DERNEKLER

KALDIRIMLAR VE YOLLAR ENGELLİLERE GÖRE DÜZENLENMELİ

-kaldirimlar-ve-yollar-engellilere-gore-duzenlenmeli Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahid Korkutata, Bingöl’deki kaldırım ve yolların engelli ve yaşlılar için kullanışlı hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Umut Kervanı, 2 ayda 422 aileye umut oldu

-umut-kervani-2-ayda-422-aileye-umut-oldu Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Ağustos ve Eylül aylarında 422 aileye 85 bin 392 TL değerinde ayni, kırmızı et ve nakdi yardımında bulundu.

“İftar vermek yerine ihtiyacı olanlara yardım edelim”

iftar-vermek-yerine-ihtiyaci-olanlara-yardim-edelim İstanbul'da 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren Adaklı ilçesine bağlı Karaçubuk (Dımlag) Köyü Derneği, iftar yemekleri vermek yerine yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

BİNDAG arama kurtarma ekibi kurdu

-bindag-arama-kurtarma-ekibi-kurdu Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri (BİNDAG) Derneği, deneyimli kişilerden oluşan arama ve kurtarma ekibini derneğe kattı.

KAYY-DER 30’UNCU YIL GECESİ COŞKULU GEÇTİ

-kayy-der-30uncu-yil-gecesi-coskulu-gecti 90’lı yıllarda bölgede güvenlik nedeniyle boşaltılan köylerin İstanbul’da bir araya gelerek kurduğu Kiğı, Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerini kapsayan KAYY-DER’in 30’uncu kuruluş

Bingöl İHH’dan öğrencilere kitap desteği

-bingol-ihhdan-ogrencilere-kitap-destegi Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), öğrencilere yardımcı ders kitabı dağıtımında bulundu.

Eğitime destek gecesinde 35 öğrenciye burs

-------egitime-destek-gecesinde-35-ogrenciye-burs İstanbul’da faaliyet yürüten Bingöl İl Derneği tarafından düzenlenen eğitime destek gecesinde 35 Bingöllü öğrenciye burs desteği sağlandı.

Gazeteciler Cemiyeti Nöbet Değişimi

gazeteciler-cemiyeti-nobet-degisimi 3. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiren Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Mahmud Arda seçildi.

Ekmel Geçer Yazdı, Bingöl, Köyler ve Eskiler

ekmel-gecer-yazdi-bingol-koyler-ve-eskiler--- Nedir insanı toprağa bağlayan? Doğmak mıdır; doymak mıdır? Hatıralar mıdır; huzur mudur? Dostlar mıdır; alışkanlıklar mıdır?

KAYY-DER 4. KÜRT BÖREĞİ FESTİVALİ 6 HAZİRAN’DA

-kayy-der-4-kurt-boregi-festivali-6-haziranda İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Kiğı, Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerini kapsayan Peri Vadisi üzerindeki ilçelerden oluşan KAYY-DER, geleneksel Kürt Böreği Festivali 6 Haziran’da

Umut Kervanından Ramazan ayı yardım seferberliği

-umut-kervanindan-ramazan-ayi-yardim-seferberligi Bingöl Umut Kervanı, ramazan ayında ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere ulaştırmak üzere yardım seferberliği başlattı.

Haror Kadınları Derneğe El Attı

haror-kadinlari-dernege-el-atti İstanbul’da faaliyet yürüten Kiğı Sabırtaşı – Haror Köyü Sosyal Dayanışma Derneği olağan Genel kurulunda aday olan Sema Getleç, yedi kişilik asil yönetime, dört kadın, üç erkek listesi ile

Bingöl İHH, 300 aileye yardımda bulundu

-bingol-ihh-300-aileye-yardimda-bulundu Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), “Sıcacık Bir İyilik” sloganıyla yürüttüğü kış kampanyası kapsamında mülteci, yetim ve muhtaç 300 aileye 105 bin TL

Ezanımıza yapılan saygısızlığa seyirci kalmayacağız

ezanimiza-yapilan-saygisizliga-seyirci-kalmayacagiz Diyanet-Sen Bingöl Şubesi, Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklamalarını yaptıkları basın açıklamasıyla

Gündüz: Engelli kadınlarımız dışlanıyor

gunduz-engelli-kadinlarimiz-dislaniyor Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi Genel Sekreteri Derya Gündüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, toplum içinde engelli kadın olmanın zorluklarını anlattı.

KAR-DEF’ten 31 Maddelik Çağrı!

-kar-deften-31-maddelik-cagri İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Karakoçan İlçesi ve Köyleri Federasyonu ( KAR-DEF) açıklamada bulundu.

KAYY-DER 24. FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

-kayy-der-24-futbol-turnuvasi-basladi 1990 yılında İstanbul Kadıköy de kurulan Kiğı Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçeleri Derneği (KAYY-DER) tarafından düzenlenen 24. geleneksel futbol turnuvası, 14 takımın katılımıyla başladı.

KOCAELİ BİNGÖL TANITIM GÜNLERİNE NEDEN KATILMADIK!

-kocaeli-bingol-tanitim-gunlerine-neden-katilmadik Kiğı Yayladere KİYAD Derneği başkanı Yaşar Baş, Kocaeli Bingöl Tanıtım Günlerine neden katılmadıklarını kaleme aldı.

Engelliler Meclisi Kuruldu

engelliler-meclisi-kuruldu Avrupa Birliği delegasyonu tarafından desteklenen bir proje kapsamında, 52 ilde oluşturulacak olan ‘Engelliler Meclisi’ için Bingöl’de ilk adım atıldı.

“Haysiyet cellatlığı yapanlarla hukuk önünde hesaplaşacağız”

-haysiyet-cellatligi-yapanlarla-hukuk-onunde-hesaplasacagiz Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yunus Budak, sosyal medyada basın emekçilerine hakaretler yağdıran Murat Bukan adlı şahısla hukuk önünde hesaplaşacaklarını söyledi.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ