• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

DERNEKLER

Ekmel Geçer Yazdı, Bingöl, Köyler ve Eskiler

ekmel-gecer-yazdi-bingol-koyler-ve-eskiler--- Nedir insanı toprağa bağlayan? Doğmak mıdır; doymak mıdır? Hatıralar mıdır; huzur mudur? Dostlar mıdır; alışkanlıklar mıdır?

KAYY-DER 4. KÜRT BÖREĞİ FESTİVALİ 6 HAZİRAN’DA

-kayy-der-4-kurt-boregi-festivali-6-haziranda İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Kiğı, Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerini kapsayan Peri Vadisi üzerindeki ilçelerden oluşan KAYY-DER, geleneksel Kürt Böreği Festivali 6 Haziran’da

Umut Kervanından Ramazan ayı yardım seferberliği

-umut-kervanindan-ramazan-ayi-yardim-seferberligi Bingöl Umut Kervanı, ramazan ayında ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere ulaştırmak üzere yardım seferberliği başlattı.

Haror Kadınları Derneğe El Attı

haror-kadinlari-dernege-el-atti İstanbul’da faaliyet yürüten Kiğı Sabırtaşı – Haror Köyü Sosyal Dayanışma Derneği olağan Genel kurulunda aday olan Sema Getleç, yedi kişilik asil yönetime, dört kadın, üç erkek listesi ile

Bingöl İHH, 300 aileye yardımda bulundu

-bingol-ihh-300-aileye-yardimda-bulundu Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), “Sıcacık Bir İyilik” sloganıyla yürüttüğü kış kampanyası kapsamında mülteci, yetim ve muhtaç 300 aileye 105 bin TL

Ezanımıza yapılan saygısızlığa seyirci kalmayacağız

ezanimiza-yapilan-saygisizliga-seyirci-kalmayacagiz Diyanet-Sen Bingöl Şubesi, Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklamalarını yaptıkları basın açıklamasıyla

Gündüz: Engelli kadınlarımız dışlanıyor

gunduz-engelli-kadinlarimiz-dislaniyor Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi Genel Sekreteri Derya Gündüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, toplum içinde engelli kadın olmanın zorluklarını anlattı.

KAR-DEF’ten 31 Maddelik Çağrı!

-kar-deften-31-maddelik-cagri İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Karakoçan İlçesi ve Köyleri Federasyonu ( KAR-DEF) açıklamada bulundu.

KAYY-DER 24. FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

-kayy-der-24-futbol-turnuvasi-basladi 1990 yılında İstanbul Kadıköy de kurulan Kiğı Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçeleri Derneği (KAYY-DER) tarafından düzenlenen 24. geleneksel futbol turnuvası, 14 takımın katılımıyla başladı.

KOCAELİ BİNGÖL TANITIM GÜNLERİNE NEDEN KATILMADIK!

-kocaeli-bingol-tanitim-gunlerine-neden-katilmadik Kiğı Yayladere KİYAD Derneği başkanı Yaşar Baş, Kocaeli Bingöl Tanıtım Günlerine neden katılmadıklarını kaleme aldı.

Engelliler Meclisi Kuruldu

engelliler-meclisi-kuruldu Avrupa Birliği delegasyonu tarafından desteklenen bir proje kapsamında, 52 ilde oluşturulacak olan ‘Engelliler Meclisi’ için Bingöl’de ilk adım atıldı.

“Haysiyet cellatlığı yapanlarla hukuk önünde hesaplaşacağız”

-haysiyet-cellatligi-yapanlarla-hukuk-onunde-hesaplasacagiz Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yunus Budak, sosyal medyada basın emekçilerine hakaretler yağdıran Murat Bukan adlı şahısla hukuk önünde hesaplaşacaklarını söyledi.

SYDV Çalışanları Dernekleşti

-sydv-calisanlari-derneklesti Türkiye Genelinde 81 il, 957 ilçede kurulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda Çalışanların Sesi Derneği, Gebze’de kuruldu.

Cunan’lılar Derneği Temeli Atıldı

-cunanlilar-dernegi-temeli-atildi İstanbul Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesinde faaliyet yürüten Adaklı Cunanlılar ( Çevreli ) Köyü Derneğinin temel atma törenine yoğun ilgi gösterildi.

İHH, Bingöl’de Ramazan yardımlarına devam ediyor

-ihh-bingolde-ramazan-yardimlarina-devam-ediyor Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), il genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırladıkları Ramazan paketlerinin dağıtımına başladı.

KADEM Bingöl Temsilciliği Açıldı

---kadem-bingol-temsilciligi-acildi Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bingöl Temsilciliğinin açılışı yapıldı.

Bingöl Umut Kervanı, umut olmaya devam ediyor

-bingol-umut-kervani-umut-olmaya-devam-ediyor Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Nisan ayında 58 aileye 9 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.

Güntay, Kisiad'dan beklenti ve önerilerini yazdı

guntay-kisiaddan-beklenti-ve-onerilerini-yazdi Yazarımız Ramazan Güntay, Kiğı İşadamları Derneği KİSİAD'dan beklenti ve önerilerini kaleme aldı.

KİSİAD’DA NÖBET DEĞİŞİMİ

kisiadda-nobet-degisimi İstanbul’da faaliyet yürüten Kiğı Sanayici ve İşadamları Derneği KİSİAD, ikinci olağan genel kurulunda İbrahim Zirekoğlu yerini, Turan Durmuşoğlu’na devretti.

Çiçekdereliler, bir araya geldi

-cicekdereliler-bir-araya-geldi Bingöl Merkez Köylerinden Çiçekdere (Gılbe) Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneğince düzenlenen dayanışma gecesi, Belediye Kültür merkezinde gerçekleşti.