN KAHVALTI PROGRAMI

-bindavdan-kahvalti-programi Merkezi İstanbul'da bulunan Bingöl Kültür Dayanışma Vakfı (BINDAV ) geleneksel hale gelen kahvaltı programlarının sonuncusunu geçtiğimiz pazar günü vakıf merkezinde düzenledi. Programa farklı

Gazeteciler Cemiyeti’nden Sarıçayır’a ziyaret

-gazeteciler-cemiyetinden-saricayira-ziyaret Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Yunus Budak, Bingöl Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Emre Sarıçayır’ı makamında ziyaret etti.

Kocaeli'den Karlıova’ya yardım eli

-kocaeliden-karliovaya-yardim-eli Kocaeli Bingöllüler Derneği Karlıova ilçemize yardım kampanyası başlattı.

ENGELLİLER DERNEĞİNDEN COŞKUN’A TEŞEKKÜR

engelliler-derneginden-coskuna-tesekkur Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’un her zaman engellilere destek çıktığını belirten Canlı, “Her zaman yanımızda olan ve hiçbir bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Kalkınma Bakan

BİN-İL-DER'DEN HALEP'E YARDIM ELİ

-bin-il-derden-halepe-yardim-eli İstanbul’da faaliyet yürüten Bingöl İli Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği BİN-İL-DER tarafından organize edilen “Halep’e Yardım eli” kampanyası çerçevesinde bir Tır dolusu

Kayy-der’in 27. Yıl Gecesi Coşkulu Geçti

-kayy-derin-27-yil-gecesi-coskulu-gecti Peri Vadisi üzerinde bulunan Kiğı, Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerini kapsayan KAYY-DER’in kuruluşunun 27. Yıldönümü geleneksel gecesinde unutulmaya yüz tutan yöre türkülerini

Tavz – Der ödülleri sahiplerini buldu

-tavz--der-odulleri-sahiplerini-buldu Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz – Der) tarafından düzenlenen 8’inci Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nde 11 dalda başarı ödülü verildi.

Gazetecilerden emniyet ve baroya ziyaret

-gazetecilerden-emniyet-ve-baroya-ziyaret Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yunus Budak, İl Emniyet Müdürü Metin Akay ve Bingöl Baro Başkanı Abdullah Alakuş’u makamında ziyaret etti.

Merhamet Eli’nden 54 aileyi yardım

-merhamet-elinden-54-aileyi-yardim Bingöl’de hayırlı hizmetlerini sürdüren Merhamet Eli Muhtaç ve Yoksullarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Merhamet Eli Derneği), Kasım Ayı’nda 54 aileye gıda ve nakdi yardımda bulundu.

Eğin’den Engelliler Derneğine 20 sandalye

-eginden-engelliler-dernegine-20-sandalye Bingöllü işadamı Erdal Eğin, Tüm Engelliler Derneğine 20 adet tekerlekli sandalye yardımında bulundu.