• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

DERNEKLER

KAYY-DER 24. FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

-kayy-der-24-futbol-turnuvasi-basladi 1990 yılında İstanbul Kadıköy de kurulan Kiğı Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçeleri Derneği (KAYY-DER) tarafından düzenlenen 24. geleneksel futbol turnuvası, 14 takımın katılımıyla başladı.

KOCAELİ BİNGÖL TANITIM GÜNLERİNE NEDEN KATILMADIK!

-kocaeli-bingol-tanitim-gunlerine-neden-katilmadik Kiğı Yayladere KİYAD Derneği başkanı Yaşar Baş, Kocaeli Bingöl Tanıtım Günlerine neden katılmadıklarını kaleme aldı.

Engelliler Meclisi Kuruldu

engelliler-meclisi-kuruldu Avrupa Birliği delegasyonu tarafından desteklenen bir proje kapsamında, 52 ilde oluşturulacak olan ‘Engelliler Meclisi’ için Bingöl’de ilk adım atıldı.

“Haysiyet cellatlığı yapanlarla hukuk önünde hesaplaşacağız”

-haysiyet-cellatligi-yapanlarla-hukuk-onunde-hesaplasacagiz Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yunus Budak, sosyal medyada basın emekçilerine hakaretler yağdıran Murat Bukan adlı şahısla hukuk önünde hesaplaşacaklarını söyledi.

SYDV Çalışanları Dernekleşti

-sydv-calisanlari-derneklesti Türkiye Genelinde 81 il, 957 ilçede kurulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda Çalışanların Sesi Derneği, Gebze’de kuruldu.

Cunan’lılar Derneği Temeli Atıldı

-cunanlilar-dernegi-temeli-atildi İstanbul Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesinde faaliyet yürüten Adaklı Cunanlılar ( Çevreli ) Köyü Derneğinin temel atma törenine yoğun ilgi gösterildi.

İHH, Bingöl’de Ramazan yardımlarına devam ediyor

-ihh-bingolde-ramazan-yardimlarina-devam-ediyor Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH), il genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırladıkları Ramazan paketlerinin dağıtımına başladı.

KADEM Bingöl Temsilciliği Açıldı

---kadem-bingol-temsilciligi-acildi Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bingöl Temsilciliğinin açılışı yapıldı.

Bingöl Umut Kervanı, umut olmaya devam ediyor

-bingol-umut-kervani-umut-olmaya-devam-ediyor Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), Nisan ayında 58 aileye 9 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.

Güntay, Kisiad'dan beklenti ve önerilerini yazdı

guntay-kisiaddan-beklenti-ve-onerilerini-yazdi Yazarımız Ramazan Güntay, Kiğı İşadamları Derneği KİSİAD'dan beklenti ve önerilerini kaleme aldı.

KİSİAD’DA NÖBET DEĞİŞİMİ

kisiadda-nobet-degisimi İstanbul’da faaliyet yürüten Kiğı Sanayici ve İşadamları Derneği KİSİAD, ikinci olağan genel kurulunda İbrahim Zirekoğlu yerini, Turan Durmuşoğlu’na devretti.

Çiçekdereliler, bir araya geldi

-cicekdereliler-bir-araya-geldi Bingöl Merkez Köylerinden Çiçekdere (Gılbe) Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneğince düzenlenen dayanışma gecesi, Belediye Kültür merkezinde gerçekleşti.

Kayy-der 23 Geleneksel Futbol Turnuvasında Dımlag Şampiyon

-kayy-der-23-geleneksel-futbol-turnuvasinda-dimlag-sampiyon İstanbul’da faaliyet yürüten Kiğı, Karakoçan, Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerini kapsayan KAYY-DER tarafından geleneksel olarak düzenlenen 23. Futbol Turnuvasında Adaklı Karaçubuk DIMLAG köyü

Goncalar Solmasın Derneğinden 332 Öğrenciye Giyim Yardımı

-goncalar-solmasin-derneginden-332-ogrenciye-giyim-yardimi Elazığ Bingöllüler Derneği ve Goncalar Solmasın Derneği tarafından fakir ve muhtaç 332 öğrenciye kışlık giyim yardımında bulunuldu.

Bingöl Umut Kervanı, umut olmaya devam ediyor

-bingol-umut-kervani-umut-olmaya-devam-ediyor Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği(Bingöl Umut Kervanı), Ekim ayında 32 aileye 6 bin 718 TL değerinde ayni nakdi ve kırtasiye yardımında bulundu.

TAVZ DER NÖBET DEĞİŞİMİ

-tavz-der-nobet-degisimi Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği 7. Olağan Kongresi Bingöl Merkezde Bulunan Dernek Eğitim Salonunda delegelerin katılımı ile gerçekleşti. Tek aday olarak seçime giren Yılmaz Araç başkan

Aybek'ten Bingöl Tanıtım Günleri Eleştirisi

aybekten-bingol-tanitim-gunleri-elestirisi 11-15 Ekim Maltepe etkinlik alanında gerçekleşen Bingöl Tanıtım Günlerinde İstanbul'da faaliyet yürüten bazı Derneklerin bilinçli olarak davet edilmediğini söyleyen Bingöl sivil toplum örgütleri

Engelliler Derneğinden EKPSS Kursu

-engelliler-derneginden-ekpss-kursu Bingöl’de engelli memur adayları için ücretsiz EKPSS kursu açılacağı belirtildi.

TUGVA, Çiçin ile devam dedi

-tugva-cicin-ile-devam-dedi Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bingöl İl Temsilciliği 1. Olağan Genel Kurulu’nda Suat Çiçin tek aday olarak göreve devam dedi.

Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” oldu

-merhamet-eli-bingol-umut-kervani-oldu Bingöl’de 5 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.