• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

60 STK’DAN ORTAK AÇIKLAMA

-60-stkdan-ortak-aciklama

Bingöl’de 60 STK’dan oluşan ‘Bingöl Sivil Toplum İnsiyatifi’, 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin ortak basın açıklaması yaptı. İnsiyatif adına basın açıklamasını okuyan Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen, Amerika’nın, İsrail’in, dış güçlerin askeri olan hainlerin 15 Temmuz’da milletin iradesine darbe vurmaya kalkıştığını söyledi.
18 Temmuz 2017 Salı 01:13

 

14 Temmuz gecesi PKK ve FETÖ’cülerin ülkeyi paylaşma planı yaptığını ifade eden Sözen, “14 Temmuz gecesi kandilde yapılan toplantıda PKK’lılar, FETÖ’cüler hepsi bir araya gelmiş, sanki babalarını mallarını paylaşıyorlarmış gibi başta Güneydoğu Anadolu olmak üzere bütün illerimizi kendi aralarında parsel parsel bölüşmüşler” diye konuştu.

Sözen, “Halen bu ülke şehitlerimize, gazilerimize hakaret edercesine bunun kontrollü darbe olduğunu söyleyenler var. Bu ülkede PKK ile günlerce yollarda yürüyerek adalet aradığını düşünenler var. Ben şimdi kendilerine bir kez daha sesleniyorum. Sizin bu tutumunuzun, bu davranışınız PKK’nın, FETÖ’nün davranışından DHKP-C’nin davranışından hiçbir farkı yoktur” ifadelerini kullandı.

Doğu, Güneydoğu halkının devletin yanında yer aldığını da vurgulayan Sözen, “Yıllarca Doğu halkına terör gözüyle bakan bir takım şer güçleri gördüler ki Diyarbakır’da, Hakkari’de, Şırnak’ta ve Bingöl’de Türkler, Kürtler, Zazalar, Aleviler, Suniler hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin ortak bir sevdası olan ay yıldızlı bayrağını eline alıp milli duruşun yanında dimdik duruş gösterdiler. Tıpkı Çanakkale’deki gibi. Çanakkale’de Diyarbakırlısı, Bingöllüsü, Trabzonlusu, İzmirlisi yan yana aynı vatan için verdiği mücadelenin onurla ebedi istirahat alanında istirahat ediyorlar. Vatansızlık en kötü şeydir. Vatanı olmayanın bayrağı, ezanı, namazı olmaz. Biz farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ederek ülkemize hep beraber sahip çıkmalıyız. Türküyle, Kürt’üyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle bizim bu topraklardan başka gidecek hiçbir memleketimiz yoktur” diyerek sözlerini tamamladı.


Haber okunma sayısı: 3346

Haberin etiketleri:

60 STK’DAN ORTAK AÇIKLAMA


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
368 hit, 95 ziyaretçi, 107 ziyaret
Bu ay:
4103 hit, 1705 ziyaretçi, 1958 ziyaret
Toplam:
795019 hit, 251937 ziyaretçi, 349889 ziyaret