• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Engelliler Meclisi Kuruldu

engelliler-meclisi-kuruldu

Avrupa Birliği delegasyonu tarafından desteklenen bir proje kapsamında, 52 ilde oluşturulacak olan ‘Engelliler Meclisi’ için Bingöl’de ilk adım atıldı.
16 Ekim 2018 Salı 00:39

 

 

 Merkezi Ankara’da kurulacak olan meclis ile engelliler, sorunlarını giderip kendilerini temsil edebilecekler.

Engelliler konfederasyonu başkanı Av. Turhan içli öncülüğünde AB delegasyonu tarafınca desteklenen proje kapsamında 52 İlde oluşturulacak olan Engelliler meclisi çalışmaları Bingöl’den start aldı.Konu hakkında açıklamalarda bulunan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata, “yakın zamanda diğer illerde de tamamlanarak engellilerin yereldeki sorunlarını ve sıkıntılarını gidermek amaçlı kurulmuş olup engellilerimizin temsili noktasında büyük önem arz etmektedir. Yapılacak çalışmalar ile tüm engellileri kapsayan meclis her ilde ayrı ayrı kurulup genel meclis adı altında merkezi Ankara’da bulunan engelliler meclisi periyodik zamanlar ile toplanıp illerde faaliyet gösteren meclis üyelerinin raporlarını değerlendirerek,  çözüm noktasındaki sorunları yetkili kurumlara ileterek çalışmalarını yönetecektir. Böylece engelsiz bir Türkiye sloganı da oluşmuş olacaktır” dedi.

ENGELLİLER MECLİS İL TEMSİLCİSİ TÜZ OLDU

 

Engelliler meclisi kapsamında Bingöl’de bir araya gelen engelli dernekleri temsilcileri  ile yapılan ortak görüşler neticesinde oluşturulan Bingöl Engelliler Meclisi Kuruldu. Meclis toplamda 16 kişiden oluştu. İl Meclis Başkanı Bingöl Engelliler Kültür Ve Dayanışma Başkanı Bahattin Tüz seçildi. Engelliler meclisin il temsilciliğine ise Mücahid Korkutata getirildi. Meclisin çalışmalarını ortak yönetecek olan meclis üyeleri belirlenen sorunları Korkutata ile Ankara’ya iletip sorunların çözümü için çalışmalar yürütecek.

 


Haber okunma sayısı: 19221

Haberin etiketleri:

Engelliler Meclisi Kuruldu


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1363 hit, 611 ziyaretçi, 738 ziyaret
Bu ay:
3795 hit, 1833 ziyaretçi, 2102 ziyaret
Toplam:
813550 hit, 259066 ziyaretçi, 358989 ziyaret