• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” oldu

-merhamet-eli-bingol-umut-kervani-oldu

Bingöl’de 5 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.
21 Ağustos 2017 Pazartesi 21:10

 

 

Bingöl’de 2012 yılından bu yana hayırseverle ile muhtaçlar arasında köprü görevi gören Merhamet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Dayanışma Derneği, merkezi İstanbul’da bulunan Umut Kervanı Vakfı ile aynı çatı altında bileşerek, bundan sonraki hizmetlerine Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği olarak devam edecek.

Yeni isim değişikliği ile ilgili bilgi veren Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Refik Gönül, bundan sonraki yardım çalışmalarında Bingöl Umut Kervanı adıyla kentte yardıma muhtaç ailelere yardım ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti.Bingöl Merhamet Eli Gıda Bankası olarak, yaklaşık 5 yıldır kentte muhtaç ve fakir ailelere yönelik yardım çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gönül, “Cenabı Allah’ın yardımıyla bugünlere geldik. Bundan sonraki süreçte bizler, Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bu isim değişliğinden dolayı inşallah hayırlı bir adım atmış olacağız. İstanbul ili ‘Umut Kervanı Vakfı’ ile koordineli olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah Bingöl’de bundan sonra bir duyuru olarak bu buradan iletelim.” dedi.

2017 yılı Kurban bayramı kapsamında kurban bağışı faaliyetlerine de değinen Gönül, şunları söyledi: “Bizler dernek olarak her yıl kurban kesimini yaparak fakirlere ulaştırıyoruz. Bingöl merkez 14 mahallede tespit ettiğimiz fakir ve muhtaç ailelere kurban eti veriyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bizim tespit ettiğimiz fakir aileler gerçek manada yardıma muhtaç ailelerdir. Buradan şöyle bir çağrı yapıyoruz ki, Bingöl’de bulunan hali vakti yerinde olan duyarlı kardeşlerimizi ve vatandaşlarımızı kurban kesimine davet ediyoruz.” diye konuştu.

Gönül,  “Fakat unutmayın ki, onların ne etleri Allah'a ulaşır, ne de kanları. Fakat O'na ulaşan, yalnızca sizin iyi niyet ve samimiyetinizdir. İşte bu amaçla onları sizin yararınıza sunuyoruz ki, O'nun sizi doğru yola iletmesine karşılık, O'nun şanını yüceltip tekbir getiresiniz diye. Öyleyse güzel davrananları müjdele” ayetini hatırlatarak, Bingöl Umut Kervanı olarak, tüm hayretleri ile bu Kurban ve her zaman yetim, mağdur ve muhtaç olan ailelere yardım etmenin gayreti içinde olacaklarını dile getirdi.

Son olarak Gönül, zengin ve hali durumu yerinde olan vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Mademki fakir ve muhtaç ailelerin gözü bizdedir, aslında fakirin ve muhtacın gözü Bingöl’de oturan hali vakti yerinde olan zengin kardeşlerimizin üzerinde vardır. Bunun bir hak ve bir vebal olduğunu unutmayalım.” ifadelerini kullandı. (Nihat Kanat - İLKHA)

Haber okunma sayısı: 6757Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
370 hit, 95 ziyaretçi, 107 ziyaret
Bu ay:
4105 hit, 1705 ziyaretçi, 1958 ziyaret
Toplam:
795021 hit, 251937 ziyaretçi, 349889 ziyaret