• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

KADEM Bingöl Temsilciliği Açıldı

---kadem-bingol-temsilciligi-acildi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bingöl Temsilciliğinin açılışı yapıldı.
13 Mayıs 2018 Pazar 22:10

 

 

 Diamond Düğün Salonunda yapılan açılış töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 

Kadem Bingöl temsilcisi Gülsüm Değişman’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, KADEM’in kuruluş amaçlarını ve hedeflerini anlattı.

Programda konuşan Vali Ali Mantı, “Bingöl şubemizin kadınları özellikle birlik, beraberlik ve dayanışma konusunda en güzel şekilde örgütleneceğine inanıyorum. Çünkü biz merhametin, maneviyatın ve medeniyetin yoğun yaşandığı bir toplumun mensuplarıyız. Tarih boyunca Allah’ın yarattığı biricik varlıklar olarak kadın ve erkek arasında asla bir ayrım yapmamışız. Bu anlayışımızı hep birlikte sonraki nesillere taşımışız, taşıyoruz. Kadını ve erkeği sorumlu varlıklar olarak görmek ve ikisi arasında rekabet yerine işbirliğini öne çıkarmak mirasçısı olduğumuz medeniyetin bizlere öğrettikleridir.

Mazlumların ve mağdurların son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti devletini hep birlikte maddi ve manevi olarak destekleyip birlik ve beraberliğimizi daim etmeliyiz. Mazlumların ve mağdurların sesi olabilmek için her alanda gelişmiş ve güçlü olmak lazımdır. Paylaşmak ve muhtaca el uzatabilmek için imkanlarınızın olması gerekir.

Bizler işlerimizi doğru yaparsak rabbimizin yardımı daima yanımızda olacaktır. Birbirimizle çekişmeyelim, didişmeyelim. Bir ve beraber olalım. Düşmanlara yem olmamak için birliğimizi beraberliğimizi muhafaza edelim” dedi.

 


Haber okunma sayısı: 13523Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ