• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Sancak’ta dört KOSGEB kursundan 10 iş yeri çıktı

-sancakta-dort-kosgeb-kursundan-10-is-yeri-cikti

Sancak Belediye Başkanlığı desteği ile kurulan Sancak Gençlik Derneği’nin öncülüğünde açılan dört KOSGEB Girişimcilik Kursu’ndan, tam 10 iş yeri açıldı. Kurslar sayesinde hem gençler iş sahibi oldu hem de belde de istihdam artışı sağlandı.
15 Ağustos 2017 Salı 08:34

 

SANCAK GENÇLİĞİ EMİN ELLERDE


475 gencin üye olduğu Sancak Gençlik Derneği, belediye bünyesinde yer alan köy evini etüt merkezi yaparak işe başladı. Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Sezgin Artumlu, “Harabe halinde aldığımız köy evini belediye başkanının da desteği ile baştan sona tadilat yaptık. İçinde kütüphane, üç kişilik misafirhane, mutfak ve öğrenci oyun alanı yaparak halkımızın hizmetine başladık” dedi.


Artumlu, gençleri bir araya getirmek için köyler arası futbol turnuvası başlattıklarını kaydederek, “Geleneksel hale gelen, çok centilmence ve mücadele ile geçen turnuvalar sayesinde belde ve köy gençleri tanışarak kaynaşmış oldular” değerlendirmesinde bulundu. Geçmişten bu yana gençler arasında gelenek haline gelen “Bayramlarda sigara ikram etme geleneğini ortadan kaldıralım” kampanyası ile sigara alışkanlıklarının önüne geçmeye çalışırken ailelerden de tam destek aldıklarını vurguladı.

ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇ TEMİN EDİLDİDerneğin sosyal çalışmalarının sadece öğrencilere yönelik olmadığını belirten Artumlu, şu bilgileri verdi: “Engellilere akülü araçlar sağladık. Okul pikniklerine sponsorluk yaptık, imkânı olmayan öğrencileri okulda rencide etmemek için evlerine giderek giysiler dağıttık. Atıl durumdaki parkı temizleyerek belde halkının hizmetine açtık. Genç üyelerimizi Güneydoğu illerine gezi düzenleyerek görülmeyen, gidilmeyen illerdeki doğa ve kültürünü yerinde görmeleri sağladık.”KOSGEB DESTEĞİ İLE SANCAK’TA AÇILAN DÜKKÂNLAR

Son olarak KOSGEB kursları sayesinde gençleri işyeri sahibi olmasında öncülük ettiklerini belirten Başkan Artumlu sözlerini şöyle sürdürdü:


“Beldede dört tane KOSGEB kursu açıldı, halen de açılmasını bekleyen çok sayıda gencimiz var. Öğretici bulmak, her gün getirmek, götürmek zahmetliydi ancak biz gençlerimize inanıyorduk.


Şimdiye kadar bu kurslar sayesinde 10 arkadaşımız iş sahibi oldu. Ekmeklerini kazanırken istihdam oluşuyor. Belde içinde berber, Lokanta, Parke laminat, araç yıkama, börekçi, mobilyacı, kaynakçı, oto lastik, alüminyum doğrama ve kırtasiye dükkânları açıldı. Tüm bu çalışmalarda her zaman yanımızda olan belediye başkanımız Nusret Koçin başta olmak üzere emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize ve tüm Sancak halkımıza teşekkür ederiz.” 


Haber okunma sayısı: 4753Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
362 hit, 93 ziyaretçi, 104 ziyaret
Bu ay:
4097 hit, 1703 ziyaretçi, 1955 ziyaret
Toplam:
795013 hit, 251935 ziyaretçi, 349886 ziyaret