• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

“İftar vermek yerine ihtiyacı olanlara yardım edelim”

iftar-vermek-yerine-ihtiyaci-olanlara-yardim-edelim

İstanbul'da 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren Adaklı ilçesine bağlı Karaçubuk (Dımlag) Köyü Derneği, iftar yemekleri vermek yerine yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.
22 Nisan 2020 Çarşamba 01:03

İstanbul’da 2000 yılında kurulan Adaklı Karaçubuk (Dımlag) Köyü Dayanışma ve Kültür Derneği, örnek bir kampanya başlattı. Hayırseverlerin geleneksel olarak düzenledikleri iftar yemekleri yerine yardıma ihtiyaç kişilere yardım ediliyor. 

15 Mart 2020 tarihinde olağan genel kurulda tek liste ile başkanlığa getirilen Vahit Akengin ve yeni yönetim kurulu, dayanışma ve yardımlaşma çalışmalarıyla örnek çalışmalara imza atmaya başladılar. Dünyayı etkisi altına alan koronanirüsü nedeniyle “evde kalın” kampanyası çerçevesinde hayırsever iş insanlarından alınan yardım paketleri, ihtiyaç sahiplerine kapı kapı dağıtılmaya başlandı. 


“İFTAR YEMEĞİ  HARCAMALARINIZI, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRALIM”

Konu ilgili Karaçubuk Derneği Watsap gurubu ve Facebook Karaçubuk Köyü - Dimlag'lilar portalında duyuru şeklinde bir açıklama yapan başkan Vahit Akengin, “Değerli hayırsever üyelerimiz ve dostlarım, tüm Dünya’yı etkisi altına alan Korona virüsü nedeniyle işinden olan, kirasını veremeyecek durumda olan, hastası olan ihtiyaç sahibi kişileri tespit ettiğimiz ailelerimize, ilçe belediyesi, yardım vakıflarından ve hayırsever iş insanlarımızdan edindiğimiz yardımları ulaştırıyoruz. Dernek yönetimi olarak öncelikle kendi köyümüzden İstanbul’un çeşitli semtlerinde ikamet edenler başta olmak üzere, yardıma muhtaç insanlara Ramazan ayı itibari ile yardımlarımızı hızlandırıyoruz. Köyümüz başta olmak üzere çevre köy ve komşularımız içinde ihtiyacı olanları dernek yönetimi olarak tespit etmiş bulunuyoruz" dedi. İftar yemeklerinin bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle yapılamayacağını kaydeden Başkan Vahit Akengin, "Derneğimizde her yıl ramazan ayında geleneksel olarak verdiğimiz iftar yemek masraflarını, derneğimiz eliyle yardım kolisi olarak ihtiyaç sahibi köylülerimize ulaştırıyoruz. Allah yardımlarınızı kabul buyursun” şeklinde konuştu.

İstanbul genelinde Karaçubuk köyünden 750 hane mevcut. İnşaat, tekstil, esnaf ve işçi olarak hayatlarını sürdüren Karaçubukluların icinde koronavirüsü nedeniyle çok sayıda ihtiyaç sahibi hastalar mevcut olduğu öğrenildi. 

Haber okunma sayısı: 16756Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1479 hit, 686 ziyaretçi, 818 ziyaret
Bu ay:
3911 hit, 1901 ziyaretçi, 2182 ziyaret
Toplam:
813666 hit, 259134 ziyaretçi, 359069 ziyaret