• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KAYY-DER 30’UNCU YIL GECESİ COŞKULU GEÇTİ

-kayy-der-30uncu-yil-gecesi-coskulu-gecti

90’lı yıllarda bölgede güvenlik nedeniyle boşaltılan köylerin İstanbul’da bir araya gelerek kurduğu Kiğı, Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerini kapsayan KAYY-DER’in 30’uncu kuruluş yıldönümü gecesi, coşkulu gerçekleşti.
15 Aralık 2019 Pazar 22:28

 

Geceye, HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, Ataşehir Belediye başkan yardımcısı Hüseyin Hışman, yöre dernek başkanları ve yaklaşık 1500 davetli katıldı.

Gecede açılış konuşması yapan KAYY-DER eş başkanı Tuncay Gökçe, “30 yıl önce bölgemizde yaşananlardan sonra metropollere göç eden yöre halkımızın kurduğu KAYY-DER, kuruluş amaçlarından olan tarihine, kültürüne, örf ve ananelerine ve dayanışmayı sağladı, bu dayanışma ve birliktelik bundan sonra da devam edecektir.  KAYY-DER etkinlikleri ile dernekçiliği aşmış, demokratik bir sivil toplum örgütüdür. Tarihten bugüne gelişimimize en önemli katkıyı yapan gönüllülerimizdir. Bu gönüllülerin öncülüğünde kültür komisyonuna,  spor komisyona ve katılımda bulunan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin verdiği bu birlik ve beraberlik gücünü, demokrasi ve adalet uğruna mücadeleye edeceğiz” dedi.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER GECESİ OLDUKaniya Kayder'e görseli beğenildi. Çeşmenin başında toplu olarak çamaşır yıkama gösterisi ayakta izlendi. Elbane gösterisi, Folklor oyunları, Tiyatro gösterisi, Davul Zurna, sanatçılar Xece ve Alican’ın sahne aldığı unutulmaz gecede, davetliler gönüllerince eğlence dolu bir gece yaşadı.

Derneğin kadın eşbaşkanı Yeliz Vergili ise Kürtçe yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi.


Haber okunma sayısı: 38859

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ