• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

SYDV Çalışanları Dernekleşti

-sydv-calisanlari-derneklesti

Türkiye Genelinde 81 il, 957 ilçede kurulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda Çalışanların Sesi Derneği, Gebze’de kuruldu.
30 Temmuz 2018 Pazartesi 16:46

 

Kocaeli Gebze ilçesinde bir araya gelen SYDV çalışanları, Türkiye Genelinde İl ve İlçelerde çalışan yaklaşık 10 bin kişi arasında sosyal, kültürel ve dayanışmayı sağlamak amacıyla dernekleşmeye karar verildi.

KURUCU BAŞKANLIĞINA DENİZ ARTUMLU SEÇİLDİ

Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanağıma Vâkıfında çalışan hemşerimiz Deniz Artumlu kurucu başkanlığa seçildi.Dernekleşmenin amaçlarını gazetemizle paylaşan Artumlu, “Türkiye’de 81 il 957 ilçede kurulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf’ında çalışan yaklaşık 10 bin kişiyi temsilen SYDV Çalışanlarının Sesi Derneğimizi kurduk.

Uzun süredir meslektaşlarımızla olan görüşmelerin akabinde Gebze de bir araya gelerek resmi prosedürleri tamamlayarak kuruluş tüzüğümüzü tamamlayarak kurucu yönetim kurulumuzu belirledik.

TÜM İLLERDE TEMSİLCİLİKLER AÇACAĞIZ

Dernek olarak amacımız Vakıf çalışanlarının bu güne kadar başaramadığı birlikteliği sağlayıp Sosyal, Kültürel etkinlikler düzenlemek, çalışanların Eğitim, Turizm, Sağlık, Ulaşım gibi sektörlerden indirimli olarak faydalanabileceği protokoller imzalamak, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile Vakıf çalışanları arasında köprü görevi görüp yaşanan sıkıntıları dile getirmek, ulusal ve uluslararası alanlarda projeler ile adından söz ettirecek bir dernek olmayı hedefliyoruz. Artumlu, Dernek olarak ilk icraatımızı başlattık, uluslararası bir proje çalışmamız başlatıldı” dedi.

Başkan Artumlu, Derneğimizin Tüzüğünde de görüldüğü gibi şubeli açılmıştır. Amacımız Güzel ülkemizin 7 bölgesinde zamanı gelince şubeler açmaktır. Bunun altyapı çalışması olarak en yakın zamanda Dernek il temsilcilerimizi belirleyip daha kapsamlı bir çalışma yapmaktır” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 18563Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ