• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Haror Kadınları Derneğe El Attı

haror-kadinlari-dernege-el-atti

İstanbul’da faaliyet yürüten Kiğı Sabırtaşı – Haror Köyü Sosyal Dayanışma Derneği olağan Genel kurulunda aday olan Sema Getleç, yedi kişilik asil yönetime, dört kadın, üç erkek listesi ile dernek başkanlını kazanarak adeta dernek yönetimine el koymuş oldu.
30 Nisan 2019 Salı 01:04

 

“DERNEKLERİ CANLANDIRMAK İÇİN ANALARI GETİRMEK LAZIM”

İstanbul’da sosyal dayanışma faaliyetlerini sürdüren Kiğı Sabırtaşı – Haror Derneğinde kadın başkan dönemi resmen başladı.
Gazetemize açıklamada bulunan Dernek başkanı Sema Getleç, Derneğimiz, İstanbul’da köylülerimizi bir araya getirerek önemli görevler üstlenmiştir. İstanbul’da doğup büyüyenler daha farklı kültürlerle büyüyor, bu farklı çocuklarımızı derneğe çekebilmek için kadınları dahil etmezsek, gençleri de çekemeyiz. Anneler bu işe el koymalıdır. Ben beş yıl önce derneğe ilk geldiğimde kadın yoktu, şimdi dernek üyelerimizin oy birliğe ile bana ve yönetimime görev vermesi, bize hem onur vermiştir hem de sorumluluk yüklemiştir. Kadın elinin değdiği bir toplumda sevgi, saygı, şefkat ve başarı gelir” dedi.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

Dernek yönetimi şu isimlerden oluştu. Sema Getleç, Gülnaz Şahin, Hacer Yerlikaya, Birgül Kazanç, Emrah Eriş, Yaşar Savut ve Resul Kucak seçildi.


Haber okunma sayısı: 36161Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1474 hit, 681 ziyaretçi, 813 ziyaret
Bu ay:
3906 hit, 1896 ziyaretçi, 2177 ziyaret
Toplam:
813661 hit, 259129 ziyaretçi, 359064 ziyaret