• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KAYY-DER 24. FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

-kayy-der-24-futbol-turnuvasi-basladi

1990 yılında İstanbul Kadıköy de kurulan Kiğı Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçeleri Derneği (KAYY-DER) tarafından düzenlenen 24. geleneksel futbol turnuvası, 14 takımın katılımıyla başladı.
05 Kasım 2018 Pazartesi 19:22


Peri vadisinin 14 ayrı Köy Derneklerinin öncülüğünde düzenlenen turnuva öncesi kısa bir konuşma yapan spor komisyonu başkanı Orhan Ergin, “amacımız, dostluk ve kardeşliktir, turnuvamızın geleneksel kuralı, olmazsa olmazı centilmenliktir. Sertliğe, küfür ve hakarete müsamaha yoktur. Turnuvanın dostluk ve kardeşliğe vesile olmasını dilerim” dedi.

24 YILLIK TURNUVANIN İÇERİĞİNDE EMEK VE ÖZVERİ VARDIR

Kayy-der başkanı Tuncay Gökçe, “koskoca 24 turnuva, söylemesi kolaydır, ama bu insanları bir araya getirmek için emek, organizasyon ve özveri vardır. Bu organizasyonlar kolay işler değildir. Geçmişte bugüne düzenlenen turnuvalarda gönüllü olarak görev alan hakem ve spor komisyonundaki tüm dostlara, turnuvaya katılım sağlayan tüm derneklere teşekkür ediyorum. Bu turnuvaların amacı, Peri vadisindeki tüm insanlarımızın bir birileriyle tanışması, kaynaşması ve dayanışmasını sağlamaktır. Biz sizleri bir araya getirmemizin amacı bir birinize üstünlük, hezimet ve yenmek için getirmiyoruz. Farklı siyasi görüşlere ve inançlara sahip olabilirsiniz, biz sizleri tüm bu renklerinizle kucaklıyoruz” diye konuştu.ŞAMPİYON DIMLAG YİNE İDDİALI

Geçen senenin Şampiyon takımı Dımlag ve Hasbağlar maçı ile başlayan turnuva, şampiyon Dımlag futbol takımı, Hasbağlar futbol takımını 6- 0 gibi net bir skor ile yendi. Takımın sorumlusu İlhan Akengin, “kendi imkânları ile iki defa katıldıkları turnuvada şampiyon olduklarını, bu sene Karaçubuk Dımlag Derneğinin desteği ile kendilerini daha güçlü his ettiklerini söyledi”. Dernek başkanı Hasan Ayten ve yönetim kurulunun hazır bulunduğu maçı 6 – 0 gibi üstünlükle kazanan Dımlag futbol takımı, şampiyonluğun en favori adayı olduklarını görüyor.

 TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR

A GURUBU: Aşağı Kamrun, Avtinik, Darköprü, Elisa Davet Salonları, Gökçeli Gençlik Kolları, Kanireş,  Has Kamrun,

B GURUBU: Asya Börek, Dımlag, Karbaşan, Sağnis, Grasoriler, Hasbağlar, Haktanır Gençlik


Haber okunma sayısı: 17183Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ