• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

KİYAD’TAN DESTEKÇİLERİNE TEŞEKKÜR YEMEĞİ

-kiyadtan-destekcilerine-tesekkur-yemegi

Kocaeli’nin Derince ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Kiğı ve Yayladere İlçeleri ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma Derneği (KİYAD) yönetimi tarafından dernek binasının yapımında destek olanlara teşekkür yemeği düzenlendi. Yemekte emeği geçenlerde teşekkür edildi.
07 Haziran 2017 Çarşamba 03:47

 13 Mayıs 2017 tarihinde Kocaeli’nde faaliyetlerini sürdüren KİYAD Derneği yönetimi tarafından üyelerine, destek veren kurum ve dernek başkanlarına hizmet binasına yaptıkları katkılar nedeniyle teşekkür yemeği düzenledi. Kocaeli Derince ilçesinde yerleşik 2 bin Kiğılı ve Yayladerelinin yaşadığını belirten dernek başkanı Yaşar Baş, yıllar önce Derince’ye yerleşip daha iyi yaşam şartları için göç edenler olarak dayanışma ve yardımlaşmayı sürdürmek için kurulan derneğin başkanlığına 2008 yılında geldiğini anımsattı.


Dernek binasıyla ilgili bilgiler veren Baş, “Önce arsayı aldık, ardından 2011 yılında 430 m2 zemin üzerinde 3 katlı binamızın temelini attık. 2015 yılında inşaatı tamamladık. İçerisinde 2 adet 500 metre2 düğün, toplantı ve taziye salonu, yönetim odası, kadın ve gençlik kolları odaları, mescit, her türlü organizasyon için donanımlı bir mutfak ve 500 metre kare kapalı teras katlı yapıdan oluşuyor” ifadelerini kullandı.

Binanın yapımında emeği ve desteği olanları şükranla andıklarını kaydeden Başkan Yaşar Baş, “Bize bu inşaat sürecinde maddi ve manevi her zaman yanımızda olan üyelerimiz dışında geceye eşleriyle katılan Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, Boğazköy Dernek Başkanı Mehmet Ali Akgül, Çatalkaya Dernek Başkanı Musa Atagül, Yayladere YADAD Başkanı Ziya Sümer, Kırköy eski dernek Başkanı Arif Sel, Çalıkağıl eski Dernek Başkanı Şahin Gökduman ve yeni başkan Hasan Bakbak, Dalbasan eski dernek Başkanı Zülfikar Sağlam, Yavuztaş Dernek Başkanı Hasan Başboğa, İşadamları Dursun Pekpak, Yakup Aygün, Hüseyin Ünsal, Kadıköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Özülkü’ye teşekkür ediyoruz.


Ayrıca yapımda destek olan Derince Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ataşehir Belediye başkanlarına ve tüm personellerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 


Haber okunma sayısı: 1251

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ