• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Eğitime destek gecesinde 35 öğrenciye burs

-------egitime-destek-gecesinde-35-ogrenciye-burs

İstanbul’da faaliyet yürüten Bingöl İl Derneği tarafından düzenlenen eğitime destek gecesinde 35 Bingöllü öğrenciye burs desteği sağlandı.
18 Kasım 2019 Pazartesi 06:31

 

Eyüp Kültür Merkezinde gerçekleşen geceye, yöre ses sanatçıları Ayhan Barasi, Tuncay Kıtay, Fesih Laçin, Abdurrahman Delen, Ekrem Yıldız, Mahmut Şanlı, Azizi Koç, İsmail Tatlıdil, Zaza Mahmut ve Maral sahne alarak üniversitelerde eğitimleri sürdüren öğrencilere sahip çıkılması gerektiğini vurguladılar.

Geceyi düzenleyen Bin-İl-der başkanı Halis Atar, yaptığı konuşmada Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan bir Bingöllü öğrencinin kendilerine ulaştığını söyledi. Bu öğrenci “burs desteği bulmazsam eğitimimi donduracağım” demesi ile yönetim kurulu olarak bu geceyi düzenlemeye karar verdik. Geleceğimiz olan gençlerimize sahip çıkmak derneklerin görevidir. Bizde bu vesile ile sosyal sorumluluk gereği harekete geçerek destek kararı verdik. İş adamlarımızdan ve duyarlı hemşerilerimizin desteği ile bizler imkanı yetersiz olan öğrencilerimize destek olacağız. Gecemize ücretsiz olarak destek veren yöre sanatçılarımıza, işadamlarımıza, dernek başkanlarımıza ve katılımda bulunan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz”.

Atar, “Dernek olarak sosyal ve kültürel çalışmalarımız oldu ve olacak. Bir ilk olarak Bingöl’den Zazaca Tiyatro Ekibi getirerek halkımızla buluşturduk. Dernek üyelerimizle yemeklerle bir araya geliyoruz. İl ve Köy Dernek başkanlarımızla 2 defa kahvaltıda buluştuk. İlimizden İstanbul’da çalışan Savcı, Hakim ve Avukatlardan oluşan hukukçularımızı bir araya getirdik. Eğitim komisyonumuz öncülüğünde eğitimcilerimizle buluştuk” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 38962

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ