• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KİYAD’tan Festival Tadında Bölge Gezisi

-kiyadtan-festival-tadinda-bolge-gezisi

Kocaeli Derince de faaliyet yürüten Kiğı, Yayladere Sosyal Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen bir haftalık bölge turu ile yeni bir sosyal eyleme imza attı.
25 Temmuz 2017 Salı 02:50

 

Yıllar önce daha iyi imkânlarda yaşamak için yerleştikleri Kocaeli Derince ilçesinde kurdukları dernekle kendi örf ve kültürlerini yaşatan KİYAD, 2005 yılında başlayan Sülbüs Doğa ve Kültür Festivaline her zaman büyük katılım sağlardı. Son iki yıldır güvenlik gerekçesiyle iptal edilen festival nedeniyle her yaz köylere gelmeyi adet edinen bölge insanı, farklı etkinliklerle boşluğu doldurmaya çalışıyor.


Bu amaçla düzenledikleri bölge turundan memnun dönen KİYAD başkanı Yaşar Baş, 29 kişilik bir ekiple başladıkları Yayladere Sülbüs, Kiğı Kerek Deresi, Herdif, Gümek, Bağin Kaplıcaları ve Munzur’u kapsayan bir haftalık gezi ile memleket özlemini giderdiklerini belirtti. Baş, Yayladere ve Kiğı Belediye başkanlarının misafirperver yaklaşımları, bölge halkımızın bizlere gösterdiği ilgi alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Başkan Yaşar Baş, Yayladere Sülbus’ta başladığımız bölge ziyaretlerine kurbanlarımızı kestik, Kiğı Kerek deresinde piknik, Maskan-ı Herdif te Derviş İlyas türbesi ziyaretlerinde bulunduk. Bir gün Bağin kaplıcaları ve en son Munzur ziyaretinin akabinde Erzincan üzerinden Kocaeli’ye geri döndük.

FESTİVAL BİZLERİ BİRLEŞTİREN BİR ETKİNLİKTİ

Bir haftalık gezi süresince uyum içinde bir aile ortamında yolculuk yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim diyen başkan Yaşar Baş, Kiyad ailesine yakışan bir geziydi. Festival bizleri birleştiren, buluşturan önemli bir etkinliğimizdi ancak son iki yıldır izin verilemiyor. Bizler genç, yaşlı, yöre insanları olarak festivalde memleketimize gelmeyi alışkanlık haline getirmiştik. Bu gezi ile en azından bu özlemi gidermiş olduk” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 4566Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
373 hit, 96 ziyaretçi, 108 ziyaret
Bu ay:
4108 hit, 1706 ziyaretçi, 1959 ziyaret
Toplam:
795024 hit, 251938 ziyaretçi, 349890 ziyaret