• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bingöl İHH’dan öğrencilere kitap desteği

-bingol-ihhdan-ogrencilere-kitap-destegi

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), öğrencilere yardımcı ders kitabı dağıtımında bulundu.
18 Kasım 2019 Pazartesi 06:40

 

 

İHH, Türkiye ve dünyada yaptığı insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarına katkıda bulunmak için de çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Bingöl İHH, bir yayınevinin destekleriyle il merkezi ve ilçelerde bulunan ortaokul ve lise öğrencilerine yardımcı ders kitabı dağıtımında bulundu. Bu çerçevede toplamda 3 bin adet yardımcı ders kitabının dağıtımı yapıldı. 

 

 

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, kaynakların verimli kullanılması ve okulların başarısının artması amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

 

 

 

 

Gili, “Kitaplarımızı öğrencilerimize hediye ettik. Kitapları verenlerden, buna sebep olanlardan da Allah razı olsun. Amacımız yetim, muhtaç ve kitap almaya gücü yetmeyen öğrenci kardeşlerimize destek olmaktır. Öğrenci kardeşlerimiz çok memnun kaldılar. İnşallah istifade edilir ve öğrenciler daha başarılı olurlar. Katkı sunanlara teşekkür eder, öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Kendilerine kitap yardımı yapılan öğrenciler de duygularını paylaşarak, yardımlarından ötürü Bingöl İHH Derneği’ne teşekkürlerini ilettiler.

 

 

 


Haber okunma sayısı: 38880

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ